Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Sturm Graz vs Celje: analiză, cote și probabilități (05.11.2026)

Sturm Graz vs Celje, 5 noiembrie 2026 ora 23:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Sturm Graz vs Celje se joacă joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Stadion Graz-Liebenau din Graz, în League Stage – 4 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Sturm Graz, cu o probabilitate de 63.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.15.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Sturm Graz vs Celje: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEuropa League (Europa), League Stage – 4
Data și orajoi, 5 noiembrie 2026, ora 23:00
StadionStadion Graz-Liebenau, Graz
Cote 1 / X / 21.55 / 4.7 / 5.9
Sturm Graz vs Celje: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Sturm Graz vs Celje. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Sturm Graz1.5562.8%1.5963.0%
Egal4.720.7%5.020.0%
Celje5.916.5%5.8717.0%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Sturm Graz63.0%1.59
Egal20.0%5.0
Victorie Celje17.0%5.87
Șansă dublă 1X83.0%1.21
Șansă dublă X237.0%2.7
Șansă dublă 1280.0%1.25

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Sturm Graz vs Celje: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Sturm Graz vs Celje. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri82.2%1.22
Sub 1.5 goluri17.8%5.63
Peste 2.5 goluri61.0%1.64
Sub 2.5 goluri39.0%2.56
Peste 3.5 goluri38.7%2.59
Sub 3.5 goluri61.3%1.63
Ambele echipe înscriu56.3%1.78
Gol în prima repriză75.8%1.32

Modelul împarte cele 3.15 goluri așteptate în 2.14 pentru Sturm Graz și 1.02 pentru Celje.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.3%, piața 55.9%, deci o diferență de 0.3 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-19.9%10.09
2-09.8%10.25
1-19.3%10.77
1-09.1%10.95
3-17.1%14.17
3-06.9%14.4

Cel mai probabil scor este 2-1, dar cu doar 9.9%.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Sturm GrazVIE1-1-141-3
CeljeEII0-1-212-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere63.8%1.57
Peste 9.5 cornere51.1%1.96
Peste 10.5 cornere38.6%2.59
Peste 11.5 cornere27.5%3.63

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe61.8%1.62
Peste 4.0 cartonașe42.4%2.36
Peste 5.0 cartonașe25.9%3.87
Peste 6.0 cartonașe14.1%7.1

Întrebări frecvente despre Sturm Graz vs Celje

La ce oră se joacă Sturm Graz vs Celje?

Partida Sturm Graz vs Celje începe joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Stadion Graz-Liebenau din Graz.

Cine este favorit la Sturm Graz vs Celje?

După eliminarea marjei din cote, Sturm Graz are cea mai mare probabilitate, 63.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 20.0% și 17.0%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.15 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 61.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.3%.

Dați ponturi la Sturm Graz vs Celje?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Sturm Graz vs Celje

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *