Celtic vs Beșiktaș se joacă joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Celtic Park din Glasgow, în League Stage – 4 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Beșiktaș, cu o probabilitate de 43.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.27.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Celtic vs Beșiktaș: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Europa League (Europa), League Stage – 4 |
| Data și ora | joi, 5 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Celtic Park, Glasgow |
| Cote 1 / X / 2 | 2.95 / 3.8 / 2.22 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Celtic | 2.95 | 32.2% | 3.0 | 33.3% |
| Egal | 3.8 | 25.0% | 4.35 | 23.0% |
| Beșiktaș | 2.22 | 42.8% | 2.29 | 43.7% |
Marja operatorului pe această partidă este de 5.3%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Celtic | 33.3% | 3.0 |
| Egal | 23.0% | 4.35 |
| Victorie Beșiktaș | 43.7% | 2.29 |
| Șansă dublă 1X | 56.3% | 1.78 |
| Șansă dublă X2 | 66.7% | 1.5 |
| Șansă dublă 12 | 77.0% | 1.3 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 83.7% | 1.19 |
| Sub 1.5 goluri | 16.3% | 6.14 |
| Peste 2.5 goluri | 63.4% | 1.58 |
| Sub 2.5 goluri | 36.6% | 2.73 |
| Peste 3.5 goluri | 41.2% | 2.43 |
| Sub 3.5 goluri | 58.8% | 1.7 |
| Ambele echipe înscriu | 64.4% | 1.55 |
| Gol în prima repriză | 77.0% | 1.3 |
Modelul împarte cele 3.27 goluri așteptate în 1.51 pentru Celtic și 1.76 pentru Beșiktaș.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 64.4%, piața 65.0%, deci o diferență de 0.5 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.1% | 9.88 |
| 1-2 | 8.9% | 11.26 |
| 2-1 | 7.6% | 13.09 |
| 2-2 | 6.7% | 14.91 |
| 0-1 | 6.7% | 14.92 |
| 0-2 | 5.9% | 16.99 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.1%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Celtic | III | 0-0-3 | 0 | 3-9 |
| Beșiktaș | EVV | 2-1-0 | 7 | 9-5 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Diferența de formă este netă: Beșiktaș vine cu 7 puncte mai multe decât Celtic din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 9.0 cornere | 62.4% | 1.6 |
| Peste 10.0 cornere | 50.1% | 1.99 |
| Peste 11.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 12.0 cornere | 27.7% | 3.61 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 78.7% | 1.27 |
| Peste 3.5 cartonașe | 60.0% | 1.67 |
| Peste 4.5 cartonașe | 40.6% | 2.47 |
| Peste 5.5 cartonașe | 24.3% | 4.11 |
Întrebări frecvente despre Celtic vs Beșiktaș
La ce oră se joacă Celtic vs Beșiktaș?
Partida Celtic vs Beșiktaș începe joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Celtic Park din Glasgow.
Cine este favorit la Celtic vs Beșiktaș?
După eliminarea marjei din cote, Beșiktaș are cea mai mare probabilitate, 43.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 33.3% și 23.0%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.27 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 63.4%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 64.4%.
Dați ponturi la Celtic vs Beșiktaș?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 20:45 Conference League: Aarhus vs SC Braga, analiză și cote
- 20:45 Conference League: Atalanta vs Kairat Almaty, analiză și cote
- 20:45 Conference League: FK Crvena Zvezda vs Inter Club d’Escaldes, analiză și cote
- 20:45 Conference League: KuPS vs Gent, analiză și cote
- 20:45 Conference League: Lincoln Red Imps FC vs HNK Hajduk Split, analiză și cote
- 20:45 Conference League: FC Midtjylland vs Ajax, analiză și cote
- 20:45 Conference League: Mjallby AIF vs Borac Banja Luka, analiză și cote
- 20:45 Conference League: FC Thun vs Heart Of Midlothian, analiză și cote
- 20:45 Conference League: Trabzonspor vs SC Freiburg, analiză și cote
- 20:45 Europa League: AC Milan vs Ferencvarosi TC, analiză și cote
- 20:45 Europa League: Anderlecht vs Red Bull Salzburg, analiză și cote
- 20:45 Europa League: Crystal Palace vs 1899 Hoffenheim, analiză și cote
- 20:45 Europa League: Levski Sofia vs Jagiellonia, analiză și cote
- 20:45 Europa League: Lillestrom vs Plzen, analiză și cote
- 20:45 Europa League: NEC Nijmegen vs Omonia Nicosia, analiză și cote
- 20:45 Europa League: Real Sociedad vs Lyon, analiză și cote
- 20:45 Europa League: Sparta Praha vs Bournemouth, analiză și cote
- 23:00 Conference League: FC Copenhagen vs FC Iberia 1999, analiză și cote
- 23:00 Conference League: Getafe vs Brighton, analiză și cote
- 23:00 Conference League: FC Lugano vs Kauno Žalgiris, analiză și cote
- 23:00 Conference League: Monaco vs FC Nordsjaelland, analiză și cote
- 23:00 Conference League: Panathinaikos vs CSKA Sofia, analiză și cote
- 23:00 Conference League: Riga vs FK Jablonec, analiză și cote
- 23:00 Conference League: St. Truiden vs Brann, analiză și cote
- 23:00 Conference League: Twente vs Pafos, analiză și cote
- 23:00 Conference League: Universitatea Craiova vs Egnatia Rrogozhinë, analiză și cote
- 23:00 Europa League: AZ Alkmaar vs Juventus, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Bayer Leverkusen vs Marseille, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Benfica vs Lech Poznan, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Celta Vigo vs Union St. Gilloise, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Hapoel Beer Sheva vs OFI, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Sturm Graz vs Celje, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Sunderland vs Dinamo Zagreb, analiză și cote
- 23:00 Europa League: Torreense vs Ararat-Armenia, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Celtic vs Beșiktaș
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




