Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Celta Vigo vs Union St. Gilloise: analiză, cote și probabilități (05.11.2026)

Celta Vigo vs Union St. Gilloise, 5 noiembrie 2026 ora 23:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Celta Vigo vs Union St. Gilloise se joacă joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Municipal de Balaídos din Vigo, în League Stage – 4 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Celta Vigo, cu o probabilitate de 40.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.71.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Celta Vigo vs Union St. Gilloise: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEuropa League (Europa), League Stage – 4
Data și orajoi, 5 noiembrie 2026, ora 23:00
StadionMunicipal de Balaídos, Vigo
Cote 1 / X / 22.4 / 3.4 / 2.95
Celta Vigo vs Union St. Gilloise: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Celta Vigo vs Union St. Gilloise. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Celta Vigo2.439.7%2.4540.8%
Egal3.428.0%3.925.7%
Union St. Gilloise2.9532.3%2.9833.6%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.0%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Celta Vigo40.8%2.45
Egal25.7%3.9
Victorie Union St. Gilloise33.6%2.98
Șansă dublă 1X66.4%1.5
Șansă dublă X259.2%1.69
Șansă dublă 1274.3%1.35

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Celta Vigo vs Union St. Gilloise: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Celta Vigo vs Union St. Gilloise. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri75.3%1.33
Sub 1.5 goluri24.7%4.05
Peste 2.5 goluri50.9%1.97
Sub 2.5 goluri49.1%2.04
Peste 3.5 goluri28.8%3.47
Sub 3.5 goluri71.2%1.4
Ambele echipe înscriu54.9%1.82
Gol în prima repriză70.5%1.42

Modelul împarte cele 2.71 goluri așteptate în 1.43 pentru Celta Vigo și 1.28 pentru Union St. Gilloise.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 54.9%, piața 55.9%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-112.2%8.21
1-09.5%10.48
2-18.7%11.46
0-18.5%11.78
1-27.8%12.87
2-06.8%14.63

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.2%.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Celta VigoIEVVIV3-1-21010-7
Union St. GilloiseVVVEVV5-1-01617-4

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: Union St. Gilloise vine cu 6 puncte mai multe decât Celta Vigo din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 8.8 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 7.5 cornere65.2%1.53
Peste 8.5 cornere51.8%1.93
Peste 9.5 cornere38.6%2.59
Peste 10.5 cornere27.1%3.69

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe61.8%1.62
Peste 4.0 cartonașe42.4%2.36
Peste 5.0 cartonașe25.9%3.87
Peste 6.0 cartonașe14.1%7.1

Întrebări frecvente despre Celta Vigo vs Union St. Gilloise

La ce oră se joacă Celta Vigo vs Union St. Gilloise?

Partida Celta Vigo vs Union St. Gilloise începe joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Municipal de Balaídos din Vigo.

Cine este favorit la Celta Vigo vs Union St. Gilloise?

După eliminarea marjei din cote, Celta Vigo are cea mai mare probabilitate, 40.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 33.6% și 25.7%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.71 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 50.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 54.9%.

Dați ponturi la Celta Vigo vs Union St. Gilloise?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Celta Vigo vs Union St. Gilloise

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *