Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Bayer Leverkusen vs Marseille: analiză, cote și probabilități (05.11.2026)

Bayer Leverkusen vs Marseille, 5 noiembrie 2026 ora 23:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Bayer Leverkusen vs Marseille se joacă joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe BayArena din Bayer Leverkusen, în League Stage – 4 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Bayer Leverkusen, cu o probabilitate de 71.9% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.50.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Bayer Leverkusen vs Marseille: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEuropa League (Europa), League Stage – 4
Data și orajoi, 5 noiembrie 2026, ora 23:00
StadionBayArena, Bayer Leverkusen
Cote 1 / X / 21.36 / 6.0 / 8.25
Bayer Leverkusen vs Marseille: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Bayer Leverkusen vs Marseille. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Bayer Leverkusen1.3671.9%1.3971.9%
Egal6.016.3%6.1816.2%
Marseille8.2511.8%8.3811.9%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.3%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Bayer Leverkusen71.9%1.39
Egal16.2%6.18
Victorie Marseille11.9%8.38
Șansă dublă 1X88.1%1.14
Șansă dublă X228.1%3.56
Șansă dublă 1283.8%1.19

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Bayer Leverkusen vs Marseille: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Bayer Leverkusen vs Marseille. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri86.4%1.16
Sub 1.5 goluri13.6%7.37
Peste 2.5 goluri68.0%1.47
Sub 2.5 goluri32.0%3.12
Peste 3.5 goluri46.4%2.16
Sub 3.5 goluri53.6%1.87
Ambele echipe înscriu56.6%1.77
Gol în prima repriză79.3%1.26

Modelul împarte cele 3.50 goluri așteptate în 2.55 pentru Bayer Leverkusen și 0.95 pentru Marseille.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.6%, piața 55.9%, deci o diferență de 0.7 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-09.8%10.22
2-19.3%10.72
3-08.3%12.02
3-17.9%12.61
1-07.7%13.02
1-17.3%13.66

Cel mai probabil scor este 2-0, dar cu doar 9.8%.

Istoricul întâlnirilor: Bayer Leverkusen vs Marseille

Cele două echipe s-au întâlnit de 1 ori în meciurile înregistrate, cu 1 victorii pentru Bayer Leverkusen, 0 pentru Marseille și 0 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.00 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
02.08.2023Marseille – Bayer Leverkusen1 – 2Friendlies Clubs

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Bayer LeverkusenIIVVVV4-0-21214-11
MarseilleVVIVII3-0-3912-9

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.5 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere60.4%1.66
Peste 9.0 cornere47.4%2.11
Peste 10.0 cornere35.0%2.85
Peste 11.0 cornere24.4%4.09

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe61.8%1.62
Peste 4.0 cartonașe42.4%2.36
Peste 5.0 cartonașe25.9%3.87
Peste 6.0 cartonașe14.1%7.1

Întrebări frecvente despre Bayer Leverkusen vs Marseille

La ce oră se joacă Bayer Leverkusen vs Marseille?

Partida Bayer Leverkusen vs Marseille începe joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe BayArena din Bayer Leverkusen.

Cine este favorit la Bayer Leverkusen vs Marseille?

După eliminarea marjei din cote, Bayer Leverkusen are cea mai mare probabilitate, 71.9%. Pentru comparație, celelalte două variante au 16.2% și 11.9%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.50 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 68.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.6%.

Dați ponturi la Bayer Leverkusen vs Marseille?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Bayer Leverkusen vs Marseille

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *