Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Celtic vs Beșiktaș: analiză, cote și probabilități (05.11.2026)

Celtic vs Beșiktaș, 5 noiembrie 2026 ora 23:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Celtic vs Beșiktaș se joacă joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Celtic Park din Glasgow, în League Stage – 4 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Beșiktaș, cu o probabilitate de 43.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.27.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Celtic vs Beșiktaș: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEuropa League (Europa), League Stage – 4
Data și orajoi, 5 noiembrie 2026, ora 23:00
StadionCeltic Park, Glasgow
Cote 1 / X / 22.95 / 3.8 / 2.22
Celtic vs Beșiktaș: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Celtic vs Beșiktaș. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Celtic2.9532.2%3.033.3%
Egal3.825.0%4.3523.0%
Beșiktaș2.2242.8%2.2943.7%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.3%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Celtic33.3%3.0
Egal23.0%4.35
Victorie Beșiktaș43.7%2.29
Șansă dublă 1X56.3%1.78
Șansă dublă X266.7%1.5
Șansă dublă 1277.0%1.3

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Celtic vs Beșiktaș: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Celtic vs Beșiktaș. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri83.7%1.19
Sub 1.5 goluri16.3%6.14
Peste 2.5 goluri63.4%1.58
Sub 2.5 goluri36.6%2.73
Peste 3.5 goluri41.2%2.43
Sub 3.5 goluri58.8%1.7
Ambele echipe înscriu64.4%1.55
Gol în prima repriză77.0%1.3

Modelul împarte cele 3.27 goluri așteptate în 1.51 pentru Celtic și 1.76 pentru Beșiktaș.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 64.4%, piața 65.0%, deci o diferență de 0.5 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.1%9.88
1-28.9%11.26
2-17.6%13.09
2-26.7%14.91
0-16.7%14.92
0-25.9%16.99

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.1%.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
CelticIII0-0-303-9
BeșiktașEVV2-1-079-5

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: Beșiktaș vine cu 7 puncte mai multe decât Celtic din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.0 cornere62.4%1.6
Peste 10.0 cornere50.1%1.99
Peste 11.0 cornere38.3%2.61
Peste 12.0 cornere27.7%3.61

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe78.7%1.27
Peste 3.5 cartonașe60.0%1.67
Peste 4.5 cartonașe40.6%2.47
Peste 5.5 cartonașe24.3%4.11

Întrebări frecvente despre Celtic vs Beșiktaș

La ce oră se joacă Celtic vs Beșiktaș?

Partida Celtic vs Beșiktaș începe joi, 5 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Celtic Park din Glasgow.

Cine este favorit la Celtic vs Beșiktaș?

După eliminarea marjei din cote, Beșiktaș are cea mai mare probabilitate, 43.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 33.3% și 23.0%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.27 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 63.4%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 64.4%.

Dați ponturi la Celtic vs Beșiktaș?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Celtic vs Beșiktaș

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *