Villarreal vs Napoli se joacă marți, 13 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio de la Cerámica din Villarreal, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Villarreal, cu o probabilitate de 45.2% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.08.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Villarreal vs Napoli: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 2 |
| Data și ora | marți, 13 octombrie 2026, ora 22:00 |
| Stadion | Estadio de la Cerámica, Villarreal |
| Cote 1 / X / 2 | 2.2 / 3.8 / 3.25 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Villarreal | 2.2 | 44.3% | 2.21 | 45.2% |
| Egal | 3.8 | 25.7% | 4.24 | 23.6% |
| Napoli | 3.25 | 30.0% | 3.21 | 31.2% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.5%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Villarreal | 45.2% | 2.21 |
| Egal | 23.6% | 4.24 |
| Victorie Napoli | 31.2% | 3.21 |
| Șansă dublă 1X | 68.8% | 1.45 |
| Șansă dublă X2 | 54.8% | 1.83 |
| Șansă dublă 12 | 76.4% | 1.31 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 81.3% | 1.23 |
| Sub 1.5 goluri | 18.7% | 5.34 |
| Peste 2.5 goluri | 59.5% | 1.68 |
| Sub 2.5 goluri | 40.5% | 2.47 |
| Peste 3.5 goluri | 37.1% | 2.7 |
| Sub 3.5 goluri | 62.9% | 1.59 |
| Ambele echipe înscriu | 61.2% | 1.63 |
| Gol în prima repriză | 75.0% | 1.33 |
Modelul împarte cele 3.08 goluri așteptate în 1.70 pentru Villarreal și 1.38 pentru Napoli.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 61.2%, piața 62.0%, deci o diferență de 0.9 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.8% | 9.28 |
| 2-1 | 9.2% | 10.9 |
| 1-0 | 7.8% | 12.79 |
| 1-2 | 7.4% | 13.47 |
| 2-0 | 6.7% | 15.03 |
| 0-1 | 6.3% | 15.8 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.8%.
Istoricul întâlnirilor: Villarreal vs Napoli
Cele două echipe s-au întâlnit de 5 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Villarreal, 2 pentru Napoli și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.40 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 17.12.2022 | Napoli – Villarreal | 2 – 3 | Friendlies Clubs |
| 25.02.2016 | Napoli – Villarreal | 1 – 1 | UEFA Europa League |
| 18.02.2016 | Villarreal – Napoli | 1 – 0 | UEFA Europa League |
| 07.12.2011 | Villarreal – Napoli | 0 – 2 | UEFA Champions League |
| 27.09.2011 | Napoli – Villarreal | 2 – 0 | UEFA Champions League |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Villarreal | IVVII | 2-0-3 | 6 | 9-8 |
| Napoli | VEVI | 2-1-1 | 7 | 5-2 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cele două echipe vin cu forme apropiate.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 9.0 cornere | 50.7% | 1.97 |
| Peste 10.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 11.0 cornere | 27.3% | 3.67 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.4 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 64.3% | 1.56 |
| Peste 4.0 cartonașe | 45.1% | 2.22 |
| Peste 5.0 cartonașe | 28.2% | 3.55 |
| Peste 6.0 cartonașe | 15.8% | 6.34 |
Întrebări frecvente despre Villarreal vs Napoli
La ce oră se joacă Villarreal vs Napoli?
Partida Villarreal vs Napoli începe marți, 13 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio de la Cerámica din Villarreal.
Cine este favorit la Villarreal vs Napoli?
După eliminarea marjei din cote, Villarreal are cea mai mare probabilitate, 45.2%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.2% și 23.6%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.08 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 59.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 61.2%.
Dați ponturi la Villarreal vs Napoli?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 19:45 Champions League: Lens vs Sporting CP, analiză și cote
- 19:45 Champions League: Sabah FA vs Slavia Praha, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Arsenal vs Lille, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Atletico Madrid vs Manchester United, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Galatasaray vs Barcelona, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Inter vs Club Brugge KV, analiză și cote
- 22:00 Champions League: RB Leipzig vs PSV Eindhoven, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Viking vs Bayern München, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Villarreal vs Napoli
Final: Villarreal 3 – 1 Napoli
La pauză a fost 2 – 1.
Fazele importante
- 8′ gol, Amir Rrahmani (Napoli)
- 23′ gol, Georges Mikautadze (Villarreal)
- 26′ gol, Álvaro Santiago Mouriño González (Villarreal)
- 86′ gol, Tani Oluwaseyi (Villarreal)
| Statistică | Villarreal – Napoli |
|---|---|
| Posesie | 52% – 48% |
| Șuturi | 16 – 9 |
| Șuturi pe poartă | 4 – 2 |
| Cornere | 4 – 4 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Villarreal | 45.2% | 2.21 |
| Scor exact: 3-1 | 5.2% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 4 | peste 2.5 era 59.5% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 61.2% | modelul inclina spre da |




