Lens vs Sporting CP se joacă marți, 13 octombrie 2026, de la ora 19:45, pe Stade Bollaert-Delelis din Lens, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Lens, cu o probabilitate de 38.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.13.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Lens vs Sporting CP: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 2 |
| Data și ora | marți, 13 octombrie 2026, ora 19:45 |
| Stadion | Stade Bollaert-Delelis, Lens |
| Cote 1 / X / 2 | 2.57 / 3.85 / 2.65 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Lens | 2.57 | 37.9% | 2.58 | 38.7% |
| Egal | 3.85 | 25.3% | 4.22 | 23.7% |
| Sporting CP | 2.65 | 36.8% | 2.66 | 37.6% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Lens | 38.7% | 2.58 |
| Egal | 23.7% | 4.22 |
| Victorie Sporting CP | 37.6% | 2.66 |
| Șansă dublă 1X | 62.4% | 1.6 |
| Șansă dublă X2 | 61.3% | 1.63 |
| Șansă dublă 12 | 76.3% | 1.31 |
Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 82.0% | 1.22 |
| Sub 1.5 goluri | 18.0% | 5.55 |
| Peste 2.5 goluri | 60.6% | 1.65 |
| Sub 2.5 goluri | 39.4% | 2.54 |
| Peste 3.5 goluri | 38.2% | 2.62 |
| Sub 3.5 goluri | 61.8% | 1.62 |
| Ambele echipe înscriu | 62.6% | 1.6 |
| Gol în prima repriză | 75.6% | 1.32 |
Modelul împarte cele 3.13 goluri așteptate în 1.58 pentru Lens și 1.55 pentru Sporting CP.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 62.6%, piața 62.5%, deci o diferență de 0.1 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.7% | 9.35 |
| 2-1 | 8.4% | 11.84 |
| 1-2 | 8.3% | 12.04 |
| 1-0 | 6.9% | 14.51 |
| 0-1 | 6.8% | 14.76 |
| 2-2 | 6.6% | 15.25 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.7%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Lens | VIEV | 2-1-1 | 7 | 8-7 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.5 cornere | 64.9% | 1.54 |
| Peste 9.5 cornere | 52.2% | 1.91 |
| Peste 10.5 cornere | 39.7% | 2.52 |
| Peste 11.5 cornere | 28.6% | 3.5 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.4 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 64.3% | 1.56 |
| Peste 4.0 cartonașe | 45.1% | 2.22 |
| Peste 5.0 cartonașe | 28.2% | 3.55 |
| Peste 6.0 cartonașe | 15.8% | 6.34 |
Întrebări frecvente despre Lens vs Sporting CP
La ce oră se joacă Lens vs Sporting CP?
Partida Lens vs Sporting CP începe marți, 13 octombrie 2026, de la ora 19:45, pe Stade Bollaert-Delelis din Lens.
Cine este favorit la Lens vs Sporting CP?
După eliminarea marjei din cote, Lens are cea mai mare probabilitate, 38.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 37.6% și 23.7%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.13 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 60.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 62.6%.
Dați ponturi la Lens vs Sporting CP?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 19:45 Champions League: Sabah FA vs Slavia Praha, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Arsenal vs Lille, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Atletico Madrid vs Manchester United, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Galatasaray vs Barcelona, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Inter vs Club Brugge KV, analiză și cote
- 22:00 Champions League: RB Leipzig vs PSV Eindhoven, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Viking vs Bayern München, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Villarreal vs Napoli, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Lens vs Sporting CP
Final: Lens 0 – 2 Sporting CP
La pauză a fost 0 – 1.
Fazele importante
- 22′ gol, Luis Suárez (Sporting CP)
- 74′ gol, Issa Doumbia (Sporting CP)
| Statistică | Lens – Sporting CP |
|---|---|
| Posesie | 56% – 44% |
| Șuturi | 21 – 11 |
| Șuturi pe poartă | 6 – 5 |
| Cornere | 6 – 3 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Sporting CP | 37.6% | 2.66 |
| Scor exact: 0-2 | 5.3% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 2 | peste 2.5 era 60.6% | s-a jucat sub 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 62.6% | modelul inclina spre da |




