Peste/sub 2.5214✓106✗din 320 de meciuri
  • Rezultat final192 din 320 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri214 din 320 nimerite
  • Ambele echipe înscriu184 din 320 nimerite

Galatasaray vs Barcelona: analiză, cote și probabilități (13.10.2026)

Galatasaray vs Barcelona, 13 octombrie 2026 ora 22:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Galatasaray vs Barcelona se joacă marți, 13 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Rams Park din Istanbul, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Barcelona, cu o probabilitate de 75.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 4.18.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Galatasaray vs Barcelona: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieChampions League (Europa), League Stage – 2
Data și oramarți, 13 octombrie 2026, ora 22:00
StadionRams Park, Istanbul
Cote 1 / X / 28.75 / 7.1 / 1.3
Galatasaray vs Barcelona: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Galatasaray vs Barcelona. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Galatasaray8.7511.2%8.9511.2%
Egal7.113.7%7.2813.7%
Barcelona1.375.1%1.3375.1%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Galatasaray11.2%8.95
Egal13.7%7.28
Victorie Barcelona75.1%1.33
Șansă dublă 1X24.9%4.02
Șansă dublă X288.8%1.13
Șansă dublă 1286.3%1.16

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Galatasaray vs Barcelona: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Galatasaray vs Barcelona. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri92.1%1.09
Sub 1.5 goluri7.9%12.62
Peste 2.5 goluri78.7%1.27
Sub 2.5 goluri21.3%4.7
Peste 3.5 goluri60.1%1.66
Sub 3.5 goluri39.9%2.51
Ambele echipe înscriu65.0%1.54
Gol în prima repriză84.8%1.18

Modelul împarte cele 4.18 goluri așteptate în 1.15 pentru Galatasaray și 3.03 pentru Barcelona.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 65.0%, piața 63.6%, deci o diferență de 1.4 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-38.2%12.26
1-28.1%12.39
0-37.1%14.08
0-27.0%14.23
1-46.2%16.17
0-45.4%18.58

Cel mai probabil scor este 1-3, dar cu doar 8.2%.

Istoricul întâlnirilor: Galatasaray vs Barcelona

Cele două echipe s-au întâlnit de 2 ori în meciurile înregistrate, cu 0 victorii pentru Galatasaray, 1 pentru Barcelona și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 1.50 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
17.03.2022Galatasaray – Barcelona1 – 2UEFA Europa League
10.03.2022Barcelona – Galatasaray0 – 0UEFA Europa League

Istoricul direct este unul închis, cu puține goluri.

Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
BarcelonaVVVV4-0-01215-4

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.0 cornere62.2%1.61
Peste 10.0 cornere50.0%2.0
Peste 11.0 cornere38.1%2.62
Peste 12.0 cornere27.6%3.63

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.1 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe77.3%1.29
Peste 3.5 cartonașe58.1%1.72
Peste 4.5 cartonașe38.6%2.59
Peste 5.5 cartonașe22.7%4.41

Întrebări frecvente despre Galatasaray vs Barcelona

La ce oră se joacă Galatasaray vs Barcelona?

Partida Galatasaray vs Barcelona începe marți, 13 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Rams Park din Istanbul.

Cine este favorit la Galatasaray vs Barcelona?

După eliminarea marjei din cote, Barcelona are cea mai mare probabilitate, 75.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 13.7% și 11.2%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 4.18 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 78.7%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 65.0%.

Dați ponturi la Galatasaray vs Barcelona?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Galatasaray vs Barcelona

Final: Galatasaray 1 – 4 Barcelona

La pauză a fost 1 – 1.

Fazele importante

  • 28′ gol, Aleksey Batrakov (Galatasaray)
  • 43′ gol, João Cancelo (Barcelona)
  • 50′ gol, Fermín López (Barcelona)
  • 53′ gol, Anthony Gordon (Barcelona)
  • 65′ gol, Karim Adeyemi (Barcelona)
StatisticăGalatasaray – Barcelona
Posesie29% – 71%
Șuturi5 – 22
Șuturi pe poartă3 – 11
Cornere1 – 6

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Barcelona75.1%1.33
Scor exact: 1-46.2%locul 5 in top
Total goluri: 5peste 2.5 era 78.7%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da65.0%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *