Peste/sub 2.5209✓102✗din 311 de meciuri
  • Rezultat final187 din 311 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri209 din 311 nimerite
  • Ambele echipe înscriu179 din 311 nimerite

Universitatea Cluj vs Rapid: analiză, cote și probabilități (12.10.2026)

Universitatea Cluj vs Rapid, 12 octombrie 2026 ora 21:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Universitatea Cluj vs Rapid se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 21:00, pe Cluj Arena din Cluj Napoca, în etapa 11 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Rapid, cu o probabilitate de 36.9% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.58.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Universitatea Cluj vs Rapid: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieSuperLiga (România), etapa 11
Data și oraluni, 12 octombrie 2026, ora 21:00
StadionCluj Arena, Cluj Napoca
Cote 1 / X / 22.62 / 3.2 / 2.6
Universitatea Cluj vs Rapid: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Universitatea Cluj vs Rapid. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Universitatea Cluj2.6235.4%2.7336.6%
Egal3.229.0%3.7726.5%
Rapid2.635.7%2.7136.9%

Marja operatorului pe această partidă este de 7.9%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Universitatea Cluj36.6%2.73
Egal26.5%3.77
Victorie Rapid36.9%2.71
Șansă dublă 1X63.1%1.58
Șansă dublă X263.4%1.58
Șansă dublă 1273.5%1.36

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Universitatea Cluj vs Rapid: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Universitatea Cluj vs Rapid. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri72.9%1.37
Sub 1.5 goluri27.1%3.69
Peste 2.5 goluri47.6%2.1
Sub 2.5 goluri52.4%1.91
Peste 3.5 goluri26.0%3.85
Sub 3.5 goluri74.0%1.35
Ambele echipe înscriu52.5%1.9
Gol în prima repriză68.7%1.46

Modelul împarte cele 2.58 goluri așteptate în 1.29 pentru Universitatea Cluj și 1.29 pentru Rapid.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 52.5%, piața 53.3%, deci o diferență de 0.8 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-112.6%7.93
0-19.8%10.21
1-09.8%10.25
1-28.2%12.27
2-18.1%12.32
0-07.6%13.19

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.6%.

Istoricul întâlnirilor: Universitatea Cluj vs Rapid

Cele două echipe s-au întâlnit de 16 ori în meciurile înregistrate, cu 7 victorii pentru Universitatea Cluj, 4 pentru Rapid și 5 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 1.88 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
09.05.2026Universitatea Cluj – Rapid1 – 0Liga I
05.04.2026Rapid – Universitatea Cluj1 – 2Liga I
31.01.2026Rapid – Universitatea Cluj0 – 2Liga I
12.09.2025Universitatea Cluj – Rapid0 – 0Liga I
24.05.2025Universitatea Cluj – Rapid2 – 2Liga I
19.04.2025Rapid – Universitatea Cluj0 – 2Liga I

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Universitatea ClujVVVI3-0-198-5

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.0 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere66.6%1.5
Peste 9.5 cornere54.1%1.85
Peste 10.5 cornere41.6%2.41
Peste 11.5 cornere30.2%3.31

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.6 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe66.8%1.5
Peste 4.0 cartonașe48.0%2.08
Peste 5.0 cartonașe30.8%3.25
Peste 6.0 cartonașe17.7%5.64

Întrebări frecvente despre Universitatea Cluj vs Rapid

La ce oră se joacă Universitatea Cluj vs Rapid?

Partida Universitatea Cluj vs Rapid începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 21:00, pe Cluj Arena din Cluj Napoca.

Cine este favorit la Universitatea Cluj vs Rapid?

După eliminarea marjei din cote, Rapid are cea mai mare probabilitate, 36.9%. Pentru comparație, celelalte două variante au 36.6% și 26.5%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.58 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 47.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 52.5%.

Dați ponturi la Universitatea Cluj vs Rapid?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Universitatea Cluj vs Rapid

Final: Universitatea Cluj 3 – 4 Rapid

La pauză a fost 1 – 2.

Fazele importante

  • 2′ gol, Issouf Macalou (Universitatea Cluj)
  • 13′ gol, Mohammed·Kamara (Rapid)
  • 24′ gol, Filip Stojiljković (Rapid)
  • 50′ gol, Filip Stojiljković (Rapid)
  • 54′ gol, Mouhamadou Drammeh (Universitatea Cluj)
  • 81′ gol, Dorin Codrea (Universitatea Cluj)
  • 88′ gol, Razvan Onea (Rapid)
StatisticăUniversitatea Cluj – Rapid
Posesie65% – 35%
Șuturi17 – 10
Șuturi pe poartă4 – 5
Cornere11 – 5

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Rapid36.9%2.71
Scor exact: 3-40.3%in afara primelor 6
Total goluri: 7peste 2.5 era 47.6%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da52.5%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *