Coventry vs Newcastle se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Coventry Building Society Arena din Coventry, în etapa 6 din Premier League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Newcastle, cu o probabilitate de 43.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.96.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Coventry vs Newcastle: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Premier League (Anglia), etapa 6 |
| Data și ora | luni, 12 octombrie 2026, ora 22:00 |
| Stadion | Coventry Building Society Arena, Coventry |
| Cote 1 / X / 2 | 3.1 / 3.6 / 2.22 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Coventry | 3.1 | 30.7% | 3.13 | 31.9% |
| Egal | 3.6 | 26.4% | 4.13 | 24.2% |
| Newcastle | 2.22 | 42.9% | 2.28 | 43.8% |
Marja operatorului pe această partidă este de 5.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Coventry | 31.9% | 3.13 |
| Egal | 24.2% | 4.13 |
| Victorie Newcastle | 43.8% | 2.28 |
| Șansă dublă 1X | 56.2% | 1.78 |
| Șansă dublă X2 | 68.1% | 1.47 |
| Șansă dublă 12 | 75.8% | 1.32 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 79.6% | 1.26 |
| Sub 1.5 goluri | 20.4% | 4.89 |
| Peste 2.5 goluri | 56.9% | 1.76 |
| Sub 2.5 goluri | 43.1% | 2.32 |
| Peste 3.5 goluri | 34.5% | 2.9 |
| Sub 3.5 goluri | 65.5% | 1.53 |
| Ambele echipe înscriu | 59.3% | 1.69 |
| Gol în prima repriză | 73.7% | 1.36 |
Modelul împarte cele 2.96 goluri așteptate în 1.35 pentru Coventry și 1.62 pentru Newcastle.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.3%, piața 60.3%, deci o diferență de 0.9 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.2% | 8.9 |
| 1-2 | 9.1% | 11.0 |
| 0-1 | 8.3% | 11.99 |
| 2-1 | 7.6% | 13.21 |
| 1-0 | 6.9% | 14.39 |
| 0-2 | 6.7% | 14.83 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.2%.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 9.0 cornere | 50.7% | 1.97 |
| Peste 10.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 11.0 cornere | 27.3% | 3.67 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 78.5% | 1.27 |
| Peste 3.5 cartonașe | 59.8% | 1.67 |
| Peste 4.5 cartonașe | 40.4% | 2.48 |
| Peste 5.5 cartonașe | 24.1% | 4.14 |
Întrebări frecvente despre Coventry vs Newcastle
La ce oră se joacă Coventry vs Newcastle?
Partida Coventry vs Newcastle începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Coventry Building Society Arena din Coventry.
Cine este favorit la Coventry vs Newcastle?
După eliminarea marjei din cote, Newcastle are cea mai mare probabilitate, 43.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.9% și 24.2%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.96 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 56.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.3%.
Dați ponturi la Coventry vs Newcastle?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:00 SuperLiga: FC Argeș Pitești vs CFR Cluj, analiză și cote
- 19:30 Serie A: Atalanta vs Venezia, analiză și cote
- 20:00 Eliteserien: KFUM Oslo vs Valerenga, analiză și cote
- 21:00 SuperLiga: Universitatea Cluj vs Rapid, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Torino vs Udinese, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Levante vs Sevilla, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Coventry vs Newcastle
Final: Coventry 4 – 1 Newcastle
La pauză a fost 1 – 0.
Fazele importante
- 6′ gol, Jack Rudoni (Coventry)
- 48′ gol, Sidiki Cherif (Coventry)
- 70′ gol, Sven Botman (Newcastle)
- 81′ gol, Ellis Simms (Coventry)
- 86′ gol, Stephen Mfuni (Coventry)
| Statistică | Coventry – Newcastle |
|---|---|
| Posesie | 33% – 67% |
| Șuturi | 9 – 19 |
| Șuturi pe poartă | 6 – 6 |
| Cornere | 2 – 6 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Coventry | 31.9% | 3.13 |
| Scor exact: 4-1 | 1.1% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 5 | peste 2.5 era 56.9% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 59.3% | modelul inclina spre da |




