Peste/sub 2.5209✓102✗din 311 de meciuri
  • Rezultat final187 din 311 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri209 din 311 nimerite
  • Ambele echipe înscriu179 din 311 nimerite

FC Argeș Pitești vs CFR Cluj: analiză, cote și probabilități (12.10.2026)

FC Argeș Pitești vs CFR Cluj, 12 octombrie 2026 ora 18:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

FC Argeș Pitești vs CFR Cluj se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 18:00, pe Stadionul Orasenesc din Ovidiu, în etapa 11 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre CFR Cluj, cu o probabilitate de 36.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.28.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

FC Argeș Pitești vs CFR Cluj: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieSuperLiga (România), etapa 11
Data și oraluni, 12 octombrie 2026, ora 18:00
StadionStadionul Orasenesc, Ovidiu
Cote 1 / X / 22.7 / 3.0 / 2.65
FC Argeș Pitești vs CFR Cluj: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
FC Argeș Pitești vs CFR Cluj. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
FC Argeș Pitești2.734.3%2.8235.4%
Egal3.030.8%3.5128.5%
CFR Cluj2.6534.9%2.7736.1%

Marja operatorului pe această partidă este de 8.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie FC Argeș Pitești35.4%2.82
Egal28.5%3.51
Victorie CFR Cluj36.1%2.77
Șansă dublă 1X63.9%1.56
Șansă dublă X264.6%1.55
Șansă dublă 1271.5%1.4

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

FC Argeș Pitești vs CFR Cluj: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
FC Argeș Pitești vs CFR Cluj. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri66.5%1.5
Sub 1.5 goluri33.5%2.99
Peste 2.5 goluri40.0%2.5
Sub 2.5 goluri60.0%1.67
Peste 3.5 goluri19.7%5.06
Sub 3.5 goluri80.3%1.25
Ambele echipe înscriu46.4%2.16
Gol în prima repriză64.2%1.56

Modelul împarte cele 2.28 goluri așteptate în 1.14 pentru FC Argeș Pitești și 1.15 pentru CFR Cluj.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 46.4%, piața 47.3%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-113.3%7.53
0-111.7%8.55
1-011.6%8.64
0-010.2%9.82
1-27.6%13.11
2-17.5%13.25

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 13.3%.

Istoricul întâlnirilor: FC Argeș Pitești vs CFR Cluj

Cele două echipe s-au întâlnit de 14 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru FC Argeș Pitești, 10 pentru CFR Cluj și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.50 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
22.05.2026CFR Cluj – FC Argeș Pitești1 – 1Liga I
17.04.2026FC Argeș Pitești – CFR Cluj0 – 1Liga I
29.11.2025FC Argeș Pitești – CFR Cluj3 – 0Liga I
27.07.2025CFR Cluj – FC Argeș Pitești0 – 2Liga I
29.10.2024FC Argeș Pitești – CFR Cluj2 – 2Cupa României
06.04.2023CFR Cluj – FC Argeș Pitești1 – 0Cupa României

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
FC Argeș PiteștiIEI0-1-212-5
CFR ClujIVI1-0-235-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.3 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere57.8%1.73
Peste 9.0 cornere44.6%2.24
Peste 10.0 cornere32.5%3.08
Peste 11.0 cornere22.2%4.49

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.6 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe66.8%1.5
Peste 4.0 cartonașe48.0%2.08
Peste 5.0 cartonașe30.8%3.25
Peste 6.0 cartonașe17.7%5.64

Întrebări frecvente despre FC Argeș Pitești vs CFR Cluj

La ce oră se joacă FC Argeș Pitești vs CFR Cluj?

Partida FC Argeș Pitești vs CFR Cluj începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 18:00, pe Stadionul Orasenesc din Ovidiu.

Cine este favorit la FC Argeș Pitești vs CFR Cluj?

După eliminarea marjei din cote, CFR Cluj are cea mai mare probabilitate, 36.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 35.4% și 28.5%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.28 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 40.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 46.4%.

Dați ponturi la FC Argeș Pitești vs CFR Cluj?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat FC Argeș Pitești vs CFR Cluj

Final: FC Argeș Pitești 0 – 1 CFR Cluj

La pauză a fost 0 – 0.

Fazele importante

  • 58′ gol, Anton Krešić (CFR 1907 Cluj)
StatisticăFC Argeș Pitești – CFR Cluj
Posesie57% – 43%
Șuturi20 – 10
Șuturi pe poartă2 – 3
Cornere7 – 2

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: CFR Cluj36.1%2.77
Scor exact: 0-111.7%locul 2 in top
Total goluri: 1peste 2.5 era 40.0%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu46.4%modelul inclina spre nu


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *