KFUM Oslo vs Valerenga se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 20:00, pe KFUM Arena din Oslo, în etapa 23 din Eliteserien. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Valerenga, cu o probabilitate de 42.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.16.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
KFUM Oslo vs Valerenga: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Eliteserien (Norvegia), etapa 23 |
| Data și ora | luni, 12 octombrie 2026, ora 20:00 |
| Stadion | KFUM Arena, Oslo |
| Cote 1 / X / 2 | 2.9 / 3.6 / 2.25 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| KFUM Oslo | 2.9 | 32.3% | 2.97 | 33.7% |
| Egal | 3.6 | 26.0% | 4.26 | 23.5% |
| Valerenga | 2.25 | 41.7% | 2.34 | 42.8% |
Marja operatorului pe această partidă este de 6.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie KFUM Oslo | 33.7% | 2.97 |
| Egal | 23.5% | 4.26 |
| Victorie Valerenga | 42.8% | 2.34 |
| Șansă dublă 1X | 57.2% | 1.75 |
| Șansă dublă X2 | 66.3% | 1.51 |
| Șansă dublă 12 | 76.5% | 1.31 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 82.3% | 1.22 |
| Sub 1.5 goluri | 17.7% | 5.65 |
| Peste 2.5 goluri | 61.1% | 1.64 |
| Sub 2.5 goluri | 38.9% | 2.57 |
| Peste 3.5 goluri | 38.8% | 2.58 |
| Sub 3.5 goluri | 61.2% | 1.63 |
| Ambele echipe înscriu | 62.7% | 1.59 |
| Gol în prima repriză | 75.8% | 1.32 |
Modelul împarte cele 3.16 goluri așteptate în 1.47 pentru KFUM Oslo și 1.68 pentru Valerenga.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 62.7%, piața 63.8%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.6% | 9.47 |
| 1-2 | 8.9% | 11.25 |
| 2-1 | 7.8% | 12.87 |
| 0-1 | 7.2% | 13.94 |
| 2-2 | 6.5% | 15.28 |
| 1-0 | 6.3% | 15.95 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.6%.
Istoricul întâlnirilor: KFUM Oslo vs Valerenga
Cele două echipe s-au întâlnit de 4 ori în meciurile înregistrate, cu 0 victorii pentru KFUM Oslo, 2 pentru Valerenga și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.00 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 03.05.2026 | Valerenga – KFUM Oslo | 2 – 2 | Eliteserien |
| 21.02.2026 | Valerenga – KFUM Oslo | 1 – 0 | Friendlies Clubs |
| 20.09.2025 | Valerenga – KFUM Oslo | 1 – 1 | Eliteserien |
| 26.05.2025 | KFUM Oslo – Valerenga | 0 – 1 | Eliteserien |
Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 11.1 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 9.5 cornere | 66.8% | 1.5 |
| Peste 10.5 cornere | 54.9% | 1.82 |
| Peste 11.5 cornere | 43.0% | 2.33 |
| Peste 12.5 cornere | 32.0% | 3.13 |
Întrebări frecvente despre KFUM Oslo vs Valerenga
La ce oră se joacă KFUM Oslo vs Valerenga?
Partida KFUM Oslo vs Valerenga începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 20:00, pe KFUM Arena din Oslo.
Cine este favorit la KFUM Oslo vs Valerenga?
După eliminarea marjei din cote, Valerenga are cea mai mare probabilitate, 42.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 33.7% și 23.5%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.16 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 61.1%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 62.7%.
Dați ponturi la KFUM Oslo vs Valerenga?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:00 SuperLiga: FC Argeș Pitești vs CFR Cluj, analiză și cote
- 19:30 Serie A: Atalanta vs Venezia, analiză și cote
- 21:00 SuperLiga: Universitatea Cluj vs Rapid, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Torino vs Udinese, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Levante vs Sevilla, analiză și cote
- 22:00 Premier League: Coventry vs Newcastle, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat KFUM Oslo vs Valerenga
Final: KFUM Oslo 2 – 1 Valerenga
La pauză a fost 1 – 1.
Fazele importante
- 26′ gol, Aaron Kiil Olsen (Valerenga)
- 31′ gol, Bilal Njie (KFUM Oslo)
- 55′ gol, Bjorn Martin Kristensen (KFUM Oslo)
| Statistică | KFUM Oslo – Valerenga |
|---|---|
| Posesie | 38% – 62% |
| Șuturi | 13 – 22 |
| Șuturi pe poartă | 5 – 5 |
| Cornere | 7 – 12 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: KFUM Oslo | 33.7% | 2.97 |
| Scor exact: 2-1 | 7.8% | locul 3 in top |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 61.1% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 62.7% | modelul inclina spre da |




