Peste/sub 2.5243✓120✗din 363 de meciuri
  • Rezultat final223 din 363 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri243 din 363 nimerite
  • Ambele echipe înscriu208 din 363 nimerite

Twente vs FC Thun: analiză, cote și probabilități (15.10.2026)

Twente vs FC Thun, 15 octombrie 2026 ora 22:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Twente vs FC Thun se joacă joi, 15 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe De Grolsch Veste din Enschede, în League Stage – 1 din Conference League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Twente, cu o probabilitate de 79.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.64.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Twente vs FC Thun: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieConference League (Europa), League Stage – 1
Data și orajoi, 15 octombrie 2026, ora 22:00
StadionDe Grolsch Veste, Enschede
Cote 1 / X / 21.24 / 7.4 / 12.5
Twente vs FC Thun: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Twente vs FC Thun. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Twente1.2478.9%1.2779.0%
Egal7.413.2%7.6313.1%
FC Thun12.57.8%12.67.9%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.2%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Twente79.0%1.27
Egal13.1%7.63
Victorie FC Thun7.9%12.6
Șansă dublă 1X92.1%1.09
Șansă dublă X221.0%4.75
Șansă dublă 1286.9%1.15

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Twente vs FC Thun: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Twente vs FC Thun. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri87.9%1.14
Sub 1.5 goluri12.1%8.24
Peste 2.5 goluri70.5%1.42
Sub 2.5 goluri29.5%3.39
Peste 3.5 goluri49.4%2.02
Sub 3.5 goluri50.6%1.98
Ambele echipe înscriu52.4%1.91
Gol în prima repriză80.6%1.24

Modelul împarte cele 3.64 goluri așteptate în 2.83 pentru Twente și 0.81 pentru FC Thun.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 52.4%, piața 52.0%, deci o diferență de 0.4 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-010.5%9.54
3-09.9%10.11
2-18.5%11.75
3-18.0%12.44
1-07.4%13.52
4-07.0%14.27

Cel mai probabil scor este 2-0, dar cu doar 10.5%.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
TwenteEVVV3-1-0107-3

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere64.9%1.54
Peste 9.5 cornere52.2%1.91
Peste 10.5 cornere39.7%2.52
Peste 11.5 cornere28.6%3.5

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.5 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe65.8%1.52
Peste 4.0 cartonașe46.8%2.14
Peste 5.0 cartonașe29.7%3.36
Peste 6.0 cartonașe16.9%5.91

Întrebări frecvente despre Twente vs FC Thun

La ce oră se joacă Twente vs FC Thun?

Partida Twente vs FC Thun începe joi, 15 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe De Grolsch Veste din Enschede.

Cine este favorit la Twente vs FC Thun?

După eliminarea marjei din cote, Twente are cea mai mare probabilitate, 79.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 13.1% și 7.9%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.64 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 70.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 52.4%.

Dați ponturi la Twente vs FC Thun?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Twente vs FC Thun

Final: Twente 1 – 0 FC Thun

La pauză a fost 0 – 0.

Fazele importante

  • 60′ red card, P. Kristal (FC Thun)
  • 65′ gol, R. Zerrouki (Twente)
StatisticăTwente – FC Thun
Posesie73% – 27%
Șuturi22 – 6
Șuturi pe poartă5 – 0
Cornere6 – 1

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Twente79.0%1.27
Scor exact: 1-07.4%locul 5 in top
Total goluri: 1peste 2.5 era 70.5%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu52.4%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *