Ferencvarosi TC vs Plzen se joacă joi, 15 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Groupama Aréna din Budapest, în League Stage – 2 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Ferencvarosi TC, cu o probabilitate de 50.4% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.99.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Ferencvarosi TC vs Plzen: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Europa League (Europa), League Stage – 2 |
| Data și ora | joi, 15 octombrie 2026, ora 22:00 |
| Stadion | Groupama Aréna, Budapest |
| Cote 1 / X / 2 | 1.98 / 3.8 / 3.95 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Ferencvarosi TC | 1.98 | 49.4% | 1.99 | 50.4% |
| Egal | 3.8 | 25.8% | 4.28 | 23.4% |
| Plzen | 3.95 | 24.8% | 3.8 | 26.3% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Ferencvarosi TC | 50.4% | 1.99 |
| Egal | 23.4% | 4.28 |
| Victorie Plzen | 26.3% | 3.8 |
| Șansă dublă 1X | 73.7% | 1.36 |
| Șansă dublă X2 | 49.6% | 2.01 |
| Șansă dublă 12 | 76.6% | 1.3 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 79.9% | 1.25 |
| Sub 1.5 goluri | 20.1% | 4.98 |
| Peste 2.5 goluri | 57.4% | 1.74 |
| Sub 2.5 goluri | 42.6% | 2.35 |
| Peste 3.5 goluri | 35.0% | 2.85 |
| Sub 3.5 goluri | 65.0% | 1.54 |
| Ambele echipe înscriu | 58.4% | 1.71 |
| Gol în prima repriză | 74.0% | 1.35 |
Modelul împarte cele 2.99 goluri așteptate în 1.77 pentru Ferencvarosi TC și 1.22 pentru Plzen.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.4%, piața 59.4%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.9% | 9.21 |
| 2-1 | 9.6% | 10.4 |
| 1-0 | 8.9% | 11.22 |
| 2-0 | 7.9% | 12.67 |
| 1-2 | 6.6% | 15.12 |
| 0-1 | 6.1% | 16.31 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.9%.
Istoricul întâlnirilor: Ferencvarosi TC vs Plzen
Cele două echipe s-au întâlnit de 5 ori în meciurile înregistrate, cu 1 victorii pentru Ferencvarosi TC, 2 pentru Plzen și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.00 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 25.09.2025 | Ferencvarosi TC – Plzen | 1 – 1 | UEFA Europa League |
| 20.02.2025 | Plzen – Ferencvarosi TC | 3 – 0 | UEFA Europa League |
| 13.02.2025 | Ferencvarosi TC – Plzen | 1 – 0 | UEFA Europa League |
| 25.01.2024 | Ferencvarosi TC – Plzen | 1 – 3 | Friendlies Clubs |
| 16.01.2023 | Plzen – Ferencvarosi TC | 0 – 0 | Friendlies Clubs |
Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 9.0 cornere | 50.7% | 1.97 |
| Peste 10.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 11.0 cornere | 27.3% | 3.67 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 5.0 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.5 cartonașe | 74.0% | 1.35 |
| Peste 4.5 cartonașe | 56.6% | 1.77 |
| Peste 5.5 cartonașe | 39.0% | 2.56 |
| Peste 6.5 cartonașe | 24.3% | 4.11 |
Întrebări frecvente despre Ferencvarosi TC vs Plzen
La ce oră se joacă Ferencvarosi TC vs Plzen?
Partida Ferencvarosi TC vs Plzen începe joi, 15 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Groupama Aréna din Budapest.
Cine este favorit la Ferencvarosi TC vs Plzen?
După eliminarea marjei din cote, Ferencvarosi TC are cea mai mare probabilitate, 50.4%. Pentru comparație, celelalte două variante au 26.3% și 23.4%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.99 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 57.4%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.4%.
Dați ponturi la Ferencvarosi TC vs Plzen?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 19:45 Conference League: CSKA Sofia vs Monaco, analiză și cote
- 19:45 Conference League: Egnatia Rrogozhinë vs FC Midtjylland, analiză și cote
- 19:45 Conference League: Gent vs Aarhus, analiză și cote
- 19:45 Conference League: HNK Hajduk Split vs Ajax, analiză și cote
- 19:45 Conference League: KuPS vs Trabzonspor, analiză și cote
- 19:45 Conference League: FC Lugano vs FK Crvena Zvezda, analiză și cote
- 19:45 Conference League: Mjallby AIF vs Inter Club d’Escaldes, analiză și cote
- 19:45 Conference League: Panathinaikos vs Borac Banja Luka, analiză și cote
- 19:45 Conference League: Riga vs Kairat Almaty, analiză și cote
- 19:45 Conference League: Universitatea Craiova vs Getafe, analiză și cote
- 19:45 Europa League: AZ Alkmaar vs Hapoel Beer Sheva, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Celje vs Omonia Nicosia, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Lech Poznan vs Bayer Leverkusen, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Lyon vs Crystal Palace, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Union St. Gilloise vs Real Sociedad, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Red Bull Salzburg vs AC Milan, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Sparta Praha vs Lillestrom, analiză și cote
- 19:45 Europa League: Torreense vs Sunderland, analiză și cote
- 22:00 Conference League: Atalanta vs Pafos, analiză și cote
- 22:00 Conference League: Brann vs Lincoln Red Imps FC, analiză și cote
- 22:00 Conference League: Brighton vs Kauno Žalgiris, analiză și cote
- 22:00 Conference League: FC Copenhagen vs SC Braga, analiză și cote
- 22:00 Conference League: SC Freiburg vs FK Jablonec, analiză și cote
- 22:00 Conference League: Heart Of Midlothian vs FC Nordsjaelland, analiză și cote
- 22:00 Conference League: St. Truiden vs FC Iberia 1999, analiză și cote
- 22:00 Conference League: Twente vs FC Thun, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Benfica vs Celtic, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Bournemouth vs Sturm Graz, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Celta Vigo vs Juventus, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Dinamo Zagreb vs Anderlecht, analiză și cote
- 22:00 Europa League: 1899 Hoffenheim vs Beșiktaș, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Jagiellonia vs Ararat-Armenia, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Marseille vs Olympiakos Piraeus, analiză și cote
- 22:00 Europa League: NEC Nijmegen vs Levski Sofia, analiză și cote
- 22:00 Europa League: Rennes vs OFI, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Ferencvarosi TC vs Plzen
Final: Ferencvarosi TC 2 – 1 Plzen
La pauză a fost 0 – 0.
Fazele importante
- 49′ gol, Kristoffer Zachariassen (Ferencvarosi TC)
- 81′ gol, Kristoffer Zachariassen (Ferencvarosi TC)
- 90′ gol, Denis Višinský (Plzen)
| Statistică | Ferencvarosi TC – Plzen |
|---|---|
| Posesie | 54% – 46% |
| Șuturi | 12 – 18 |
| Șuturi pe poartă | 6 – 7 |
| Cornere | 7 – 3 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Ferencvarosi TC | 50.4% | 1.99 |
| Scor exact: 2-1 | 9.6% | locul 2 in top |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 57.4% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 58.4% | modelul inclina spre da |




