Peste/sub 2.5243✓120✗din 363 de meciuri
  • Rezultat final223 din 363 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri243 din 363 nimerite
  • Ambele echipe înscriu208 din 363 nimerite

Bournemouth vs Sturm Graz: analiză, cote și probabilități (15.10.2026)

Bournemouth vs Sturm Graz, 15 octombrie 2026 ora 22:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Bournemouth vs Sturm Graz se joacă joi, 15 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Vitality Stadium din Bournemouth, în League Stage – 2 din Europa League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Bournemouth, cu o probabilitate de 79.2% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.64.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Bournemouth vs Sturm Graz: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEuropa League (Europa), League Stage – 2
Data și orajoi, 15 octombrie 2026, ora 22:00
StadionVitality Stadium, Bournemouth
Cote 1 / X / 21.23 / 7.5 / 12.5
Bournemouth vs Sturm Graz: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Bournemouth vs Sturm Graz. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Bournemouth1.2379.2%1.2679.2%
Egal7.513.0%7.713.0%
Sturm Graz12.57.8%12.837.8%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Bournemouth79.2%1.26
Egal13.0%7.7
Victorie Sturm Graz7.8%12.83
Șansă dublă 1X92.2%1.08
Șansă dublă X220.8%4.81
Șansă dublă 1287.0%1.15

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Bournemouth vs Sturm Graz: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Bournemouth vs Sturm Graz. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri87.9%1.14
Sub 1.5 goluri12.1%8.24
Peste 2.5 goluri70.5%1.42
Sub 2.5 goluri29.5%3.39
Peste 3.5 goluri49.4%2.02
Sub 3.5 goluri50.6%1.98
Ambele echipe înscriu52.0%1.92
Gol în prima repriză80.6%1.24

Modelul împarte cele 3.64 goluri așteptate în 2.84 pentru Bournemouth și 0.80 pentru Sturm Graz.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 52.0%, piața 51.7%, deci o diferență de 0.3 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-010.5%9.49
3-010.0%10.02
2-18.5%11.79
3-18.0%12.46
1-07.4%13.48
4-07.1%14.12

Cel mai probabil scor este 2-0, dar cu doar 10.5%.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
BournemouthIIVE1-1-245-9

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere64.9%1.54
Peste 9.5 cornere52.2%1.91
Peste 10.5 cornere39.7%2.52
Peste 11.5 cornere28.6%3.5

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe62.7%1.59
Peste 4.0 cartonașe43.4%2.3
Peste 5.0 cartonașe26.7%3.74
Peste 6.0 cartonașe14.7%6.8

Întrebări frecvente despre Bournemouth vs Sturm Graz

La ce oră se joacă Bournemouth vs Sturm Graz?

Partida Bournemouth vs Sturm Graz începe joi, 15 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Vitality Stadium din Bournemouth.

Cine este favorit la Bournemouth vs Sturm Graz?

După eliminarea marjei din cote, Bournemouth are cea mai mare probabilitate, 79.2%. Pentru comparație, celelalte două variante au 13.0% și 7.8%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.64 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 70.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 52.0%.

Dați ponturi la Bournemouth vs Sturm Graz?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Bournemouth vs Sturm Graz

Final: Bournemouth 3 – 0 Sturm Graz

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 43′ gol, Francisco Evanilson (Bournemouth)
  • 76′ gol, Rayan Vitor Simplício Rocha (Bournemouth)
  • 90′ gol, Álvaro Rodríguez (Bournemouth)
StatisticăBournemouth – Sturm Graz
Posesie62% – 38%
Șuturi23 – 6
Șuturi pe poartă7 – 1
Cornere7 – 3

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Bournemouth79.2%1.26
Scor exact: 3-010.0%locul 2 in top
Total goluri: 3peste 2.5 era 70.5%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: nu52.0%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *