Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Union Berlin vs 1. FC Köln: analiză, cote și probabilități (01.11.2026)

Union Berlin vs 1. FC Köln, 1 noiembrie 2026 ora 17:30. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Union Berlin vs 1. FC Köln se joacă duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 17:30, pe An der Alten Försterei din Berlin, în etapa 8 din Bundesliga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre 1. FC Köln, cu o probabilitate de 38.6% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.88.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Union Berlin vs 1. FC Köln: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieBundesliga (Germania), etapa 8
Data și oraduminică, 1 noiembrie 2026, ora 17:30
StadionAn der Alten Försterei, Berlin
Cote 1 / X / 22.7 / 3.5 / 2.55
Union Berlin vs 1. FC Köln: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Union Berlin vs 1. FC Köln. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Union Berlin2.735.3%2.7436.5%
Egal3.527.3%4.0224.9%
1. FC Köln2.5537.4%2.5938.6%

Marja operatorului pe această partidă este de 4.8%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Union Berlin36.5%2.74
Egal24.9%4.02
Victorie 1. FC Köln38.6%2.59
Șansă dublă 1X61.4%1.63
Șansă dublă X263.5%1.58
Șansă dublă 1275.1%1.33

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Union Berlin vs 1. FC Köln: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Union Berlin vs 1. FC Köln. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri78.1%1.28
Sub 1.5 goluri21.9%4.58
Peste 2.5 goluri54.8%1.82
Sub 2.5 goluri45.2%2.21
Peste 3.5 goluri32.5%3.08
Sub 3.5 goluri67.5%1.48
Ambele echipe înscriu58.1%1.72
Gol în prima repriză72.6%1.38

Modelul împarte cele 2.88 goluri așteptate în 1.41 pentru Union Berlin și 1.46 pentru 1. FC Köln.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.1%, piața 59.4%, deci o diferență de 1.3 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-111.7%8.58
1-28.5%11.75
2-18.2%12.13
0-18.2%12.14
1-08.0%12.53
2-26.0%16.61

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.7%.

Istoricul întâlnirilor: Union Berlin vs 1. FC Köln

Cele două echipe s-au întâlnit de 21 ori în meciurile înregistrate, cu 10 victorii pentru Union Berlin, 7 pentru 1. FC Köln și 4 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.67 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
27.10.20261. FC Köln – Union Berlin5 – 0DFB Pokal
02.05.2026Union Berlin – 1. FC Köln2 – 2Bundesliga
20.12.20251. FC Köln – Union Berlin0 – 1Bundesliga
11.05.20241. FC Köln – Union Berlin3 – 2Bundesliga
20.12.2023Union Berlin – 1. FC Köln2 – 0Bundesliga
04.03.2023Union Berlin – 1. FC Köln0 – 0Bundesliga

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Union BerlinEEVII1-2-253-11
1. FC KölnEIIE0-2-222-4

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.2 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere68.8%1.45
Peste 9.5 cornere56.6%1.77
Peste 10.5 cornere44.1%2.27
Peste 11.5 cornere32.5%3.08

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.4 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe63.3%1.58
Peste 4.0 cartonașe44.1%2.27
Peste 5.0 cartonașe27.3%3.66
Peste 6.0 cartonașe15.1%6.62

Întrebări frecvente despre Union Berlin vs 1. FC Köln

La ce oră se joacă Union Berlin vs 1. FC Köln?

Partida Union Berlin vs 1. FC Köln începe duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 17:30, pe An der Alten Försterei din Berlin.

Cine este favorit la Union Berlin vs 1. FC Köln?

După eliminarea marjei din cote, 1. FC Köln are cea mai mare probabilitate, 38.6%. Pentru comparație, celelalte două variante au 36.5% și 24.9%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.88 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 54.8%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.1%.

Dați ponturi la Union Berlin vs 1. FC Köln?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Union Berlin vs 1. FC Köln

Final: Union Berlin 1 – 1 1. FC Köln

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 10′ gol, Janik Haberer (Union Berlin)
  • 79′ gol, Malek El Mala (1. FC Köln)
StatisticăUnion Berlin – 1. FC Köln
Posesie37% – 63%
Șuturi5 – 14
Șuturi pe poartă2 – 2
Cornere2 – 6

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: egalul24.9%4.02
Scor exact: 1-111.7%locul 1 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 54.8%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: da58.1%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *