Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Strasbourg vs Auxerre: analiză, cote și probabilități (01.11.2026)

Strasbourg vs Auxerre, 1 noiembrie 2026 ora 17:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Strasbourg vs Auxerre se joacă duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 17:00, pe Stade de la Meinau din Strasbourg, în etapa 9 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Strasbourg, cu o probabilitate de 52.3% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.10.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Strasbourg vs Auxerre: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 9
Data și oraduminică, 1 noiembrie 2026, ora 17:00
StadionStade de la Meinau, Strasbourg
Cote 1 / X / 21.88 / 4.1 / 4.0
Strasbourg vs Auxerre: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Strasbourg vs Auxerre. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Strasbourg1.8851.9%1.9152.3%
Egal4.123.8%4.4322.6%
Auxerre4.024.4%3.9825.1%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Strasbourg52.3%1.91
Egal22.6%4.43
Victorie Auxerre25.1%3.98
Șansă dublă 1X74.9%1.34
Șansă dublă X247.7%2.1
Șansă dublă 1277.4%1.29

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Strasbourg vs Auxerre: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Strasbourg vs Auxerre. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri81.6%1.23
Sub 1.5 goluri18.4%5.43
Peste 2.5 goluri60.0%1.67
Sub 2.5 goluri40.0%2.5
Peste 3.5 goluri37.6%2.66
Sub 3.5 goluri62.4%1.6
Ambele echipe înscriu60.0%1.67
Gol în prima repriză75.3%1.33

Modelul împarte cele 3.10 goluri așteptate în 1.87 pentru Strasbourg și 1.23 pentru Auxerre.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 60.0%, piața 60.5%, deci o diferență de 0.5 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.4%9.66
2-19.7%10.33
1-08.4%11.91
2-07.8%12.74
1-26.4%15.66
3-16.0%16.57

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.4%.

Istoricul întâlnirilor: Strasbourg vs Auxerre

Cele două echipe s-au întâlnit de 10 ori în meciurile înregistrate, cu 6 victorii pentru Strasbourg, 3 pentru Auxerre și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 1.90 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
07.03.2026Auxerre – Strasbourg0 – 0Ligue 1
29.10.2025Strasbourg – Auxerre3 – 0Ligue 1
02.03.2025Auxerre – Strasbourg0 – 1Ligue 1
05.01.2025Strasbourg – Auxerre3 – 1Ligue 1
19.03.2023Strasbourg – Auxerre2 – 0Ligue 1
27.08.2022Auxerre – Strasbourg1 – 0Ligue 1

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
StrasbourgIIIE0-1-313-9
AuxerreEVVV3-1-0107-3

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: Auxerre vine cu 9 puncte mai multe decât Strasbourg din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere62.8%1.59
Peste 9.0 cornere49.9%2.0
Peste 10.0 cornere37.5%2.67
Peste 11.0 cornere26.6%3.76

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.9 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe74.7%1.34
Peste 3.5 cartonașe54.7%1.83
Peste 4.5 cartonașe35.2%2.84
Peste 5.5 cartonașe20.0%5.0

Întrebări frecvente despre Strasbourg vs Auxerre

La ce oră se joacă Strasbourg vs Auxerre?

Partida Strasbourg vs Auxerre începe duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 17:00, pe Stade de la Meinau din Strasbourg.

Cine este favorit la Strasbourg vs Auxerre?

După eliminarea marjei din cote, Strasbourg are cea mai mare probabilitate, 52.3%. Pentru comparație, celelalte două variante au 25.1% și 22.6%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.10 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 60.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 60.0%.

Dați ponturi la Strasbourg vs Auxerre?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Strasbourg vs Auxerre

Final: Strasbourg 5 – 1 Auxerre

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 41′ gol, Dario Essugo (Strasbourg)
  • 55′ gol, Martial Godo (Strasbourg)
  • 62′ gol, Conrad Harder (Strasbourg)
  • 68′ gol, Cameron Archer (Auxerre)
  • 74′ red card, Lamfia Dioubaté (Auxerre)
  • 77′ gol, Gessime Yassine (Strasbourg)
  • 85′ gol, Gessime Yassine (Strasbourg)
StatisticăStrasbourg – Auxerre
Posesie64% – 36%
Șuturi19 – 6
Șuturi pe poartă6 – 2
Cornere5 – 0

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Strasbourg52.3%1.91
Scor exact: 5-11.1%in afara primelor 6
Total goluri: 6peste 2.5 era 60.0%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da60.0%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *