Newcastle vs Everton se joacă luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe St James’ Park din Newcastle upon Tyne, în etapa 9 din Premier League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Newcastle, cu o probabilitate de 44.6% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.92.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Newcastle vs Everton: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Premier League (Anglia), etapa 9 |
| Data și ora | luni, 2 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | St James’ Park, Newcastle upon Tyne |
| Cote 1 / X / 2 | 2.18 / 3.6 / 3.2 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Newcastle | 2.18 | 43.7% | 2.24 | 44.6% |
| Egal | 3.6 | 26.5% | 4.11 | 24.3% |
| Everton | 3.2 | 29.8% | 3.23 | 31.0% |
Marja operatorului pe această partidă este de 4.9%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Newcastle | 44.6% | 2.24 |
| Egal | 24.3% | 4.11 |
| Victorie Everton | 31.0% | 3.23 |
| Șansă dublă 1X | 69.0% | 1.45 |
| Șansă dublă X2 | 55.4% | 1.81 |
| Șansă dublă 12 | 75.7% | 1.32 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78.9% | 1.27 |
| Sub 1.5 goluri | 21.1% | 4.74 |
| Peste 2.5 goluri | 55.9% | 1.79 |
| Sub 2.5 goluri | 44.1% | 2.27 |
| Peste 3.5 goluri | 33.6% | 2.98 |
| Sub 3.5 goluri | 66.4% | 1.5 |
| Ambele echipe înscriu | 58.4% | 1.71 |
| Gol în prima repriză | 73.2% | 1.37 |
Modelul împarte cele 2.92 goluri așteptate în 1.62 pentru Newcastle și 1.31 pentru Everton.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.4%, piața 59.4%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.4% | 8.8 |
| 2-1 | 9.2% | 10.9 |
| 1-0 | 8.7% | 11.51 |
| 1-2 | 7.4% | 13.47 |
| 0-1 | 7.0% | 14.22 |
| 2-0 | 7.0% | 14.25 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.4%.
Istoricul întâlnirilor: Newcastle vs Everton
Cele două echipe s-au întâlnit de 32 ori în meciurile înregistrate, cu 10 victorii pentru Newcastle, 17 pentru Everton și 5 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.94 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Everton – Newcastle | 3 – 1 | League Cup |
| 12.08.2026 | Newcastle – Everton | 1 – 3 | Friendlies Clubs |
| 28.02.2026 | Newcastle – Everton | 2 – 3 | Premier League |
| 29.11.2025 | Everton – Newcastle | 1 – 4 | Premier League |
| 25.05.2025 | Newcastle – Everton | 0 – 1 | Premier League |
| 05.10.2024 | Everton – Newcastle | 0 – 0 | Premier League |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Newcastle | VIIVI | 2-0-3 | 6 | 6-10 |
| Everton | IIVE | 1-1-2 | 4 | 1-4 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.5 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 9.0 cornere | 60.6% | 1.65 |
| Peste 10.0 cornere | 48.3% | 2.07 |
| Peste 11.0 cornere | 36.5% | 2.74 |
| Peste 12.0 cornere | 26.1% | 3.83 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.5 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 66.5% | 1.5 |
| Peste 4.0 cartonașe | 47.6% | 2.1 |
| Peste 5.0 cartonașe | 30.5% | 3.28 |
| Peste 6.0 cartonașe | 17.5% | 5.73 |
Întrebări frecvente despre Newcastle vs Everton
La ce oră se joacă Newcastle vs Everton?
Partida Newcastle vs Everton începe luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe St James’ Park din Newcastle upon Tyne.
Cine este favorit la Newcastle vs Everton?
După eliminarea marjei din cote, Newcastle are cea mai mare probabilitate, 44.6%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.0% și 24.3%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.92 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.4%.
Dați ponturi la Newcastle vs Everton?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:30 SuperLiga: FC Voluntari vs Farul Constanța, analiză și cote
- 20:30 Serie A: Sassuolo vs Fiorentina, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: Universitatea Cluj vs FCSB, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Lorient vs Stade Brestois 29, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Atalanta vs Parma, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Osasuna, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Newcastle vs Everton
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




