Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Lyon vs Angers: analiză, cote și probabilități (01.11.2026)

Lyon vs Angers, 1 noiembrie 2026 ora 19:15. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lyon vs Angers se joacă duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 19:15, pe Groupama Stadium din Lyon, în etapa 9 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Lyon, cu o probabilitate de 68.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.13.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lyon vs Angers: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 9
Data și oraduminică, 1 noiembrie 2026, ora 19:15
StadionGroupama Stadium, Lyon
Cote 1 / X / 21.44 / 5.1 / 7.5
Lyon vs Angers: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lyon vs Angers. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lyon1.4467.8%1.4768.0%
Egal5.119.2%5.418.5%
Angers7.513.0%7.3913.5%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lyon68.0%1.47
Egal18.5%5.4
Victorie Angers13.5%7.39
Șansă dublă 1X86.5%1.16
Șansă dublă X232.0%3.12
Șansă dublă 1281.5%1.23

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Lyon vs Angers: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lyon vs Angers. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri82.0%1.22
Sub 1.5 goluri18.0%5.55
Peste 2.5 goluri60.6%1.65
Sub 2.5 goluri39.4%2.54
Peste 3.5 goluri38.3%2.61
Sub 3.5 goluri61.7%1.62
Ambele echipe înscriu52.7%1.9
Gol în prima repriză75.6%1.32

Modelul împarte cele 3.13 goluri așteptate în 2.24 pentru Lyon și 0.89 pentru Angers.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 52.7%, piața 52.7%, deci o diferență de 0.1 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-010.9%9.13
1-09.8%10.24
2-19.8%10.24
1-18.7%11.49
3-08.2%12.22
3-17.3%13.71

Cel mai probabil scor este 2-0, dar cu doar 10.9%.

Istoricul întâlnirilor: Lyon vs Angers

Cele două echipe s-au întâlnit de 19 ori în meciurile înregistrate, cu 14 victorii pentru Lyon, 2 pentru Angers și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.00 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
05.04.2026Angers – Lyon0 – 0Ligue 1
19.09.2025Lyon – Angers1 – 0Ligue 1
17.05.2025Lyon – Angers2 – 0Ligue 1
07.12.2024Angers – Lyon0 – 3Ligue 1
25.02.2023Angers – Lyon1 – 3Ligue 1
03.09.2022Lyon – Angers5 – 0Ligue 1

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LyonIIVVIV3-0-3910-10
AngersEIIVE1-2-255-10

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.6 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.0 cornere61.0%1.64
Peste 10.0 cornere48.7%2.05
Peste 11.0 cornere36.9%2.71
Peste 12.0 cornere26.4%3.78

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.9 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe74.0%1.35
Peste 3.5 cartonașe53.8%1.86
Peste 4.5 cartonașe34.3%2.92
Peste 5.5 cartonașe19.3%5.19

Întrebări frecvente despre Lyon vs Angers

La ce oră se joacă Lyon vs Angers?

Partida Lyon vs Angers începe duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 19:15, pe Groupama Stadium din Lyon.

Cine este favorit la Lyon vs Angers?

După eliminarea marjei din cote, Lyon are cea mai mare probabilitate, 68.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 18.5% și 13.5%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.13 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 60.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 52.7%.

Dați ponturi la Lyon vs Angers?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Lyon vs Angers

Final: Lyon 2 – 0 Angers

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 38′ gol, Ernest Nuamah (Lyon)
  • 86′ gol, Corentin Tolisso (Lyon)
StatisticăLyon – Angers
Posesie64% – 36%
Șuturi21 – 8
Șuturi pe poartă5 – 2
Cornere4 – 3

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Lyon68.0%1.47
Scor exact: 2-010.9%locul 1 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 60.6%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu52.7%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *