Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe se joacă duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 16:00, pe Stadionul Otelul din Galati, în etapa 14 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Oțelul Galați, cu o probabilitate de 47.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.51.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | SuperLiga (România), etapa 14 |
| Data și ora | duminică, 1 noiembrie 2026, ora 16:00 |
| Stadion | Stadionul Otelul, Galati |
| Cote 1 / X / 2 | 2.0 / 3.25 / 3.65 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Oțelul Galați | 2.0 | 46.2% | 2.12 | 47.1% |
| Egal | 3.25 | 28.4% | 3.82 | 26.2% |
| Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 3.65 | 25.3% | 3.74 | 26.7% |
Marja operatorului pe această partidă este de 8.2%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Oțelul Galați | 47.1% | 2.12 |
| Egal | 26.2% | 3.82 |
| Victorie Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 26.7% | 3.74 |
| Șansă dublă 1X | 73.3% | 1.36 |
| Șansă dublă X2 | 52.9% | 1.89 |
| Șansă dublă 12 | 73.8% | 1.35 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 71.6% | 1.4 |
| Sub 1.5 goluri | 28.4% | 3.52 |
| Peste 2.5 goluri | 46.0% | 2.18 |
| Sub 2.5 goluri | 54.0% | 1.85 |
| Peste 3.5 goluri | 24.5% | 4.08 |
| Sub 3.5 goluri | 75.5% | 1.33 |
| Ambele echipe înscriu | 49.9% | 2.01 |
| Gol în prima repriză | 67.7% | 1.48 |
Modelul împarte cele 2.51 goluri așteptate în 1.47 pentru Oțelul Galați și 1.04 pentru Sepsi OSK Sfantu Gheorghe.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 49.9%, piața 50.7%, deci o diferență de 0.8 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 12.4% | 8.06 |
| 1-0 | 11.9% | 8.39 |
| 2-1 | 9.1% | 10.94 |
| 2-0 | 8.8% | 11.39 |
| 0-1 | 8.4% | 11.87 |
| 0-0 | 8.1% | 12.35 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.4%.
Istoricul întâlnirilor: Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Cele două echipe s-au întâlnit de 6 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Oțelul Galați, 2 pentru Sepsi OSK Sfantu Gheorghe și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.33 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 25.04.2025 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Oțelul Galați | 0 – 3 | Liga I |
| 26.01.2025 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Oțelul Galați | 2 – 0 | Liga I |
| 17.12.2024 | Oțelul Galați – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 0 – 0 | Cupa României |
| 30.08.2024 | Oțelul Galați – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 2 – 0 | Liga I |
| 12.12.2023 | Oțelul Galați – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | 2 – 3 | Liga I |
| 07.08.2023 | Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Oțelul Galați | 1 – 1 | Liga I |
Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Oțelul Galați | IEIII | 0-1-4 | 1 | 6-12 |
| Sepsi OSK Sfantu Gheorghe | EIEIIV | 1-2-3 | 5 | 5-11 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.6 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 61.9% | 1.62 |
| Peste 9.0 cornere | 49.0% | 2.04 |
| Peste 10.0 cornere | 36.6% | 2.73 |
| Peste 11.0 cornere | 25.8% | 3.88 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.8 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.5 cartonașe | 69.8% | 1.43 |
| Peste 4.5 cartonașe | 51.5% | 1.94 |
| Peste 5.5 cartonașe | 34.0% | 2.94 |
| Peste 6.5 cartonașe | 20.2% | 4.94 |
Întrebări frecvente despre Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
La ce oră se joacă Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe?
Partida Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe începe duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 16:00, pe Stadionul Otelul din Galati.
Cine este favorit la Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe?
După eliminarea marjei din cote, Oțelul Galați are cea mai mare probabilitate, 47.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 26.7% și 26.2%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.51 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 46.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 49.9%.
Dați ponturi la Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 14:15 Eredivisie: PEC Zwolle vs ADO Den Haag, analiză și cote
- 14:30 Serie A: Como vs Venezia, analiză și cote
- 16:00 LaLiga: Getafe vs Sevilla, analiză și cote
- 17:00 Ligue 1: Strasbourg vs Auxerre, analiză și cote
- 17:30 Bundesliga: Union Berlin vs 1. FC Köln, analiză și cote
- 18:30 SuperLiga: Universitatea Craiova vs FC Botoșani, analiză și cote
- 19:15 Ligue 1: Lyon vs Angers, analiză și cote
- 19:30 Bundesliga: Eintracht Frankfurt vs Hamburger SV, analiză și cote
- 19:30 Premier League: Liverpool vs Arsenal, analiză și cote
- 20:00 Serie A: Lecce vs Genoa, analiză și cote
- 20:30 LaLiga: Elche vs Valencia, analiză și cote
- 20:30 Pro League: Lommel United vs Gent, analiză și cote
- 21:15 Eliteserien: Valerenga vs Tromso, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Marseille vs Toulouse, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Juventus vs Napoli, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Athletic Club vs Real Sociedad, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Final: Oțelul Galați 1 – 1 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
La pauză a fost 0 – 0.
Fazele importante
- 68′ gol, D. Oberlin (Sepsi OSK Sfantu Gheorghe)
- 90′ gol, N. Pedro (Oţelul)
| Statistică | Oțelul Galați – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe |
|---|---|
| Posesie | 54% – 46% |
| Șuturi | 21 – 7 |
| Șuturi pe poartă | 4 – 3 |
| Cornere | 8 – 3 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: egalul | 26.2% | 3.82 |
| Scor exact: 1-1 | 12.4% | locul 1 in top |
| Total goluri: 2 | peste 2.5 era 46.0% | s-a jucat sub 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 49.9% | modelul inclina spre nu |




