Peste/sub 2.5312✓161✗din 473 de meciuri
  • Rezultat final286 din 473 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri312 din 473 nimerite
  • Ambele echipe înscriu271 din 473 nimerite

Como vs Venezia: analiză, cote și probabilități (01.11.2026)

Como vs Venezia, 1 noiembrie 2026 ora 14:30. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Como vs Venezia se joacă duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 14:30, pe Stadio Giuseppe Sinigaglia din Como, în etapa 10 din Serie A. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Como, cu o probabilitate de 72.5% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.51.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Como vs Venezia: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieSerie A (Italia), etapa 10
Data și oraduminică, 1 noiembrie 2026, ora 14:30
StadionStadio Giuseppe Sinigaglia, Como
Cote 1 / X / 21.35 / 5.8 / 9.0
Como vs Venezia: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Como vs Venezia. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Como1.3572.3%1.3872.5%
Egal5.816.8%6.2716.0%
Venezia9.010.8%8.6311.6%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Como72.5%1.38
Egal16.0%6.27
Victorie Venezia11.6%8.63
Șansă dublă 1X88.4%1.13
Șansă dublă X227.5%3.63
Șansă dublă 1284.0%1.19

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Como vs Venezia: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Como vs Venezia. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri86.5%1.16
Sub 1.5 goluri13.5%7.41
Peste 2.5 goluri68.1%1.47
Sub 2.5 goluri31.9%3.13
Peste 3.5 goluri46.5%2.15
Sub 3.5 goluri53.5%1.87
Ambele echipe înscriu56.3%1.78
Gol în prima repriză79.4%1.26

Modelul împarte cele 3.51 goluri așteptate în 2.57 pentru Como și 0.94 pentru Venezia.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.3%, piața 56.6%, deci o diferență de 0.3 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-09.9%10.13
2-19.3%10.77
3-08.5%11.83
3-17.9%12.58
1-07.7%13.01
1-17.2%13.83

Cel mai probabil scor este 2-0, dar cu doar 9.9%.

Istoricul întâlnirilor: Como vs Venezia

Cele două echipe s-au întâlnit de 6 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Como, 2 pentru Venezia și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.00 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
08.03.2025Como – Venezia1 – 1Serie A
08.12.2024Venezia – Como2 – 2Serie A
03.03.2024Como – Venezia2 – 1Serie B
20.08.2023Venezia – Como3 – 0Serie B
01.04.2023Venezia – como3 – 2Serie B
06.11.2022como – Venezia1 – 0Serie B

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
ComoVVVVII4-0-21214-8
VeneziaIIVIII1-0-534-12

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: Como vine cu 9 puncte mai multe decât Venezia din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.5 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere60.4%1.66
Peste 9.0 cornere47.4%2.11
Peste 10.0 cornere35.0%2.85
Peste 11.0 cornere24.4%4.09

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.7 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.0 cartonașe71.7%1.39
Peste 3.0 cartonașe50.9%1.97
Peste 4.0 cartonașe31.6%3.17
Peste 5.0 cartonașe17.2%5.81

Întrebări frecvente despre Como vs Venezia

La ce oră se joacă Como vs Venezia?

Partida Como vs Venezia începe duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 14:30, pe Stadio Giuseppe Sinigaglia din Como.

Cine este favorit la Como vs Venezia?

După eliminarea marjei din cote, Como are cea mai mare probabilitate, 72.5%. Pentru comparație, celelalte două variante au 16.0% și 11.6%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.51 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 68.1%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.3%.

Dați ponturi la Como vs Venezia?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Como vs Venezia

Final: Como 1 – 0 Venezia

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 43′ gol, Lucas Da Cunha (Como)
StatisticăComo – Venezia
Posesie66% – 34%
Șuturi19 – 7
Șuturi pe poartă4 – 1
Cornere8 – 1

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Como72.5%1.38
Scor exact: 1-07.7%locul 5 in top
Total goluri: 1peste 2.5 era 68.1%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu56.3%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *