Peste/sub 2.5214✓106✗din 320 de meciuri
  • Rezultat final192 din 320 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri214 din 320 nimerite
  • Ambele echipe înscriu184 din 320 nimerite

Villarreal vs Napoli: analiză, cote și probabilități (13.10.2026)

Villarreal vs Napoli, 13 octombrie 2026 ora 22:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Villarreal vs Napoli se joacă marți, 13 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio de la Cerámica din Villarreal, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Villarreal, cu o probabilitate de 45.2% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.08.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Villarreal vs Napoli: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieChampions League (Europa), League Stage – 2
Data și oramarți, 13 octombrie 2026, ora 22:00
StadionEstadio de la Cerámica, Villarreal
Cote 1 / X / 22.2 / 3.8 / 3.25
Villarreal vs Napoli: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Villarreal vs Napoli. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Villarreal2.244.3%2.2145.2%
Egal3.825.7%4.2423.6%
Napoli3.2530.0%3.2131.2%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.5%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Villarreal45.2%2.21
Egal23.6%4.24
Victorie Napoli31.2%3.21
Șansă dublă 1X68.8%1.45
Șansă dublă X254.8%1.83
Șansă dublă 1276.4%1.31

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Villarreal vs Napoli: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Villarreal vs Napoli. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri81.3%1.23
Sub 1.5 goluri18.7%5.34
Peste 2.5 goluri59.5%1.68
Sub 2.5 goluri40.5%2.47
Peste 3.5 goluri37.1%2.7
Sub 3.5 goluri62.9%1.59
Ambele echipe înscriu61.2%1.63
Gol în prima repriză75.0%1.33

Modelul împarte cele 3.08 goluri așteptate în 1.70 pentru Villarreal și 1.38 pentru Napoli.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 61.2%, piața 62.0%, deci o diferență de 0.9 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.8%9.28
2-19.2%10.9
1-07.8%12.79
1-27.4%13.47
2-06.7%15.03
0-16.3%15.8

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.8%.

Istoricul întâlnirilor: Villarreal vs Napoli

Cele două echipe s-au întâlnit de 5 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Villarreal, 2 pentru Napoli și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.40 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
17.12.2022Napoli – Villarreal2 – 3Friendlies Clubs
25.02.2016Napoli – Villarreal1 – 1UEFA Europa League
18.02.2016Villarreal – Napoli1 – 0UEFA Europa League
07.12.2011Villarreal – Napoli0 – 2UEFA Champions League
27.09.2011Napoli – Villarreal2 – 0UEFA Champions League

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
VillarrealIVVII2-0-369-8
NapoliVEVI2-1-175-2

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cele două echipe vin cu forme apropiate.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere63.6%1.57
Peste 9.0 cornere50.7%1.97
Peste 10.0 cornere38.3%2.61
Peste 11.0 cornere27.3%3.67

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.4 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe64.3%1.56
Peste 4.0 cartonașe45.1%2.22
Peste 5.0 cartonașe28.2%3.55
Peste 6.0 cartonașe15.8%6.34

Întrebări frecvente despre Villarreal vs Napoli

La ce oră se joacă Villarreal vs Napoli?

Partida Villarreal vs Napoli începe marți, 13 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio de la Cerámica din Villarreal.

Cine este favorit la Villarreal vs Napoli?

După eliminarea marjei din cote, Villarreal are cea mai mare probabilitate, 45.2%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.2% și 23.6%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.08 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 59.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 61.2%.

Dați ponturi la Villarreal vs Napoli?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Villarreal vs Napoli

Final: Villarreal 3 – 1 Napoli

La pauză a fost 2 – 1.

Fazele importante

  • 8′ gol, Amir Rrahmani (Napoli)
  • 23′ gol, Georges Mikautadze (Villarreal)
  • 26′ gol, Álvaro Santiago Mouriño González (Villarreal)
  • 86′ gol, Tani Oluwaseyi (Villarreal)
StatisticăVillarreal – Napoli
Posesie52% – 48%
Șuturi16 – 9
Șuturi pe poartă4 – 2
Cornere4 – 4

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Villarreal45.2%2.21
Scor exact: 3-15.2%in afara primelor 6
Total goluri: 4peste 2.5 era 59.5%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da61.2%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *