Peste/sub 2.5214✓106✗din 320 de meciuri
  • Rezultat final192 din 320 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri214 din 320 nimerite
  • Ambele echipe înscriu184 din 320 nimerite

Lens vs Sporting CP: analiză, cote și probabilități (13.10.2026)

Lens vs Sporting CP, 13 octombrie 2026 ora 19:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lens vs Sporting CP se joacă marți, 13 octombrie 2026, de la ora 19:45, pe Stade Bollaert-Delelis din Lens, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Lens, cu o probabilitate de 38.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.13.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lens vs Sporting CP: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieChampions League (Europa), League Stage – 2
Data și oramarți, 13 octombrie 2026, ora 19:45
StadionStade Bollaert-Delelis, Lens
Cote 1 / X / 22.57 / 3.85 / 2.65
Lens vs Sporting CP: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lens vs Sporting CP. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lens2.5737.9%2.5838.7%
Egal3.8525.3%4.2223.7%
Sporting CP2.6536.8%2.6637.6%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lens38.7%2.58
Egal23.7%4.22
Victorie Sporting CP37.6%2.66
Șansă dublă 1X62.4%1.6
Șansă dublă X261.3%1.63
Șansă dublă 1276.3%1.31

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Lens vs Sporting CP: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lens vs Sporting CP. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri82.0%1.22
Sub 1.5 goluri18.0%5.55
Peste 2.5 goluri60.6%1.65
Sub 2.5 goluri39.4%2.54
Peste 3.5 goluri38.2%2.62
Sub 3.5 goluri61.8%1.62
Ambele echipe înscriu62.6%1.6
Gol în prima repriză75.6%1.32

Modelul împarte cele 3.13 goluri așteptate în 1.58 pentru Lens și 1.55 pentru Sporting CP.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 62.6%, piața 62.5%, deci o diferență de 0.1 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.7%9.35
2-18.4%11.84
1-28.3%12.04
1-06.9%14.51
0-16.8%14.76
2-26.6%15.25

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.7%.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LensVIEV2-1-178-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere64.9%1.54
Peste 9.5 cornere52.2%1.91
Peste 10.5 cornere39.7%2.52
Peste 11.5 cornere28.6%3.5

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.4 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe64.3%1.56
Peste 4.0 cartonașe45.1%2.22
Peste 5.0 cartonașe28.2%3.55
Peste 6.0 cartonașe15.8%6.34

Întrebări frecvente despre Lens vs Sporting CP

La ce oră se joacă Lens vs Sporting CP?

Partida Lens vs Sporting CP începe marți, 13 octombrie 2026, de la ora 19:45, pe Stade Bollaert-Delelis din Lens.

Cine este favorit la Lens vs Sporting CP?

După eliminarea marjei din cote, Lens are cea mai mare probabilitate, 38.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 37.6% și 23.7%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.13 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 60.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 62.6%.

Dați ponturi la Lens vs Sporting CP?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Lens vs Sporting CP

Final: Lens 0 – 2 Sporting CP

La pauză a fost 0 – 1.

Fazele importante

  • 22′ gol, Luis Suárez (Sporting CP)
  • 74′ gol, Issa Doumbia (Sporting CP)
StatisticăLens – Sporting CP
Posesie56% – 44%
Șuturi21 – 11
Șuturi pe poartă6 – 5
Cornere6 – 3

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Sporting CP37.6%2.66
Scor exact: 0-25.3%in afara primelor 6
Total goluri: 2peste 2.5 era 60.6%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu62.6%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *