Peste/sub 2.5209✓102✗din 311 de meciuri
  • Rezultat final187 din 311 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri209 din 311 nimerite
  • Ambele echipe înscriu179 din 311 nimerite

Coventry vs Newcastle: analiză, cote și probabilități (12.10.2026)

Coventry vs Newcastle, 12 octombrie 2026 ora 22:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Coventry vs Newcastle se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Coventry Building Society Arena din Coventry, în etapa 6 din Premier League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Newcastle, cu o probabilitate de 43.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.96.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Coventry vs Newcastle: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițiePremier League (Anglia), etapa 6
Data și oraluni, 12 octombrie 2026, ora 22:00
StadionCoventry Building Society Arena, Coventry
Cote 1 / X / 23.1 / 3.6 / 2.22
Coventry vs Newcastle: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Coventry vs Newcastle. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Coventry3.130.7%3.1331.9%
Egal3.626.4%4.1324.2%
Newcastle2.2242.9%2.2843.8%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Coventry31.9%3.13
Egal24.2%4.13
Victorie Newcastle43.8%2.28
Șansă dublă 1X56.2%1.78
Șansă dublă X268.1%1.47
Șansă dublă 1275.8%1.32

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Coventry vs Newcastle: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Coventry vs Newcastle. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri79.6%1.26
Sub 1.5 goluri20.4%4.89
Peste 2.5 goluri56.9%1.76
Sub 2.5 goluri43.1%2.32
Peste 3.5 goluri34.5%2.9
Sub 3.5 goluri65.5%1.53
Ambele echipe înscriu59.3%1.69
Gol în prima repriză73.7%1.36

Modelul împarte cele 2.96 goluri așteptate în 1.35 pentru Coventry și 1.62 pentru Newcastle.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.3%, piața 60.3%, deci o diferență de 0.9 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-111.2%8.9
1-29.1%11.0
0-18.3%11.99
2-17.6%13.21
1-06.9%14.39
0-26.7%14.83

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.2%.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere63.6%1.57
Peste 9.0 cornere50.7%1.97
Peste 10.0 cornere38.3%2.61
Peste 11.0 cornere27.3%3.67

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe78.5%1.27
Peste 3.5 cartonașe59.8%1.67
Peste 4.5 cartonașe40.4%2.48
Peste 5.5 cartonașe24.1%4.14

Întrebări frecvente despre Coventry vs Newcastle

La ce oră se joacă Coventry vs Newcastle?

Partida Coventry vs Newcastle începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Coventry Building Society Arena din Coventry.

Cine este favorit la Coventry vs Newcastle?

După eliminarea marjei din cote, Newcastle are cea mai mare probabilitate, 43.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.9% și 24.2%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.96 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 56.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.3%.

Dați ponturi la Coventry vs Newcastle?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Coventry vs Newcastle

Final: Coventry 4 – 1 Newcastle

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 6′ gol, Jack Rudoni (Coventry)
  • 48′ gol, Sidiki Cherif (Coventry)
  • 70′ gol, Sven Botman (Newcastle)
  • 81′ gol, Ellis Simms (Coventry)
  • 86′ gol, Stephen Mfuni (Coventry)
StatisticăCoventry – Newcastle
Posesie33% – 67%
Șuturi9 – 19
Șuturi pe poartă6 – 6
Cornere2 – 6

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Coventry31.9%3.13
Scor exact: 4-11.1%in afara primelor 6
Total goluri: 5peste 2.5 era 56.9%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da59.3%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *