Peste/sub 2.5209✓102✗din 311 de meciuri
  • Rezultat final187 din 311 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri209 din 311 nimerite
  • Ambele echipe înscriu179 din 311 nimerite

Levante vs Sevilla: analiză, cote și probabilități (12.10.2026)

Levante vs Sevilla, 12 octombrie 2026 ora 22:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Levante vs Sevilla se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio Ciudad de Valencia din Valencia, în etapa 8 din LaLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Sevilla, cu o probabilitate de 36.9% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.52.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Levante vs Sevilla: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLaLiga (Spania), etapa 8
Data și oraluni, 12 octombrie 2026, ora 22:00
StadionEstadio Ciudad de Valencia, Valencia
Cote 1 / X / 22.7 / 3.3 / 2.65
Levante vs Sevilla: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Levante vs Sevilla. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Levante2.735.2%2.7636.2%
Egal3.328.8%3.7226.9%
Sevilla2.6535.9%2.7136.9%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Levante36.2%2.76
Egal26.9%3.72
Victorie Sevilla36.9%2.71
Șansă dublă 1X63.1%1.58
Șansă dublă X263.8%1.57
Șansă dublă 1273.1%1.37

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Levante vs Sevilla: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Levante vs Sevilla. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri71.7%1.39
Sub 1.5 goluri28.3%3.54
Peste 2.5 goluri46.2%2.17
Sub 2.5 goluri53.8%1.86
Peste 3.5 goluri24.7%4.05
Sub 3.5 goluri75.3%1.33
Ambele echipe înscriu51.4%1.95
Gol în prima repriză67.9%1.47

Modelul împarte cele 2.52 goluri așteptate în 1.25 pentru Levante și 1.27 pentru Sevilla.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 51.4%, piața 52.0%, deci o diferență de 0.6 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-112.8%7.83
0-110.2%9.82
1-010.1%9.93
1-28.1%12.35
0-08.0%12.46
2-18.0%12.49

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.8%.

Istoricul întâlnirilor: Levante vs Sevilla

Cele două echipe s-au întâlnit de 25 ori în meciurile înregistrate, cu 6 victorii pentru Levante, 12 pentru Sevilla și 7 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.92 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
23.04.2026Levante – Sevilla2 – 0La Liga
04.01.2026Sevilla – Levante0 – 3La Liga
21.04.2022Levante – Sevilla2 – 3La Liga
24.10.2021Sevilla – Levante5 – 3La Liga
21.04.2021Levante – Sevilla0 – 1La Liga
01.10.2020Sevilla – Levante1 – 0La Liga

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
SevillaIVV2-0-163-3

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.4 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere59.8%1.67
Peste 9.0 cornere46.8%2.14
Peste 10.0 cornere34.5%2.9
Peste 11.0 cornere23.9%4.18

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.9 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.5 cartonașe71.9%1.39
Peste 4.5 cartonașe53.9%1.85
Peste 5.5 cartonașe36.4%2.75
Peste 6.5 cartonașe22.1%4.52

Întrebări frecvente despre Levante vs Sevilla

La ce oră se joacă Levante vs Sevilla?

Partida Levante vs Sevilla începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio Ciudad de Valencia din Valencia.

Cine este favorit la Levante vs Sevilla?

După eliminarea marjei din cote, Sevilla are cea mai mare probabilitate, 36.9%. Pentru comparație, celelalte două variante au 36.2% și 26.9%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.52 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 46.2%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 51.4%.

Dați ponturi la Levante vs Sevilla?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Levante vs Sevilla

Final: Levante 3 – 3 Sevilla

La pauză a fost 0 – 1.

Fazele importante

  • 13′ gol, Robbie Ure (Sevilla)
  • 54′ gol, Felix Correia (Sevilla)
  • 57′ gol, Iván Romero (Levante)
  • 90′ gol, Adrián de la Fuente Barquilla (Levante)
  • 90′ gol, Isaac Romero (Sevilla)
  • 90′ red card, Isaac Romero (Sevilla)
  • 90′ gol, Ifeanyi Ndukwe (Levante)
StatisticăLevante – Sevilla
Posesie56% – 44%
Șuturi20 – 18
Șuturi pe poartă8 – 5
Cornere5 – 2

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: egalul26.9%3.72
Scor exact: 3-30.9%in afara primelor 6
Total goluri: 6peste 2.5 era 46.2%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da51.4%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *