Torino vs Udinese se joacă luni, 12 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stadio Olimpico Grande Torino din Turin, în etapa 6 din Serie A. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Torino, cu o probabilitate de 41.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.46.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Torino vs Udinese: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Serie A (Italia), etapa 6 |
| Data și ora | luni, 12 octombrie 2026, ora 21:45 |
| Stadion | Stadio Olimpico Grande Torino, Turin |
| Cote 1 / X / 2 | 2.37 / 3.25 / 3.1 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Torino | 2.37 | 40.1% | 2.44 | 41.1% |
| Egal | 3.25 | 29.2% | 3.69 | 27.1% |
| Udinese | 3.1 | 30.7% | 3.14 | 31.8% |
Marja operatorului pe această partidă este de 5.2%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Torino | 41.1% | 2.44 |
| Egal | 27.1% | 3.69 |
| Victorie Udinese | 31.8% | 3.14 |
| Șansă dublă 1X | 68.2% | 1.47 |
| Șansă dublă X2 | 58.9% | 1.7 |
| Șansă dublă 12 | 72.9% | 1.37 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 70.4% | 1.42 |
| Sub 1.5 goluri | 29.6% | 3.38 |
| Peste 2.5 goluri | 44.6% | 2.24 |
| Sub 2.5 goluri | 55.4% | 1.8 |
| Peste 3.5 goluri | 23.4% | 4.28 |
| Sub 3.5 goluri | 76.6% | 1.3 |
| Ambele echipe înscriu | 49.8% | 2.01 |
| Gol în prima repriză | 66.9% | 1.49 |
Modelul împarte cele 2.46 goluri așteptate în 1.33 pentru Torino și 1.13 pentru Udinese.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 49.8%, piața 51.1%, deci o diferență de 1.3 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 12.8% | 7.78 |
| 1-0 | 11.3% | 8.82 |
| 0-1 | 9.7% | 10.32 |
| 0-0 | 8.6% | 11.69 |
| 2-1 | 8.5% | 11.74 |
| 2-0 | 7.5% | 13.31 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.8%.
Istoricul întâlnirilor: Torino vs Udinese
Cele două echipe s-au întâlnit de 28 ori în meciurile înregistrate, cu 14 victorii pentru Torino, 8 pentru Udinese și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.43 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 02.05.2026 | Udinese – Torino | 2 – 0 | Serie A |
| 07.01.2026 | Torino – Udinese | 1 – 2 | Serie A |
| 23.04.2025 | Torino – Udinese | 2 – 0 | Serie A |
| 29.12.2024 | Udinese – Torino | 2 – 2 | Serie A |
| 16.03.2024 | Udinese – Torino | 0 – 2 | Serie A |
| 23.12.2023 | Torino – Udinese | 1 – 1 | Serie A |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Udinese | III | 0-0-3 | 0 | 4-8 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.0 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 7.5 cornere | 67.9% | 1.47 |
| Peste 8.5 cornere | 54.8% | 1.83 |
| Peste 9.5 cornere | 41.6% | 2.4 |
| Peste 10.5 cornere | 29.7% | 3.37 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.7 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.0 cartonașe | 71.8% | 1.39 |
| Peste 3.0 cartonașe | 51.1% | 1.96 |
| Peste 4.0 cartonașe | 31.7% | 3.15 |
| Peste 5.0 cartonașe | 17.3% | 5.78 |
Întrebări frecvente despre Torino vs Udinese
La ce oră se joacă Torino vs Udinese?
Partida Torino vs Udinese începe luni, 12 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stadio Olimpico Grande Torino din Turin.
Cine este favorit la Torino vs Udinese?
După eliminarea marjei din cote, Torino are cea mai mare probabilitate, 41.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.8% și 27.1%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.46 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 44.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 49.8%.
Dați ponturi la Torino vs Udinese?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:00 SuperLiga: FC Argeș Pitești vs CFR Cluj, analiză și cote
- 19:30 Serie A: Atalanta vs Venezia, analiză și cote
- 20:00 Eliteserien: KFUM Oslo vs Valerenga, analiză și cote
- 21:00 SuperLiga: Universitatea Cluj vs Rapid, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Levante vs Sevilla, analiză și cote
- 22:00 Premier League: Coventry vs Newcastle, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Torino vs Udinese
Final: Torino 2 – 1 Udinese
La pauză a fost 1 – 1.
Fazele importante
- 36′ gol, Daniel Bragança (Torino)
- 43′ gol, Jurgen Ekkelenkamp (Udinese)
- 67′ gol, Sandro Kulenović (Torino)
| Statistică | Torino – Udinese |
|---|---|
| Posesie | 38% – 62% |
| Șuturi | 12 – 15 |
| Șuturi pe poartă | 4 – 1 |
| Cornere | 4 – 3 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Torino | 41.1% | 2.44 |
| Scor exact: 2-1 | 8.5% | locul 5 in top |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 44.6% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 49.8% | modelul inclina spre nu |




