UTA Arad vs CFR Cluj se joacă duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 18:15, pe Stadionul Francisc von Neumann din Arad, în etapa 12 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre UTA Arad, cu o probabilitate de 43.4% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.67.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
UTA Arad vs CFR Cluj: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | SuperLiga (România), etapa 12 |
| Data și ora | duminică, 18 octombrie 2026, ora 18:15 |
| Stadion | Stadionul Francisc von Neumann, Arad |
| Cote 1 / X / 2 | 2.1 / 3.25 / 3.0 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| UTA Arad | 2.1 | 42.6% | 2.3 | 43.4% |
| Egal | 3.25 | 27.5% | 3.89 | 25.7% |
| CFR Cluj | 3.0 | 29.8% | 3.24 | 30.9% |
Marja operatorului pe această partidă este de 11.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie UTA Arad | 43.4% | 2.3 |
| Egal | 25.7% | 3.89 |
| Victorie CFR Cluj | 30.9% | 3.24 |
| Șansă dublă 1X | 69.1% | 1.45 |
| Șansă dublă X2 | 56.6% | 1.77 |
| Șansă dublă 12 | 74.3% | 1.35 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 74.6% | 1.34 |
| Sub 1.5 goluri | 25.4% | 3.94 |
| Peste 2.5 goluri | 49.9% | 2.0 |
| Sub 2.5 goluri | 50.1% | 2.0 |
| Peste 3.5 goluri | 28.0% | 3.58 |
| Sub 3.5 goluri | 72.0% | 1.39 |
| Ambele echipe înscriu | 53.8% | 1.86 |
| Gol în prima repriză | 69.9% | 1.43 |
Modelul împarte cele 2.67 goluri așteptate în 1.47 pentru UTA Arad și 1.20 pentru CFR Cluj.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 53.8%, piața 53.6%, deci o diferență de 0.2 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 12.2% | 8.19 |
| 1-0 | 10.2% | 9.82 |
| 2-1 | 9.0% | 11.13 |
| 0-1 | 8.3% | 12.05 |
| 2-0 | 7.5% | 13.35 |
| 1-2 | 7.3% | 13.65 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.2%.
Istoricul întâlnirilor: UTA Arad vs CFR Cluj
Cele două echipe s-au întâlnit de 12 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru UTA Arad, 6 pentru CFR Cluj și 4 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.00 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 04.02.2026 | UTA Arad – CFR Cluj | 0 – 1 | Liga I |
| 21.09.2025 | CFR Cluj – UTA Arad | 1 – 1 | Liga I |
| 10.02.2025 | UTA Arad – CFR Cluj | 1 – 4 | Liga I |
| 28.09.2024 | CFR Cluj – UTA Arad | 1 – 3 | Liga I |
| 25.11.2023 | CFR Cluj – UTA Arad | 0 – 0 | Liga I |
| 21.07.2023 | UTA Arad – CFR Cluj | 1 – 3 | Liga I |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| UTA Arad | IVI | 1-0-2 | 3 | 3-6 |
| CFR Cluj | VIVI | 2-0-2 | 6 | 6-7 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.6 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 61.5% | 1.63 |
| Peste 9.0 cornere | 48.5% | 2.06 |
| Peste 10.0 cornere | 36.1% | 2.77 |
| Peste 11.0 cornere | 25.4% | 3.94 |
Întrebări frecvente despre UTA Arad vs CFR Cluj
La ce oră se joacă UTA Arad vs CFR Cluj?
Partida UTA Arad vs CFR Cluj începe duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 18:15, pe Stadionul Francisc von Neumann din Arad.
Cine este favorit la UTA Arad vs CFR Cluj?
După eliminarea marjei din cote, UTA Arad are cea mai mare probabilitate, 43.4%. Pentru comparație, celelalte două variante au 30.9% și 25.7%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.67 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 49.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 53.8%.
Dați ponturi la UTA Arad vs CFR Cluj?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 13:30 Serie A: Udinese vs Lecce, analiză și cote
- 15:00 LaLiga: Osasuna vs Racing Santander, analiză și cote
- 16:00 Ligue 1: Angers vs Marseille, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Bournemouth vs Sunderland, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Brighton vs Crystal Palace, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Leeds vs Manchester United, analiză și cote
- 16:00 Serie A: Fiorentina vs Como, analiză și cote
- 16:30 Bundesliga: Bayer Leverkusen vs SC Freiburg, analiză și cote
- 17:15 LaLiga: Celta Vigo vs Alaves, analiză și cote
- 18:15 Ligue 1: Le Havre vs Auxerre, analiză și cote
- 18:30 Bundesliga: Borussia Mönchengladbach vs 1899 Hoffenheim, analiză și cote
- 20:15 Eliteserien: Tromso vs KFUM Oslo, analiză și cote
- 21:00 Eredivisie: NEC Nijmegen vs Fortuna Sittard, analiză și cote
- 21:00 SuperLiga: Universitatea Craiova vs Farul Constanța, analiză și cote
- 21:45 Ligue 1: Lyon vs Nice, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Juventus vs Lazio, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Real Madrid vs Sevilla, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat UTA Arad vs CFR Cluj
Final: UTA Arad 1 – 0 CFR Cluj
La pauză a fost 0 – 0.
Fazele importante
- 55′ gol, omar sawy el (Uta Arad)
| Statistică | UTA Arad – CFR Cluj |
|---|---|
| Posesie | 52% – 48% |
| Șuturi | 24 – 6 |
| Șuturi pe poartă | 8 – 1 |
| Cornere | 8 – 3 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: UTA Arad | 43.4% | 2.3 |
| Scor exact: 1-0 | 10.2% | locul 2 in top |
| Total goluri: 1 | peste 2.5 era 49.9% | s-a jucat sub 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 53.8% | modelul inclina spre da |




