Peste/sub 2.5266✓140✗din 406 de meciuri
  • Rezultat final249 din 406 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri266 din 406 nimerite
  • Ambele echipe înscriu233 din 406 nimerite

Angers vs Marseille: analiză, cote și probabilități (18.10.2026)

Angers vs Marseille, 18 octombrie 2026 ora 16:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Angers vs Marseille se joacă duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 16:00, pe Stade Raymond Kopa din Angers, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Marseille, cu o probabilitate de 49.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.05.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Angers vs Marseille: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 7
Data și oraduminică, 18 octombrie 2026, ora 16:00
StadionStade Raymond Kopa, Angers
Cote 1 / X / 23.5 / 3.9 / 1.95
Angers vs Marseille: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Angers vs Marseille. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Angers3.527.1%3.6127.7%
Egal3.924.3%4.323.3%
Marseille1.9548.6%2.0449.0%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.5%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Angers27.7%3.61
Egal23.3%4.3
Victorie Marseille49.0%2.04
Șansă dublă 1X51.0%1.96
Șansă dublă X272.3%1.38
Șansă dublă 1276.7%1.3

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Angers vs Marseille: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Angers vs Marseille. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri80.9%1.24
Sub 1.5 goluri19.1%5.23
Peste 2.5 goluri58.9%1.7
Sub 2.5 goluri41.1%2.43
Peste 3.5 goluri36.5%2.74
Sub 3.5 goluri63.5%1.57
Ambele echipe înscriu60.0%1.67
Gol în prima repriză74.7%1.34

Modelul împarte cele 3.05 goluri așteptate în 1.28 pentru Angers și 1.77 pentru Marseille.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 60.0%, piața 58.9%, deci o diferență de 1.1 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.7%9.34
1-29.5%10.53
0-18.4%11.96
0-27.4%13.49
2-16.9%14.58
2-26.1%16.44

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.7%.

Istoricul întâlnirilor: Angers vs Marseille

Cele două echipe s-au întâlnit de 20 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Angers, 9 pentru Marseille și 9 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.90 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
17.01.2026Angers – Marseille2 – 5Ligue 1
29.10.2025Marseille – Angers2 – 2Ligue 1
09.02.2025Angers – Marseille0 – 2Ligue 1
04.10.2024Marseille – Angers1 – 1Ligue 1
14.05.2023Marseille – Angers3 – 1Ligue 1
30.09.2022Angers – Marseille0 – 3Ligue 1

Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
AngersIVE1-1-143-5
MarseilleIIII0-0-402-8

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.5 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere60.9%1.64
Peste 9.0 cornere47.9%2.09
Peste 10.0 cornere35.5%2.81
Peste 11.0 cornere24.9%4.02

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe61.8%1.62
Peste 4.0 cartonașe42.4%2.36
Peste 5.0 cartonașe25.9%3.87
Peste 6.0 cartonașe14.1%7.1

Întrebări frecvente despre Angers vs Marseille

La ce oră se joacă Angers vs Marseille?

Partida Angers vs Marseille începe duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 16:00, pe Stade Raymond Kopa din Angers.

Cine este favorit la Angers vs Marseille?

După eliminarea marjei din cote, Marseille are cea mai mare probabilitate, 49.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 27.7% și 23.3%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.05 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 58.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 60.0%.

Dați ponturi la Angers vs Marseille?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Angers vs Marseille

Final: Angers 2 – 5 Marseille

La pauză a fost 1 – 2.

Fazele importante

  • 14′ gol, Lillian Rao-Lisoa (Angers)
  • 37′ gol, Himad Abdelli (Marseille)
  • 43′ gol, Nouhoum Kamissoko (Marseille)
  • 59′ gol, Amine Gouiri (Marseille)
  • 60′ gol, Amine Gouiri (Marseille)
  • 75′ gol, Amine El Ouazzani (Angers)
  • 83′ gol, Amine Harit (Marseille)
  • 85′ gol, Igor Paixão (Marseille)
StatisticăAngers – Marseille
Posesie42% – 58%
Șuturi11 – 21
Șuturi pe poartă3 – 8
Cornere2 – 5

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Marseille49.0%2.04
Scor exact: 2-50.6%in afara primelor 6
Total goluri: 7peste 2.5 era 58.9%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da60.0%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *