Peste/sub 2.5266✓140✗din 406 de meciuri
  • Rezultat final249 din 406 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri266 din 406 nimerite
  • Ambele echipe înscriu233 din 406 nimerite

Lyon vs Nice: analiză, cote și probabilități (18.10.2026)

Lyon vs Nice, 18 octombrie 2026 ora 21:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lyon vs Nice se joacă duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Groupama Stadium din Lyon, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Lyon, cu o probabilitate de 50.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.99.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lyon vs Nice: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 7
Data și oraduminică, 18 octombrie 2026, ora 21:45
StadionGroupama Stadium, Lyon
Cote 1 / X / 21.91 / 3.8 / 3.7
Lyon vs Nice: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lyon vs Nice. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lyon1.9149.5%2.050.1%
Egal3.824.9%4.2823.4%
Nice3.725.6%3.7726.5%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lyon50.1%2.0
Egal23.4%4.28
Victorie Nice26.5%3.77
Șansă dublă 1X73.5%1.36
Șansă dublă X249.9%2.0
Șansă dublă 1276.6%1.31

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Lyon vs Nice: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lyon vs Nice. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri80.0%1.25
Sub 1.5 goluri20.0%4.99
Peste 2.5 goluri57.5%1.74
Sub 2.5 goluri42.5%2.35
Peste 3.5 goluri35.1%2.85
Sub 3.5 goluri64.9%1.54
Ambele echipe înscriu58.5%1.71
Gol în prima repriză74.0%1.35

Modelul împarte cele 2.99 goluri așteptate în 1.77 pentru Lyon și 1.22 pentru Nice.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.5%, piața 57.6%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.9%9.2
2-19.6%10.42
1-08.9%11.27
2-07.8%12.76
1-26.7%15.03
0-16.1%16.26

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.9%.

Istoricul întâlnirilor: Lyon vs Nice

Cele două echipe s-au întâlnit de 35 ori în meciurile înregistrate, cu 17 victorii pentru Lyon, 12 pentru Nice și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.14 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
15.02.2026Lyon – Nice2 – 0Ligue 1
18.10.2025Nice – Lyon3 – 2Ligue 1
09.03.2025Nice – Lyon0 – 2Ligue 1
01.12.2024Lyon – Nice4 – 1Ligue 1
16.02.2024Lyon – Nice1 – 0Ligue 1
27.08.2023Nice – Lyon0 – 0Ligue 1

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LyonVIVVE3-1-11010-5

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 5 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.5 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.0 cornere60.9%1.64
Peste 10.0 cornere48.5%2.06
Peste 11.0 cornere36.7%2.73
Peste 12.0 cornere26.3%3.8

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe61.8%1.62
Peste 4.0 cartonașe42.4%2.36
Peste 5.0 cartonașe25.9%3.87
Peste 6.0 cartonașe14.1%7.1

Întrebări frecvente despre Lyon vs Nice

La ce oră se joacă Lyon vs Nice?

Partida Lyon vs Nice începe duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Groupama Stadium din Lyon.

Cine este favorit la Lyon vs Nice?

După eliminarea marjei din cote, Lyon are cea mai mare probabilitate, 50.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 26.5% și 23.4%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.99 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 57.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.5%.

Dați ponturi la Lyon vs Nice?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Lyon vs Nice

Final: Lyon 2 – 1 Nice

La pauză a fost 2 – 1.

Fazele importante

  • 18′ gol, Sepe Elye Wahi (Nice)
  • 32′ gol, Pavel Šulc (Lyon)
  • 36′ gol, Tanner Tessmann (Lyon)
  • 70′ red card, Keito Nakamura (Lyon)
StatisticăLyon – Nice
Posesie48% – 52%
Șuturi8 – 12
Șuturi pe poartă4 – 5
Cornere1 – 9

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Lyon50.1%2.0
Scor exact: 2-19.6%locul 2 in top
Total goluri: 3peste 2.5 era 57.5%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da58.5%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *