Real Betis vs FC Porto se joacă miercuri, 14 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio de la Cartuja din Seville, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Real Betis, cu o probabilitate de 46.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.89.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Real Betis vs FC Porto: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 2 |
| Data și ora | miercuri, 14 octombrie 2026, ora 22:00 |
| Stadion | Estadio de la Cartuja, Seville |
| Cote 1 / X / 2 | 2.1 / 3.95 / 3.4 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Real Betis | 2.1 | 46.5% | 2.14 | 46.7% |
| Egal | 3.95 | 24.7% | 4.12 | 24.3% |
| FC Porto | 3.4 | 28.7% | 3.45 | 29.0% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.3%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Real Betis | 46.7% | 2.14 |
| Egal | 24.3% | 4.12 |
| Victorie FC Porto | 29.0% | 3.45 |
| Șansă dublă 1X | 71.0% | 1.41 |
| Șansă dublă X2 | 53.3% | 1.88 |
| Șansă dublă 12 | 75.7% | 1.32 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78.3% | 1.28 |
| Sub 1.5 goluri | 21.7% | 4.61 |
| Peste 2.5 goluri | 55.1% | 1.82 |
| Sub 2.5 goluri | 44.9% | 2.23 |
| Peste 3.5 goluri | 32.7% | 3.06 |
| Sub 3.5 goluri | 67.3% | 1.49 |
| Ambele echipe înscriu | 57.4% | 1.74 |
| Gol în prima repriză | 72.7% | 1.38 |
Modelul împarte cele 2.89 goluri așteptate în 1.64 pentru Real Betis și 1.24 pentru FC Porto.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 57.4%, piața 57.6%, deci o diferență de 0.2 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.4% | 8.77 |
| 2-1 | 9.4% | 10.69 |
| 1-0 | 9.2% | 10.92 |
| 2-0 | 7.5% | 13.29 |
| 1-2 | 7.1% | 14.11 |
| 0-1 | 6.9% | 14.41 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.4%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Real Betis | EVVV | 3-1-0 | 10 | 7-4 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 9.0 cornere | 50.7% | 1.97 |
| Peste 10.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 11.0 cornere | 27.3% | 3.67 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.5 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 65.1% | 1.54 |
| Peste 4.0 cartonașe | 46.1% | 2.17 |
| Peste 5.0 cartonașe | 29.0% | 3.44 |
| Peste 6.0 cartonașe | 16.4% | 6.1 |
Întrebări frecvente despre Real Betis vs FC Porto
La ce oră se joacă Real Betis vs FC Porto?
Partida Real Betis vs FC Porto începe miercuri, 14 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Estadio de la Cartuja din Seville.
Cine este favorit la Real Betis vs FC Porto?
După eliminarea marjei din cote, Real Betis are cea mai mare probabilitate, 46.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 29.0% și 24.3%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.89 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.1%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 57.4%.
Dați ponturi la Real Betis vs FC Porto?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 19:45 Champions League: Feyenoord vs Como, analiză și cote
- 19:45 Champions League: Lask Linz vs Liverpool, analiză și cote
- 22:00 Champions League: AS Roma vs Real Madrid, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Aston Villa vs Fenerbahçe, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Bodo/Glimt vs Borussia Dortmund, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Manchester City vs Paris Saint Germain, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Shakhtar Donetsk vs AEK Athens FC, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Real Betis vs FC Porto
Final: Real Betis 3 – 2 FC Porto
La pauză a fost 0 – 0.
Fazele importante
- 47′ gol, Abde Ezzalzouli (Real Betis)
- 54′ gol, Gabri Veiga (FC Porto)
- 61′ gol, Samuel Aghehowa (FC Porto)
- 74′ gol, Cucho Hernández (Real Betis)
- 84′ gol, Isco (Real Betis)
| Statistică | Real Betis – FC Porto |
|---|---|
| Posesie | 56% – 44% |
| Șuturi | 17 – 11 |
| Șuturi pe poartă | 7 – 5 |
| Cornere | 5 – 1 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Real Betis | 46.7% | 2.14 |
| Scor exact: 3-2 | 3.2% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 5 | peste 2.5 era 55.1% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 57.4% | modelul inclina spre da |




