Peste/sub 2.5221✓108✗din 329 de meciuri
  • Rezultat final198 din 329 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri221 din 329 nimerite
  • Ambele echipe înscriu190 din 329 nimerite

Lask Linz vs Liverpool: analiză, cote și probabilități (14.10.2026)

Lask Linz vs Liverpool, 14 octombrie 2026 ora 19:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lask Linz vs Liverpool se joacă miercuri, 14 octombrie 2026, de la ora 19:45, pe Raiffeisen Arena din Linz, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Liverpool, cu o probabilitate de 69.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.30.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lask Linz vs Liverpool: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieChampions League (Europa), League Stage – 2
Data și oramiercuri, 14 octombrie 2026, ora 19:45
StadionRaiffeisen Arena, Linz
Cote 1 / X / 27.9 / 5.2 / 1.42
Lask Linz vs Liverpool: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lask Linz vs Liverpool. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lask Linz7.912.4%7.5213.3%
Egal5.218.8%5.6617.7%
Liverpool1.4268.8%1.4569.1%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.3%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lask Linz13.3%7.52
Egal17.7%5.66
Victorie Liverpool69.1%1.45
Șansă dublă 1X30.9%3.23
Șansă dublă X286.7%1.15
Șansă dublă 1282.3%1.21

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Lask Linz vs Liverpool: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lask Linz vs Liverpool. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri84.2%1.19
Sub 1.5 goluri15.8%6.33
Peste 2.5 goluri64.2%1.56
Sub 2.5 goluri35.8%2.79
Peste 3.5 goluri42.1%2.38
Sub 3.5 goluri57.9%1.73
Ambele echipe înscriu55.2%1.81
Gol în prima repriză77.4%1.29

Modelul împarte cele 3.30 goluri așteptate în 0.94 pentru Lask Linz și 2.36 pentru Liverpool.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 55.2%, piața 54.9%, deci o diferență de 0.3 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
0-210.3%9.74
1-29.6%10.37
0-18.7%11.52
1-18.2%12.26
0-38.1%12.36
1-37.6%13.15

Cel mai probabil scor este 0-2, dar cu doar 10.3%.

Istoricul întâlnirilor: Lask Linz vs Liverpool

Cele două echipe s-au întâlnit de 2 ori în meciurile înregistrate, cu 0 victorii pentru Lask Linz, 2 pentru Liverpool și 0 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 4.00 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
30.11.2023Liverpool – Lask Linz4 – 0UEFA Europa League
21.09.2023Lask Linz – Liverpool1 – 3UEFA Europa League

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LiverpoolVEV2-1-073-1

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.2 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere68.8%1.45
Peste 9.5 cornere56.6%1.77
Peste 10.5 cornere44.1%2.27
Peste 11.5 cornere32.5%3.08

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.8 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe73.2%1.37
Peste 3.5 cartonașe52.8%1.89
Peste 4.5 cartonașe33.3%3.0
Peste 5.5 cartonașe18.5%5.39

Întrebări frecvente despre Lask Linz vs Liverpool

La ce oră se joacă Lask Linz vs Liverpool?

Partida Lask Linz vs Liverpool începe miercuri, 14 octombrie 2026, de la ora 19:45, pe Raiffeisen Arena din Linz.

Cine este favorit la Lask Linz vs Liverpool?

După eliminarea marjei din cote, Liverpool are cea mai mare probabilitate, 69.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 17.7% și 13.3%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.30 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 64.2%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 55.2%.

Dați ponturi la Lask Linz vs Liverpool?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Lask Linz vs Liverpool

Final: Lask Linz 3 – 6 Liverpool

La pauză a fost 0 – 3.

Fazele importante

  • 22′ gol, Ronald Araujo (Liverpool)
  • 24′ gol, Bradley Barcola (Liverpool)
  • 37′ gol, Bradley Barcola (Liverpool)
  • 51′ gol, Jeremie Frimpong (Liverpool)
  • 63′ gol, Robert Ljubicic (Lask Linz)
  • 66′ gol, Bradley Barcola (Liverpool)
  • 72′ gol, Lewis Koumas (Liverpool)
  • 74′ gol, Florian Flecker (Lask Linz)
  • 77′ gol, Florian Flecker (Lask Linz)
StatisticăLask Linz – Liverpool
Posesie36% – 64%
Șuturi12 – 26
Șuturi pe poartă4 – 9
Cornere3 – 11

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Liverpool69.1%1.45
Scor exact: 3-60.1%in afara primelor 6
Total goluri: 9peste 2.5 era 64.2%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da55.2%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *