Lorient vs Stade Brestois 29 se joacă luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 22:45, pe Stade du Moustoir din Lorient, în etapa 9 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Lorient, cu o probabilitate de 40.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.51.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Lorient vs Stade Brestois 29: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Ligue 1 (Franța), etapa 9 |
| Data și ora | luni, 2 noiembrie 2026, ora 22:45 |
| Stadion | Stade du Moustoir, Lorient |
| Cote 1 / X / 2 | 2.45 / 3.25 / 3.0 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Lorient | 2.45 | 38.9% | 2.5 | 40.1% |
| Egal | 3.25 | 29.3% | 3.73 | 26.8% |
| Stade Brestois 29 | 3.0 | 31.8% | 3.02 | 33.1% |
Marja operatorului pe această partidă este de 4.9%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Lorient | 40.1% | 2.5 |
| Egal | 26.8% | 3.73 |
| Victorie Stade Brestois 29 | 33.1% | 3.02 |
| Șansă dublă 1X | 66.9% | 1.5 |
| Șansă dublă X2 | 59.9% | 1.67 |
| Șansă dublă 12 | 73.2% | 1.37 |
Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 71.6% | 1.4 |
| Sub 1.5 goluri | 28.4% | 3.52 |
| Peste 2.5 goluri | 46.0% | 2.18 |
| Sub 2.5 goluri | 54.0% | 1.85 |
| Peste 3.5 goluri | 24.5% | 4.08 |
| Sub 3.5 goluri | 75.5% | 1.33 |
| Ambele echipe înscriu | 51.0% | 1.96 |
| Gol în prima repriză | 67.7% | 1.48 |
Modelul împarte cele 2.51 goluri așteptate în 1.33 pentru Lorient și 1.18 pentru Stade Brestois 29.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 51.0%, piața 52.0%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 12.7% | 7.85 |
| 1-0 | 10.8% | 9.29 |
| 0-1 | 9.6% | 10.43 |
| 2-1 | 8.5% | 11.8 |
| 0-0 | 8.1% | 12.35 |
| 1-2 | 7.5% | 13.25 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.7%.
Istoricul întâlnirilor: Lorient vs Stade Brestois 29
Cele două echipe s-au întâlnit de 27 ori în meciurile înregistrate, cu 11 victorii pentru Lorient, 11 pentru Stade Brestois 29 și 5 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.93 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 07.02.2026 | Stade Brestois 29 – Lorient | 2 – 0 | Ligue 1 |
| 19.10.2025 | Lorient – Stade Brestois 29 | 3 – 3 | Ligue 1 |
| 20.07.2024 | Lorient – Stade Brestois 29 | 1 – 1 | Friendlies Clubs |
| 31.03.2024 | Lorient – Stade Brestois 29 | 0 – 1 | Ligue 1 |
| 20.12.2023 | Stade Brestois 29 – Lorient | 4 – 0 | Ligue 1 |
| 07.05.2023 | Lorient – Stade Brestois 29 | 2 – 1 | Ligue 1 |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Lorient | EVVIE | 2-2-1 | 8 | 5-4 |
| Stade Brestois 29 | IEVII | 1-1-3 | 4 | 8-7 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 5 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.3 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 58.5% | 1.71 |
| Peste 9.0 cornere | 45.4% | 2.2 |
| Peste 10.0 cornere | 33.2% | 3.01 |
| Peste 11.0 cornere | 22.8% | 4.38 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 61.8% | 1.62 |
| Peste 4.0 cartonașe | 42.4% | 2.36 |
| Peste 5.0 cartonașe | 25.9% | 3.87 |
| Peste 6.0 cartonașe | 14.1% | 7.1 |
Întrebări frecvente despre Lorient vs Stade Brestois 29
La ce oră se joacă Lorient vs Stade Brestois 29?
Partida Lorient vs Stade Brestois 29 începe luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 22:45, pe Stade du Moustoir din Lorient.
Cine este favorit la Lorient vs Stade Brestois 29?
După eliminarea marjei din cote, Lorient are cea mai mare probabilitate, 40.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 33.1% și 26.8%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.51 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 46.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 51.0%.
Dați ponturi la Lorient vs Stade Brestois 29?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:30 SuperLiga: FC Voluntari vs Farul Constanța, analiză și cote
- 20:30 Serie A: Sassuolo vs Fiorentina, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: Universitatea Cluj vs FCSB, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Atalanta vs Parma, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Osasuna, analiză și cote
- 23:00 Premier League: Newcastle vs Everton, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Lorient vs Stade Brestois 29
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




