Atalanta vs Parma se joacă luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 22:45, pe New Balance Arena din Bergamo, în etapa 10 din Serie A. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Atalanta, cu o probabilitate de 63.2% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.07.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Atalanta vs Parma: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Serie A (Italia), etapa 10 |
| Data și ora | luni, 2 noiembrie 2026, ora 22:45 |
| Stadion | New Balance Arena, Bergamo |
| Cote 1 / X / 2 | 1.55 / 4.65 / 6.1 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | 1.55 | 63.0% | 1.58 | 63.2% |
| Egal | 4.65 | 21.0% | 4.96 | 20.2% |
| Parma | 6.1 | 16.0% | 6.02 | 16.6% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Atalanta | 63.2% | 1.58 |
| Egal | 20.2% | 4.96 |
| Victorie Parma | 16.6% | 6.02 |
| Șansă dublă 1X | 83.4% | 1.2 |
| Șansă dublă X2 | 36.8% | 2.72 |
| Șansă dublă 12 | 79.8% | 1.25 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 81.2% | 1.23 |
| Sub 1.5 goluri | 18.8% | 5.31 |
| Peste 2.5 goluri | 59.3% | 1.69 |
| Sub 2.5 goluri | 40.7% | 2.46 |
| Peste 3.5 goluri | 37.0% | 2.71 |
| Sub 3.5 goluri | 63.0% | 1.59 |
| Ambele echipe înscriu | 54.7% | 1.83 |
| Gol în prima repriză | 74.9% | 1.33 |
Modelul împarte cele 3.07 goluri așteptate în 2.10 pentru Atalanta și 0.98 pentru Parma.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 54.7%, piața 54.9%, deci o diferență de 0.2 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 2-0 | 10.2% | 9.83 |
| 2-1 | 9.9% | 10.07 |
| 1-0 | 9.7% | 10.31 |
| 1-1 | 9.5% | 10.57 |
| 3-0 | 7.1% | 14.04 |
| 3-1 | 6.9% | 14.39 |
Cel mai probabil scor este 2-0, dar cu doar 10.2%.
Istoricul întâlnirilor: Atalanta vs Parma
Cele două echipe s-au întâlnit de 19 ori în meciurile înregistrate, cu 11 victorii pentru Atalanta, 5 pentru Parma și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.53 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 25.01.2026 | Atalanta – Parma | 4 – 0 | Serie A |
| 30.08.2025 | Parma – Atalanta | 1 – 1 | Serie A |
| 25.05.2025 | Atalanta – Parma | 2 – 3 | Serie A |
| 23.11.2024 | Parma – Atalanta | 1 – 3 | Serie A |
| 04.08.2024 | Parma – Atalanta | 4 – 1 | Friendlies Clubs |
| 09.05.2021 | Parma – Atalanta | 2 – 5 | Serie A |
Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Atalanta | EEIIVV | 2-2-2 | 8 | 14-13 |
| Parma | EIIIVI | 1-1-4 | 4 | 4-11 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 9.0 cornere | 50.7% | 1.97 |
| Peste 10.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 11.0 cornere | 27.3% | 3.67 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.4 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.0 cartonașe | 65.3% | 1.53 |
| Peste 3.0 cartonașe | 43.3% | 2.31 |
| Peste 4.0 cartonașe | 24.9% | 4.02 |
| Peste 5.0 cartonașe | 12.5% | 8.03 |
Întrebări frecvente despre Atalanta vs Parma
La ce oră se joacă Atalanta vs Parma?
Partida Atalanta vs Parma începe luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 22:45, pe New Balance Arena din Bergamo.
Cine este favorit la Atalanta vs Parma?
După eliminarea marjei din cote, Atalanta are cea mai mare probabilitate, 63.2%. Pentru comparație, celelalte două variante au 20.2% și 16.6%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.07 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 59.3%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 54.7%.
Dați ponturi la Atalanta vs Parma?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:30 SuperLiga: FC Voluntari vs Farul Constanța, analiză și cote
- 20:30 Serie A: Sassuolo vs Fiorentina, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: Universitatea Cluj vs FCSB, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Lorient vs Stade Brestois 29, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Osasuna, analiză și cote
- 23:00 Premier League: Newcastle vs Everton, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Atalanta vs Parma
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




