Manchester United vs AS Roma se joacă marți, 3 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Old Trafford din Manchester, în League Stage – 4 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Manchester United, cu o probabilitate de 44.5% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.26.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Manchester United vs AS Roma: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 4 |
| Data și ora | marți, 3 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Old Trafford, Manchester |
| Cote 1 / X / 2 | 2.22 / 4.1 / 3.05 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Manchester United | 2.22 | 44.1% | 2.25 | 44.5% |
| Egal | 4.1 | 23.9% | 4.36 | 23.0% |
| AS Roma | 3.05 | 32.1% | 3.07 | 32.6% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.2%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Manchester United | 44.5% | 2.25 |
| Egal | 23.0% | 4.36 |
| Victorie AS Roma | 32.6% | 3.07 |
| Șansă dublă 1X | 67.4% | 1.48 |
| Șansă dublă X2 | 55.5% | 1.8 |
| Șansă dublă 12 | 77.0% | 1.3 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 83.6% | 1.2 |
| Sub 1.5 goluri | 16.4% | 6.1 |
| Peste 2.5 goluri | 63.2% | 1.58 |
| Sub 2.5 goluri | 36.8% | 2.72 |
| Peste 3.5 goluri | 41.0% | 2.44 |
| Sub 3.5 goluri | 59.0% | 1.7 |
| Ambele echipe înscriu | 64.2% | 1.56 |
| Gol în prima repriză | 76.9% | 1.3 |
Modelul împarte cele 3.26 goluri așteptate în 1.77 pentru Manchester United și 1.49 pentru AS Roma.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 64.2%, piața 63.6%, deci o diferență de 0.6 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.1% | 9.87 |
| 2-1 | 9.0% | 11.15 |
| 1-2 | 7.5% | 13.26 |
| 1-0 | 6.8% | 14.69 |
| 2-2 | 6.7% | 14.99 |
| 2-0 | 6.0% | 16.6 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.1%.
Istoricul întâlnirilor: Manchester United vs AS Roma
Cele două echipe s-au întâlnit de 2 ori în meciurile înregistrate, cu 1 victorii pentru Manchester United, 1 pentru AS Roma și 0 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 6.50 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 06.05.2021 | AS Roma – Manchester United | 3 – 2 | UEFA Europa League |
| 29.04.2021 | Manchester United – AS Roma | 6 – 2 | UEFA Europa League |
Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Manchester United | IIIEIE | 0-2-4 | 2 | 3-13 |
| AS Roma | VVEVVI | 4-1-1 | 13 | 21-11 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Diferența de formă este netă: AS Roma vine cu 11 puncte mai multe decât Manchester United din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.3 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 57.8% | 1.73 |
| Peste 9.0 cornere | 44.6% | 2.24 |
| Peste 10.0 cornere | 32.5% | 3.08 |
| Peste 11.0 cornere | 22.2% | 4.49 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.5 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 65.1% | 1.54 |
| Peste 4.0 cartonașe | 46.1% | 2.17 |
| Peste 5.0 cartonașe | 29.0% | 3.44 |
| Peste 6.0 cartonașe | 16.4% | 6.1 |
Întrebări frecvente despre Manchester United vs AS Roma
La ce oră se joacă Manchester United vs AS Roma?
Partida Manchester United vs AS Roma începe marți, 3 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Old Trafford din Manchester.
Cine este favorit la Manchester United vs AS Roma?
După eliminarea marjei din cote, Manchester United are cea mai mare probabilitate, 44.5%. Pentru comparație, celelalte două variante au 32.6% și 23.0%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.26 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 63.2%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 64.2%.
Dați ponturi la Manchester United vs AS Roma?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 20:45 Champions League: Galatasaray vs VfB Stuttgart, analiză și cote
- 20:45 Champions League: Shakhtar Donetsk vs Sporting CP, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Atletico Madrid vs Bayern München, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Barcelona vs Aston Villa, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Bodo/Glimt vs Lille, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Feyenoord vs Inter, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Lask Linz vs Slovan Bratislava, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Villarreal vs Paris Saint Germain, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Manchester United vs AS Roma
Final: Manchester United 3 – 2 AS Roma
La pauză a fost 0 – 2.
Fazele importante
- 11′ gol, Matias Soule (AS Roma)
- 17′ gol, Donyell Malen (AS Roma)
- 58′ gol, Bruno Fernandes (Manchester United)
- 83′ gol, Matheus Cunha (Manchester United)
- 86′ gol, Matheus Cunha (Manchester United)
- 90′ red card, Matheus Cunha (Manchester United)
| Statistică | Manchester United – AS Roma |
|---|---|
| Posesie | 52% – 48% |
| Șuturi | 15 – 7 |
| Șuturi pe poartă | 6 – 4 |
| Cornere | 3 – 1 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Manchester United | 44.5% | 2.25 |
| Scor exact: 3-2 | 3.9% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 5 | peste 2.5 era 63.2% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 64.2% | modelul inclina spre da |




