Lask Linz vs Slovan Bratislava se joacă marți, 3 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Raiffeisen Arena din Linz, în League Stage – 4 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Lask Linz, cu o probabilitate de 71.2% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.64.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Lask Linz vs Slovan Bratislava: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 4 |
| Data și ora | marți, 3 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Raiffeisen Arena, Linz |
| Cote 1 / X / 2 | 1.38 / 5.7 / 8.25 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Lask Linz | 1.38 | 71.0% | 1.41 | 71.2% |
| Egal | 5.7 | 17.2% | 6.2 | 16.1% |
| Slovan Bratislava | 8.25 | 11.9% | 7.86 | 12.7% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Lask Linz | 71.2% | 1.41 |
| Egal | 16.1% | 6.2 |
| Victorie Slovan Bratislava | 12.7% | 7.86 |
| Șansă dublă 1X | 87.3% | 1.15 |
| Șansă dublă X2 | 28.8% | 3.47 |
| Șansă dublă 12 | 83.9% | 1.19 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 87.8% | 1.14 |
| Sub 1.5 goluri | 12.2% | 8.23 |
| Peste 2.5 goluri | 70.5% | 1.42 |
| Sub 2.5 goluri | 29.5% | 3.39 |
| Peste 3.5 goluri | 49.4% | 2.02 |
| Sub 3.5 goluri | 50.6% | 1.98 |
| Ambele echipe înscriu | 59.7% | 1.68 |
| Gol în prima repriză | 80.6% | 1.24 |
Modelul împarte cele 3.64 goluri așteptate în 2.61 pentru Lask Linz și 1.03 pentru Slovan Bratislava.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.7%, piața 60.3%, deci o diferență de 0.6 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 2-1 | 9.2% | 10.86 |
| 2-0 | 8.9% | 11.21 |
| 3-1 | 8.0% | 12.48 |
| 3-0 | 7.8% | 12.89 |
| 1-1 | 7.1% | 14.17 |
| 1-0 | 6.8% | 14.63 |
Cel mai probabil scor este 2-1, dar cu doar 9.2%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Lask Linz | VII | 1-0-2 | 3 | 6-9 |
| Slovan Bratislava | III | 0-0-3 | 0 | 1-13 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 9.0 cornere | 50.7% | 1.97 |
| Peste 10.0 cornere | 38.3% | 2.61 |
| Peste 11.0 cornere | 27.3% | 3.67 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 78.7% | 1.27 |
| Peste 3.5 cartonașe | 60.0% | 1.67 |
| Peste 4.5 cartonașe | 40.6% | 2.47 |
| Peste 5.5 cartonașe | 24.3% | 4.11 |
Întrebări frecvente despre Lask Linz vs Slovan Bratislava
La ce oră se joacă Lask Linz vs Slovan Bratislava?
Partida Lask Linz vs Slovan Bratislava începe marți, 3 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Raiffeisen Arena din Linz.
Cine este favorit la Lask Linz vs Slovan Bratislava?
După eliminarea marjei din cote, Lask Linz are cea mai mare probabilitate, 71.2%. Pentru comparație, celelalte două variante au 16.1% și 12.7%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.64 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 70.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.7%.
Dați ponturi la Lask Linz vs Slovan Bratislava?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 20:45 Champions League: Galatasaray vs VfB Stuttgart, analiză și cote
- 20:45 Champions League: Shakhtar Donetsk vs Sporting CP, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Atletico Madrid vs Bayern München, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Barcelona vs Aston Villa, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Bodo/Glimt vs Lille, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Feyenoord vs Inter, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Manchester United vs AS Roma, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Villarreal vs Paris Saint Germain, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Lask Linz vs Slovan Bratislava
Final: Lask Linz 4 – 0 Slovan Bratislava
La pauză a fost 3 – 0.
Fazele importante
- 19′ gol, Kasper Jorgensen (Lask Linz)
- 37′ gol, Kasper Jorgensen (Lask Linz)
- 44′ gol, Robert Ljubicic (Lask Linz)
- 48′ gol, Samuel Adeniran (Lask Linz)
| Statistică | Lask Linz – Slovan Bratislava |
|---|---|
| Posesie | 60% – 40% |
| Șuturi | 29 – 7 |
| Șuturi pe poartă | 10 – 5 |
| Cornere | 8 – 2 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Lask Linz | 71.2% | 1.41 |
| Scor exact: 4-0 | 5.1% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 4 | peste 2.5 era 70.5% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 59.7% | modelul inclina spre da |




