Barcelona vs Aston Villa se joacă marți, 3 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Spotify Camp Nou din Barcelona, în League Stage – 4 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Barcelona, cu o probabilitate de 73.5% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 4.26.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Barcelona vs Aston Villa: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 4 |
| Data și ora | marți, 3 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Spotify Camp Nou, Barcelona |
| Cote 1 / X / 2 | 1.33 / 6.8 / 8.0 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Barcelona | 1.33 | 73.4% | 1.36 | 73.5% |
| Egal | 6.8 | 14.4% | 7.05 | 14.2% |
| Aston Villa | 8.0 | 12.2% | 8.1 | 12.4% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Barcelona | 73.5% | 1.36 |
| Egal | 14.2% | 7.05 |
| Victorie Aston Villa | 12.4% | 8.1 |
| Șansă dublă 1X | 87.6% | 1.14 |
| Șansă dublă X2 | 26.5% | 3.77 |
| Șansă dublă 12 | 85.8% | 1.17 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 92.6% | 1.08 |
| Sub 1.5 goluri | 7.4% | 13.46 |
| Peste 2.5 goluri | 79.8% | 1.25 |
| Sub 2.5 goluri | 20.2% | 4.94 |
| Peste 3.5 goluri | 61.6% | 1.62 |
| Sub 3.5 goluri | 38.4% | 2.6 |
| Ambele echipe înscriu | 67.4% | 1.48 |
| Gol în prima repriză | 85.3% | 1.17 |
Modelul împarte cele 4.26 goluri așteptate în 3.03 pentru Barcelona și 1.23 pentru Aston Villa.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 67.4%, piața 66.7%, deci o diferență de 0.7 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 3-1 | 8.1% | 12.42 |
| 2-1 | 8.0% | 12.54 |
| 3-0 | 6.5% | 15.3 |
| 2-0 | 6.5% | 15.44 |
| 4-1 | 6.1% | 16.41 |
| 1-1 | 5.3% | 18.98 |
Cel mai probabil scor este 3-1, dar cu doar 8.1%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Barcelona | VIIVVV | 4-0-2 | 12 | 21-10 |
| Aston Villa | EVVVVE | 4-2-0 | 14 | 15-5 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.2 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.5 cornere | 68.8% | 1.45 |
| Peste 9.5 cornere | 56.6% | 1.77 |
| Peste 10.5 cornere | 44.1% | 2.27 |
| Peste 11.5 cornere | 32.5% | 3.08 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.6 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.0 cartonașe | 70.0% | 1.43 |
| Peste 3.0 cartonașe | 48.8% | 2.05 |
| Peste 4.0 cartonașe | 29.7% | 3.37 |
| Peste 5.0 cartonașe | 15.8% | 6.32 |
Întrebări frecvente despre Barcelona vs Aston Villa
La ce oră se joacă Barcelona vs Aston Villa?
Partida Barcelona vs Aston Villa începe marți, 3 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Spotify Camp Nou din Barcelona.
Cine este favorit la Barcelona vs Aston Villa?
După eliminarea marjei din cote, Barcelona are cea mai mare probabilitate, 73.5%. Pentru comparație, celelalte două variante au 14.2% și 12.4%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 4.26 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 79.8%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 67.4%.
Dați ponturi la Barcelona vs Aston Villa?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 20:45 Champions League: Galatasaray vs VfB Stuttgart, analiză și cote
- 20:45 Champions League: Shakhtar Donetsk vs Sporting CP, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Atletico Madrid vs Bayern München, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Bodo/Glimt vs Lille, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Feyenoord vs Inter, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Lask Linz vs Slovan Bratislava, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Manchester United vs AS Roma, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Villarreal vs Paris Saint Germain, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Barcelona vs Aston Villa
Final: Barcelona 3 – 0 Aston Villa
La pauză a fost 1 – 0.
Fazele importante
- 7′ gol, Lamine Yamal (Barcelona)
- 52′ gol, Raphael Dias Belloli (Barcelona)
- 64′ gol, Raphael Dias Belloli (Barcelona)
| Statistică | Barcelona – Aston Villa |
|---|---|
| Posesie | 65% – 35% |
| Șuturi | 16 – 9 |
| Șuturi pe poartă | 8 – 1 |
| Cornere | 4 – 8 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Barcelona | 73.5% | 1.36 |
| Scor exact: 3-0 | 6.5% | locul 3 in top |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 79.8% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 67.4% | modelul inclina spre da |




