FC Voluntari vs Farul Constanța se joacă luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 18:30, pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, în etapa 14 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Farul Constanța, cu o probabilitate de 43.9% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.90.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
FC Voluntari vs Farul Constanța: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | SuperLiga (România), etapa 14 |
| Data și ora | luni, 2 noiembrie 2026, ora 18:30 |
| Stadion | Stadionul Anghel Iordanescu, Voluntari |
| Cote 1 / X / 2 | 3.0 / 3.2 / 2.1 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| FC Voluntari | 3.0 | 29.7% | 3.16 | 31.6% |
| Egal | 3.2 | 27.9% | 4.08 | 24.5% |
| Farul Constanța | 2.1 | 42.4% | 2.28 | 43.9% |
Marja operatorului pe această partidă este de 12.2%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie FC Voluntari | 31.6% | 3.16 |
| Egal | 24.5% | 4.08 |
| Victorie Farul Constanța | 43.9% | 2.28 |
| Șansă dublă 1X | 56.1% | 1.78 |
| Șansă dublă X2 | 68.4% | 1.46 |
| Șansă dublă 12 | 75.5% | 1.32 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78.6% | 1.27 |
| Sub 1.5 goluri | 21.4% | 4.67 |
| Peste 2.5 goluri | 55.5% | 1.8 |
| Sub 2.5 goluri | 44.5% | 2.25 |
| Peste 3.5 goluri | 33.1% | 3.02 |
| Sub 3.5 goluri | 66.9% | 1.5 |
| Ambele echipe înscriu | 58.2% | 1.72 |
| Gol în prima repriză | 72.9% | 1.37 |
Modelul împarte cele 2.90 goluri așteptate în 1.31 pentru FC Voluntari și 1.59 pentru Farul Constanța.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.2%, piața 57.6%, deci o diferență de 0.6 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.4% | 8.73 |
| 1-2 | 9.1% | 10.98 |
| 0-1 | 8.7% | 11.47 |
| 2-1 | 7.5% | 13.3 |
| 1-0 | 7.2% | 13.89 |
| 0-2 | 6.9% | 14.43 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.4%.
Istoricul întâlnirilor: FC Voluntari vs Farul Constanța
Cele două echipe s-au întâlnit de 10 ori în meciurile înregistrate, cu 5 victorii pentru FC Voluntari, 3 pentru Farul Constanța și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.80 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 11.07.2026 | FC Voluntari – Farul Constanța | 3 – 0 | Friendlies Clubs |
| 25.11.2023 | FC Voluntari – Farul Constanța | 4 – 2 | Liga I |
| 26.09.2023 | FC Voluntari – Farul Constanța | 2 – 0 | Cupa României |
| 22.07.2023 | Farul Constanța – FC Voluntari | 4 – 1 | Liga I |
| 16.12.2022 | FC Voluntari – Farul Constanța | 1 – 1 | Liga I |
| 22.08.2022 | Farul Constanța – FC Voluntari | 2 – 1 | Liga I |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| FC Voluntari | EIIIII | 0-1-5 | 1 | 6-12 |
| Farul Constanța | VIIV | 2-0-2 | 6 | 8-11 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.5 cornere | 64.1% | 1.56 |
| Peste 9.5 cornere | 51.3% | 1.95 |
| Peste 10.5 cornere | 38.8% | 2.57 |
| Peste 11.5 cornere | 27.8% | 3.6 |
Întrebări frecvente despre FC Voluntari vs Farul Constanța
La ce oră se joacă FC Voluntari vs Farul Constanța?
Partida FC Voluntari vs Farul Constanța începe luni, 2 noiembrie 2026, de la ora 18:30, pe Stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari.
Cine este favorit la FC Voluntari vs Farul Constanța?
După eliminarea marjei din cote, Farul Constanța are cea mai mare probabilitate, 43.9%. Pentru comparație, celelalte două variante au 31.6% și 24.5%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.90 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.2%.
Dați ponturi la FC Voluntari vs Farul Constanța?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 20:30 Serie A: Sassuolo vs Fiorentina, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: Universitatea Cluj vs FCSB, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Lorient vs Stade Brestois 29, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Atalanta vs Parma, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Osasuna, analiză și cote
- 23:00 Premier League: Newcastle vs Everton, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat FC Voluntari vs Farul Constanța
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




