Valerenga vs Tromso se joacă duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 21:15, pe Intility Arena din Oslo, în etapa 25 din Eliteserien. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Tromso, cu o probabilitate de 38.3% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.20.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Valerenga vs Tromso: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Eliteserien (Norvegia), etapa 25 |
| Data și ora | duminică, 1 noiembrie 2026, ora 21:15 |
| Stadion | Intility Arena, Oslo |
| Cote 1 / X / 2 | 2.52 / 3.65 / 2.52 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Valerenga | 2.52 | 37.2% | 2.61 | 38.3% |
| Egal | 3.65 | 25.7% | 4.27 | 23.4% |
| Tromso | 2.52 | 37.2% | 2.61 | 38.3% |
Marja operatorului pe această partidă este de 6.8%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Valerenga | 38.3% | 2.61 |
| Egal | 23.4% | 4.27 |
| Victorie Tromso | 38.3% | 2.61 |
| Șansă dublă 1X | 61.7% | 1.62 |
| Șansă dublă X2 | 61.7% | 1.62 |
| Șansă dublă 12 | 76.6% | 1.31 |
Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 82.9% | 1.21 |
| Sub 1.5 goluri | 17.1% | 5.86 |
| Peste 2.5 goluri | 62.1% | 1.61 |
| Sub 2.5 goluri | 37.9% | 2.64 |
| Peste 3.5 goluri | 39.9% | 2.51 |
| Sub 3.5 goluri | 60.1% | 1.66 |
| Ambele echipe înscriu | 63.8% | 1.57 |
| Gol în prima repriză | 76.4% | 1.31 |
Modelul împarte cele 3.20 goluri așteptate în 1.60 pentru Valerenga și 1.60 pentru Tromso.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 63.8%, piața 64.4%, deci o diferență de 0.6 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.4% | 9.6 |
| 1-2 | 8.3% | 11.98 |
| 2-1 | 8.3% | 11.98 |
| 2-2 | 6.7% | 14.96 |
| 0-1 | 6.5% | 15.38 |
| 1-0 | 6.5% | 15.38 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.4%.
Istoricul întâlnirilor: Valerenga vs Tromso
Cele două echipe s-au întâlnit de 21 ori în meciurile înregistrate, cu 9 victorii pentru Valerenga, 6 pentru Tromso și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.71 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 11.07.2026 | Tromso – Valerenga | 4 – 0 | Eliteserien |
| 04.10.2025 | Valerenga – Tromso | 1 – 0 | Eliteserien |
| 31.05.2025 | Tromso – Valerenga | 2 – 1 | Eliteserien |
| 15.03.2025 | Valerenga – Tromso | 1 – 4 | Friendlies Clubs |
| 01.05.2024 | Valerenga – Tromso | 1 – 0 | NM Cupen |
| 17.03.2024 | Valerenga – Tromso | 3 – 1 | Friendlies Clubs |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Valerenga | VVIEI | 2-1-2 | 7 | 6-6 |
| Tromso | IEVI | 1-1-2 | 4 | 8-11 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 9.0 cornere | 62.2% | 1.61 |
| Peste 10.0 cornere | 50.0% | 2.0 |
| Peste 11.0 cornere | 38.1% | 2.62 |
| Peste 12.0 cornere | 27.6% | 3.63 |
Întrebări frecvente despre Valerenga vs Tromso
La ce oră se joacă Valerenga vs Tromso?
Partida Valerenga vs Tromso începe duminică, 1 noiembrie 2026, de la ora 21:15, pe Intility Arena din Oslo.
Cine este favorit la Valerenga vs Tromso?
După eliminarea marjei din cote, Tromso are cea mai mare probabilitate, 38.3%. Pentru comparație, celelalte două variante au 38.3% și 23.4%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.20 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 62.1%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 63.8%.
Dați ponturi la Valerenga vs Tromso?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 14:15 Eredivisie: PEC Zwolle vs ADO Den Haag, analiză și cote
- 14:30 Serie A: Como vs Venezia, analiză și cote
- 16:00 LaLiga: Getafe vs Sevilla, analiză și cote
- 16:00 SuperLiga: Oțelul Galați vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, analiză și cote
- 17:00 Ligue 1: Strasbourg vs Auxerre, analiză și cote
- 17:30 Bundesliga: Union Berlin vs 1. FC Köln, analiză și cote
- 18:30 SuperLiga: Universitatea Craiova vs FC Botoșani, analiză și cote
- 19:15 Ligue 1: Lyon vs Angers, analiză și cote
- 19:30 Bundesliga: Eintracht Frankfurt vs Hamburger SV, analiză și cote
- 19:30 Premier League: Liverpool vs Arsenal, analiză și cote
- 20:00 Serie A: Lecce vs Genoa, analiză și cote
- 20:30 LaLiga: Elche vs Valencia, analiză și cote
- 20:30 Pro League: Lommel United vs Gent, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Marseille vs Toulouse, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Juventus vs Napoli, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Athletic Club vs Real Sociedad, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Valerenga vs Tromso
Final: Valerenga 4 – 0 Tromso
La pauză a fost 2 – 0.
Fazele importante
- 7′ red card, Vetle Skjaervik (Tromso)
- 9′ gol, Ole Christian Hammerfjell Saeter (Valerenga)
- 21′ gol, Ole Christian Hammerfjell Saeter (Valerenga)
- 50′ gol, Mathias Grundetjern (Valerenga)
- 80′ gol, Gabriel Rajkovic (Valerenga)
- 90′ red card, Alexander Warneryd (Tromso)
| Statistică | Valerenga – Tromso |
|---|---|
| Posesie | 70% – 30% |
| Șuturi | 18 – 3 |
| Șuturi pe poartă | 9 – 0 |
| Cornere | 3 – 2 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Valerenga | 38.3% | 2.61 |
| Scor exact: 4-0 | 1.1% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 4 | peste 2.5 era 62.1% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 63.8% | modelul inclina spre da |




