Lyon vs Nice se joacă duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Groupama Stadium din Lyon, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Lyon, cu o probabilitate de 50.1% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.99.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Lyon vs Nice: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Ligue 1 (Franța), etapa 7 |
| Data și ora | duminică, 18 octombrie 2026, ora 21:45 |
| Stadion | Groupama Stadium, Lyon |
| Cote 1 / X / 2 | 1.91 / 3.8 / 3.7 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Lyon | 1.91 | 49.5% | 2.0 | 50.1% |
| Egal | 3.8 | 24.9% | 4.28 | 23.4% |
| Nice | 3.7 | 25.6% | 3.77 | 26.5% |
Marja operatorului pe această partidă este de 5.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Lyon | 50.1% | 2.0 |
| Egal | 23.4% | 4.28 |
| Victorie Nice | 26.5% | 3.77 |
| Șansă dublă 1X | 73.5% | 1.36 |
| Șansă dublă X2 | 49.9% | 2.0 |
| Șansă dublă 12 | 76.6% | 1.31 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 80.0% | 1.25 |
| Sub 1.5 goluri | 20.0% | 4.99 |
| Peste 2.5 goluri | 57.5% | 1.74 |
| Sub 2.5 goluri | 42.5% | 2.35 |
| Peste 3.5 goluri | 35.1% | 2.85 |
| Sub 3.5 goluri | 64.9% | 1.54 |
| Ambele echipe înscriu | 58.5% | 1.71 |
| Gol în prima repriză | 74.0% | 1.35 |
Modelul împarte cele 2.99 goluri așteptate în 1.77 pentru Lyon și 1.22 pentru Nice.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.5%, piața 57.6%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.9% | 9.2 |
| 2-1 | 9.6% | 10.42 |
| 1-0 | 8.9% | 11.27 |
| 2-0 | 7.8% | 12.76 |
| 1-2 | 6.7% | 15.03 |
| 0-1 | 6.1% | 16.26 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.9%.
Istoricul întâlnirilor: Lyon vs Nice
Cele două echipe s-au întâlnit de 35 ori în meciurile înregistrate, cu 17 victorii pentru Lyon, 12 pentru Nice și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.14 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 15.02.2026 | Lyon – Nice | 2 – 0 | Ligue 1 |
| 18.10.2025 | Nice – Lyon | 3 – 2 | Ligue 1 |
| 09.03.2025 | Nice – Lyon | 0 – 2 | Ligue 1 |
| 01.12.2024 | Lyon – Nice | 4 – 1 | Ligue 1 |
| 16.02.2024 | Lyon – Nice | 1 – 0 | Ligue 1 |
| 27.08.2023 | Nice – Lyon | 0 – 0 | Ligue 1 |
Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Lyon | VIVVE | 3-1-1 | 10 | 10-5 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 5 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.5 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 9.0 cornere | 60.9% | 1.64 |
| Peste 10.0 cornere | 48.5% | 2.06 |
| Peste 11.0 cornere | 36.7% | 2.73 |
| Peste 12.0 cornere | 26.3% | 3.8 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 61.8% | 1.62 |
| Peste 4.0 cartonașe | 42.4% | 2.36 |
| Peste 5.0 cartonașe | 25.9% | 3.87 |
| Peste 6.0 cartonașe | 14.1% | 7.1 |
Întrebări frecvente despre Lyon vs Nice
La ce oră se joacă Lyon vs Nice?
Partida Lyon vs Nice începe duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Groupama Stadium din Lyon.
Cine este favorit la Lyon vs Nice?
După eliminarea marjei din cote, Lyon are cea mai mare probabilitate, 50.1%. Pentru comparație, celelalte două variante au 26.5% și 23.4%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.99 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 57.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.5%.
Dați ponturi la Lyon vs Nice?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 13:30 Serie A: Udinese vs Lecce, analiză și cote
- 15:00 LaLiga: Osasuna vs Racing Santander, analiză și cote
- 16:00 Ligue 1: Angers vs Marseille, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Bournemouth vs Sunderland, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Brighton vs Crystal Palace, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Leeds vs Manchester United, analiză și cote
- 16:00 Serie A: Fiorentina vs Como, analiză și cote
- 16:30 Bundesliga: Bayer Leverkusen vs SC Freiburg, analiză și cote
- 17:15 LaLiga: Celta Vigo vs Alaves, analiză și cote
- 18:15 Ligue 1: Le Havre vs Auxerre, analiză și cote
- 18:15 SuperLiga: UTA Arad vs CFR Cluj, analiză și cote
- 18:30 Bundesliga: Borussia Mönchengladbach vs 1899 Hoffenheim, analiză și cote
- 20:15 Eliteserien: Tromso vs KFUM Oslo, analiză și cote
- 21:00 Eredivisie: NEC Nijmegen vs Fortuna Sittard, analiză și cote
- 21:00 SuperLiga: Universitatea Craiova vs Farul Constanța, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Juventus vs Lazio, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Real Madrid vs Sevilla, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Lyon vs Nice
Final: Lyon 2 – 1 Nice
La pauză a fost 2 – 1.
Fazele importante
- 18′ gol, Sepe Elye Wahi (Nice)
- 32′ gol, Pavel Šulc (Lyon)
- 36′ gol, Tanner Tessmann (Lyon)
- 70′ red card, Keito Nakamura (Lyon)
| Statistică | Lyon – Nice |
|---|---|
| Posesie | 48% – 52% |
| Șuturi | 8 – 12 |
| Șuturi pe poartă | 4 – 5 |
| Cornere | 1 – 9 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Lyon | 50.1% | 2.0 |
| Scor exact: 2-1 | 9.6% | locul 2 in top |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 57.5% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 58.5% | modelul inclina spre da |




