Peste/sub 2.5266✓140✗din 406 de meciuri
  • Rezultat final249 din 406 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri266 din 406 nimerite
  • Ambele echipe înscriu233 din 406 nimerite

Leeds vs Manchester United: analiză, cote și probabilități (18.10.2026)

Leeds vs Manchester United, 18 octombrie 2026 ora 16:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Leeds vs Manchester United se joacă duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 16:00, pe Elland Road din Leeds, în etapa 7 din Premier League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Leeds, cu o probabilitate de 40.6% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.94.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Leeds vs Manchester United: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițiePremier League (Anglia), etapa 7
Data și oraduminică, 18 octombrie 2026, ora 16:00
StadionElland Road, Leeds
Cote 1 / X / 22.38 / 3.5 / 2.8
Leeds vs Manchester United: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Leeds vs Manchester United. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Leeds2.3839.5%2.4640.6%
Egal3.526.9%4.0824.5%
Manchester United2.833.6%2.8734.9%

Marja operatorului pe această partidă este de 6.3%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Leeds40.6%2.46
Egal24.5%4.08
Victorie Manchester United34.9%2.87
Șansă dublă 1X65.1%1.53
Șansă dublă X259.4%1.68
Șansă dublă 1275.5%1.32

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Leeds vs Manchester United: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Leeds vs Manchester United. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri79.2%1.26
Sub 1.5 goluri20.8%4.81
Peste 2.5 goluri56.4%1.77
Sub 2.5 goluri43.6%2.29
Peste 3.5 goluri34.0%2.94
Sub 3.5 goluri66.0%1.52
Ambele echipe înscriu59.3%1.69
Gol în prima repriză73.4%1.36

Modelul împarte cele 2.94 goluri așteptate în 1.54 pentru Leeds și 1.41 pentru Manchester United.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.3%, piața 58.9%, deci o diferență de 0.4 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-111.4%8.78
2-18.8%11.43
1-08.1%12.35
1-28.0%12.49
0-17.4%13.49
2-06.2%16.07

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.4%.

Istoricul întâlnirilor: Leeds vs Manchester United

Cele două echipe s-au întâlnit de 12 ori în meciurile înregistrate, cu 1 victorii pentru Leeds, 6 pentru Manchester United și 5 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.17 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
12.08.2026Manchester United – Leeds1 – 1Friendlies Clubs
13.04.2026Manchester United – Leeds1 – 2Premier League
04.01.2026Leeds – Manchester United1 – 1Premier League
19.07.2025Manchester United – Leeds0 – 0Friendlies Clubs
12.07.2023Manchester United – Leeds2 – 0Friendlies Clubs
12.02.2023Leeds – Manchester United0 – 2Premier League

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LeedsIEV1-1-145-3
Manchester UnitedIEEIV1-2-256-5

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cele două echipe vin cu forme apropiate.

Cornere

Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.9 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere65.3%1.53
Peste 9.5 cornere52.6%1.9
Peste 10.5 cornere40.1%2.49
Peste 11.5 cornere28.9%3.46

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.8 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.5 cartonașe69.8%1.43
Peste 4.5 cartonașe51.5%1.94
Peste 5.5 cartonașe34.0%2.94
Peste 6.5 cartonașe20.2%4.94

Întrebări frecvente despre Leeds vs Manchester United

La ce oră se joacă Leeds vs Manchester United?

Partida Leeds vs Manchester United începe duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 16:00, pe Elland Road din Leeds.

Cine este favorit la Leeds vs Manchester United?

După eliminarea marjei din cote, Leeds are cea mai mare probabilitate, 40.6%. Pentru comparație, celelalte două variante au 34.9% și 24.5%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.94 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 56.4%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.3%.

Dați ponturi la Leeds vs Manchester United?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Leeds vs Manchester United

Final: Leeds 1 – 1 Manchester United

La pauză a fost 0 – 1.

Fazele importante

  • 35′ gol, Bryan Mbeumo (Manchester United)
  • 51′ gol, Dominic Calvert-Lewin (Leeds)
StatisticăLeeds – Manchester United
Posesie61% – 39%
Șuturi12 – 13
Șuturi pe poartă5 – 3
Cornere2 – 3

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: egalul24.5%4.08
Scor exact: 1-111.4%locul 1 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 56.4%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: da59.3%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *