Peste/sub 2.5266✓140✗din 406 de meciuri
  • Rezultat final249 din 406 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri266 din 406 nimerite
  • Ambele echipe înscriu233 din 406 nimerite

Osasuna vs Racing Santander: analiză, cote și probabilități (18.10.2026)

Osasuna vs Racing Santander, 18 octombrie 2026 ora 15:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Osasuna vs Racing Santander se joacă duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 15:00, pe Estadio El Sadar din Pamplona, în etapa 9 din LaLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Osasuna, cu o probabilitate de 49.3% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.05.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Osasuna vs Racing Santander: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLaLiga (Spania), etapa 9
Data și oraduminică, 18 octombrie 2026, ora 15:00
StadionEstadio El Sadar, Pamplona
Cote 1 / X / 21.95 / 3.8 / 3.6
Osasuna vs Racing Santander: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Osasuna vs Racing Santander. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Osasuna1.9548.7%2.0349.3%
Egal3.825.0%4.323.2%
Racing Santander3.626.4%3.6527.4%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Osasuna49.3%2.03
Egal23.2%4.3
Victorie Racing Santander27.4%3.65
Șansă dublă 1X72.6%1.38
Șansă dublă X250.7%1.97
Șansă dublă 1276.8%1.3

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Osasuna vs Racing Santander: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Osasuna vs Racing Santander. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri80.9%1.24
Sub 1.5 goluri19.1%5.23
Peste 2.5 goluri58.9%1.7
Sub 2.5 goluri41.1%2.43
Peste 3.5 goluri36.5%2.74
Sub 3.5 goluri63.5%1.57
Ambele echipe înscriu59.9%1.67
Gol în prima repriză74.7%1.34

Modelul împarte cele 3.05 goluri așteptate în 1.78 pentru Osasuna și 1.27 pentru Racing Santander.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.9%, piața 60.9%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.7%9.35
2-19.5%10.5
1-08.4%11.91
2-07.5%13.38
1-26.8%14.69
2-26.1%16.49

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.7%.

Istoricul întâlnirilor: Osasuna vs Racing Santander

Cele două echipe s-au întâlnit de 6 ori în meciurile înregistrate, cu 3 victorii pentru Osasuna, 3 pentru Racing Santander și 0 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.33 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
24.07.2026Osasuna – Racing Santander2 – 0Friendlies Clubs
02.08.2025Osasuna – Racing Santander0 – 1Friendlies Clubs
13.05.2012Racing Santander – Osasuna2 – 4La Liga
15.01.2012Osasuna – Racing Santander0 – 2La Liga
13.03.2011Osasuna – Racing Santander3 – 1La Liga
31.10.2010Racing Santander – Osasuna4 – 1La Liga

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
OsasunaEII0-1-211-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere62.9%1.59
Peste 9.0 cornere50.0%2.0
Peste 10.0 cornere37.6%2.66
Peste 11.0 cornere26.6%3.76

Cartonașe

Din linia de 5.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 5.8 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 4.5 cartonașe68.1%1.47
Peste 5.5 cartonașe51.5%1.94
Peste 6.5 cartonașe35.5%2.82
Peste 7.5 cartonașe22.4%4.47

Întrebări frecvente despre Osasuna vs Racing Santander

La ce oră se joacă Osasuna vs Racing Santander?

Partida Osasuna vs Racing Santander începe duminică, 18 octombrie 2026, de la ora 15:00, pe Estadio El Sadar din Pamplona.

Cine este favorit la Osasuna vs Racing Santander?

După eliminarea marjei din cote, Osasuna are cea mai mare probabilitate, 49.3%. Pentru comparație, celelalte două variante au 27.4% și 23.2%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.05 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 58.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.9%.

Dați ponturi la Osasuna vs Racing Santander?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Osasuna vs Racing Santander

Final: Osasuna 2 – 0 Racing Santander

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 9′ gol, Ante Budimir (Osasuna)
  • 88′ gol, Asier Osambela (Osasuna)
StatisticăOsasuna – Racing Santander
Posesie44% – 56%
Șuturi20 – 9
Șuturi pe poartă7 – 1
Cornere7 – 4

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Osasuna49.3%2.03
Scor exact: 2-07.5%locul 4 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 58.9%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu59.9%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *