Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart se joacă miercuri, 14 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Tehelne Pole Stadion din Bratislava, în League Stage – 2 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre VfB Stuttgart, cu o probabilitate de 73.4% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.59.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 2 |
| Data și ora | miercuri, 14 octombrie 2026, ora 22:00 |
| Stadion | Tehelne Pole Stadion, Bratislava |
| Cote 1 / X / 2 | 9.5 / 5.9 / 1.33 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Slovan Bratislava | 9.5 | 10.3% | 8.96 | 11.2% |
| Egal | 5.9 | 16.5% | 6.48 | 15.4% |
| VfB Stuttgart | 1.33 | 73.2% | 1.36 | 73.4% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Slovan Bratislava | 11.2% | 8.96 |
| Egal | 15.4% | 6.48 |
| Victorie VfB Stuttgart | 73.4% | 1.36 |
| Șansă dublă 1X | 26.6% | 3.76 |
| Șansă dublă X2 | 88.8% | 1.13 |
| Șansă dublă 12 | 84.6% | 1.18 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 87.3% | 1.14 |
| Sub 1.5 goluri | 12.7% | 7.9 |
| Peste 2.5 goluri | 69.6% | 1.44 |
| Sub 2.5 goluri | 30.4% | 3.29 |
| Peste 3.5 goluri | 48.3% | 2.07 |
| Sub 3.5 goluri | 51.7% | 1.93 |
| Ambele echipe înscriu | 56.9% | 1.76 |
| Gol în prima repriză | 80.1% | 1.25 |
Modelul împarte cele 3.59 goluri așteptate în 0.95 pentru Slovan Bratislava și 2.64 pentru VfB Stuttgart.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.9%, piața 57.8%, deci o diferență de 0.9 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 0-2 | 9.6% | 10.4 |
| 1-2 | 9.1% | 10.95 |
| 0-3 | 8.5% | 11.81 |
| 1-3 | 8.0% | 12.44 |
| 0-1 | 7.3% | 13.73 |
| 1-1 | 6.9% | 14.46 |
Cel mai probabil scor este 0-2, dar cu doar 9.6%.
Istoricul întâlnirilor: Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart
Cele două echipe s-au întâlnit de 1 ori în meciurile înregistrate, cu 0 victorii pentru Slovan Bratislava, 1 pentru VfB Stuttgart și 0 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 4.00 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 21.01.2025 | Slovan Bratislava – VfB Stuttgart | 1 – 3 | UEFA Champions League |
Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| VfB Stuttgart | VIIV | 2-0-2 | 6 | 6-4 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 4 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.8 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.5 cornere | 63.8% | 1.57 |
| Peste 9.5 cornere | 51.1% | 1.96 |
| Peste 10.5 cornere | 38.6% | 2.59 |
| Peste 11.5 cornere | 27.5% | 3.63 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.1 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 77.5% | 1.29 |
| Peste 3.5 cartonașe | 58.5% | 1.71 |
| Peste 4.5 cartonașe | 38.9% | 2.57 |
| Peste 5.5 cartonașe | 23.0% | 4.36 |
Întrebări frecvente despre Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart
La ce oră se joacă Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart?
Partida Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart începe miercuri, 14 octombrie 2026, de la ora 22:00, pe Tehelne Pole Stadion din Bratislava.
Cine este favorit la Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart?
După eliminarea marjei din cote, VfB Stuttgart are cea mai mare probabilitate, 73.4%. Pentru comparație, celelalte două variante au 15.4% și 11.2%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.59 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 69.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.9%.
Dați ponturi la Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 19:45 Champions League: Feyenoord vs Como, analiză și cote
- 19:45 Champions League: Lask Linz vs Liverpool, analiză și cote
- 22:00 Champions League: AS Roma vs Real Madrid, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Aston Villa vs Fenerbahçe, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Real Betis vs FC Porto, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Bodo/Glimt vs Borussia Dortmund, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Manchester City vs Paris Saint Germain, analiză și cote
- 22:00 Champions League: Shakhtar Donetsk vs AEK Athens FC, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Slovan Bratislava vs VfB Stuttgart
Final: Slovan Bratislava 0 – 3 VfB Stuttgart
La pauză a fost 0 – 1.
Fazele importante
- 29′ gol, Deniz Undav (VfB Stuttgart)
- 64′ gol, Sandro Cruz (VfB Stuttgart)
- 90′ gol, Ermedin Demirović (VfB Stuttgart)
| Statistică | Slovan Bratislava – VfB Stuttgart |
|---|---|
| Posesie | 36% – 64% |
| Șuturi | 15 – 16 |
| Șuturi pe poartă | 1 – 8 |
| Cornere | 1 – 8 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: VfB Stuttgart | 73.4% | 1.36 |
| Scor exact: 0-3 | 8.5% | locul 3 in top |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 69.6% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 56.9% | modelul inclina spre da |




