Peste/sub 2.5255✓133✗din 388 de meciuri
  • Rezultat final237 din 388 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri255 din 388 nimerite
  • Ambele echipe înscriu221 din 388 nimerite

Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe: analiză, cote și probabilități (17.10.2026)

Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, ora 17:15. Cote, probabilități pe rezultat, goluri și cornere. 18+.

Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe se joacă sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 17:15, pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, în etapa 12 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Petrolul Ploiești, cu o probabilitate de 45.6% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.56.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieSuperLiga (România), etapa 12
Data și orasâmbătă, 17 octombrie 2026, ora 17:15
StadionStadionul Ilie Oana, Ploiesti
Cote 1 / X / 22.0 / 3.2 / 3.3
Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Petrolul Ploiești2.044.8%2.1945.6%
Egal3.228.0%3.8326.1%
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe3.327.2%3.5328.3%

Marja operatorului pe această partidă este de 11.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Petrolul Ploiești45.6%2.19
Egal26.1%3.83
Victorie Sepsi OSK Sfantu Gheorghe28.3%3.53
Șansă dublă 1X71.7%1.39
Șansă dublă X254.4%1.84
Șansă dublă 1273.9%1.35

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri72.4%1.38
Sub 1.5 goluri27.6%3.63
Peste 2.5 goluri47.1%2.12
Sub 2.5 goluri52.9%1.89
Peste 3.5 goluri25.5%3.92
Sub 3.5 goluri74.5%1.34
Ambele echipe înscriu51.1%1.96
Gol în prima repriză68.4%1.46

Modelul împarte cele 2.56 goluri așteptate în 1.46 pentru Petrolul Ploiești și 1.09 pentru Sepsi OSK Sfantu Gheorghe.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 51.1%, piața 51.5%, deci o diferență de 0.4 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-112.4%8.06
1-011.3%8.82
2-19.1%11.02
0-18.5%11.79
2-08.3%12.06
0-07.7%12.91

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.4%.

Istoricul întâlnirilor: Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

Cele două echipe s-au întâlnit de 13 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Petrolul Ploiești, 4 pentru Sepsi OSK Sfantu Gheorghe și 7 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.62 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
11.10.2025Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Petrolul Ploiești2 – 2Friendlies Clubs
04.04.2025Petrolul Ploiești – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe2 – 1Liga I
08.03.2025Petrolul Ploiești – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe1 – 0Liga I
02.11.2024Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Petrolul Ploiești1 – 1Liga I
08.03.2024Petrolul Ploiești – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe1 – 2Liga I
07.12.2023Petrolul Ploiești – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe2 – 2Cupa României

Rezultatul de egalitate a fost cel mai frecvent deznodământ dintre aceste două echipe.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Sepsi OSK Sfantu GheorgheIIV1-0-233-4

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.4 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere59.5%1.68
Peste 9.0 cornere46.4%2.16
Peste 10.0 cornere34.1%2.93
Peste 11.0 cornere23.6%4.23

Întrebări frecvente despre Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

La ce oră se joacă Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe?

Partida Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe începe sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 17:15, pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti.

Cine este favorit la Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe?

După eliminarea marjei din cote, Petrolul Ploiești are cea mai mare probabilitate, 45.6%. Pentru comparație, celelalte două variante au 28.3% și 26.1%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.56 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 47.1%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 51.1%.

Dați ponturi la Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

Final: Petrolul Ploiești 1 – 1 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe

La pauză a fost 1 – 1.

Fazele importante

  • 26′ gol, Teixeira leo (Petrolul Ploiesti)
  • 34′ gol, Doru Andrei (Sepsi OSK Sfantu Gheorghe)
StatisticăPetrolul Ploiești – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Posesie56% – 44%
Șuturi13 – 11
Șuturi pe poartă4 – 4
Cornere7 – 2

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: egalul26.1%3.83
Scor exact: 1-112.4%locul 1 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 47.1%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: da51.1%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *