Estac Troyes vs Lens se joacă sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade de l’Aube din Troyes, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Lens, cu o probabilitate de 51.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.14.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Estac Troyes vs Lens: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Ligue 1 (Franța), etapa 7 |
| Data și ora | sâmbătă, 17 octombrie 2026, ora 21:45 |
| Stadion | Stade de l’Aube, Troyes |
| Cote 1 / X / 2 | 3.8 / 4.0 / 1.85 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Estac Troyes | 3.8 | 25.0% | 3.89 | 25.7% |
| Egal | 4.0 | 23.7% | 4.44 | 22.5% |
| Lens | 1.85 | 51.3% | 1.93 | 51.7% |
Marja operatorului pe această partidă este de 5.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Estac Troyes | 25.7% | 3.89 |
| Egal | 22.5% | 4.44 |
| Victorie Lens | 51.7% | 1.93 |
| Șansă dublă 1X | 48.3% | 2.07 |
| Șansă dublă X2 | 74.3% | 1.35 |
| Șansă dublă 12 | 77.5% | 1.29 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 82.1% | 1.22 |
| Sub 1.5 goluri | 17.9% | 5.6 |
| Peste 2.5 goluri | 60.8% | 1.64 |
| Sub 2.5 goluri | 39.2% | 2.55 |
| Peste 3.5 goluri | 38.5% | 2.6 |
| Sub 3.5 goluri | 61.5% | 1.63 |
| Ambele echipe înscriu | 60.8% | 1.64 |
| Gol în prima repriză | 75.7% | 1.32 |
Modelul împarte cele 3.14 goluri așteptate în 1.27 pentru Estac Troyes și 1.88 pentru Lens.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 60.8%, piața 60.9%, deci o diferență de 0.0 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.2% | 9.76 |
| 1-2 | 9.6% | 10.39 |
| 0-1 | 8.1% | 12.36 |
| 0-2 | 7.6% | 13.16 |
| 2-1 | 6.5% | 15.42 |
| 2-2 | 6.1% | 16.41 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.2%.
Istoricul întâlnirilor: Estac Troyes vs Lens
Cele două echipe s-au întâlnit de 17 ori în meciurile înregistrate, cu 4 victorii pentru Estac Troyes, 10 pentru Lens și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.12 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 04.02.2026 | Estac Troyes – Lens | 2 – 4 | Coupe de France |
| 28.01.2023 | Estac Troyes – Lens | 1 – 1 | Ligue 1 |
| 09.09.2022 | Lens – Estac Troyes | 1 – 0 | Ligue 1 |
| 14.05.2022 | Estac Troyes – Lens | 1 – 3 | Ligue 1 |
| 05.11.2021 | Lens – Estac Troyes | 4 – 0 | Ligue 1 |
| 04.02.2020 | Lens – Estac Troyes | 1 – 0 | Ligue 2 |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Lens | IVIEV | 2-1-2 | 7 | 8-9 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 5 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.4 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 59.5% | 1.68 |
| Peste 9.0 cornere | 46.4% | 2.16 |
| Peste 10.0 cornere | 34.1% | 2.93 |
| Peste 11.0 cornere | 23.6% | 4.23 |
Cartonașe
Din linia de 3.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.0 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 76.9% | 1.3 |
| Peste 3.5 cartonașe | 57.6% | 1.74 |
| Peste 4.5 cartonașe | 38.1% | 2.63 |
| Peste 5.5 cartonașe | 22.2% | 4.5 |
Întrebări frecvente despre Estac Troyes vs Lens
La ce oră se joacă Estac Troyes vs Lens?
Partida Estac Troyes vs Lens începe sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade de l’Aube din Troyes.
Cine este favorit la Estac Troyes vs Lens?
După eliminarea marjei din cote, Lens are cea mai mare probabilitate, 51.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 25.7% și 22.5%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.14 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 60.8%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 60.8%.
Dați ponturi la Estac Troyes vs Lens?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 14:30 Premier League: Everton vs Chelsea, analiză și cote
- 15:00 Eliteserien: Ham-Kam vs Bodo/Glimt, analiză și cote
- 15:00 LaLiga: Espanyol vs Atletico Madrid, analiză și cote
- 16:00 Serie A: Venezia vs Napoli, analiză și cote
- 16:30 Bundesliga: Union Berlin vs Borussia Dortmund, analiză și cote
- 16:30 Bundesliga: Hamburger SV vs VfB Stuttgart, analiză și cote
- 16:30 Bundesliga: Werder Bremen vs SC Paderborn 07, analiză și cote
- 17:00 Premier League: Brentford vs Liverpool, analiză și cote
- 17:00 Premier League: Fulham vs Hull City, analiză și cote
- 17:15 LaLiga: Villarreal vs Elche, analiză și cote
- 17:15 SuperLiga: Petrolul Ploiești vs Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, analiză și cote
- 18:15 Ligue 1: Strasbourg vs Paris Saint Germain, analiză și cote
- 19:00 Serie A: Bologna vs Inter, analiză și cote
- 21:00 Eredivisie: Telstar vs Feyenoord, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: Rapid vs Corvinul Hunedoara, analiză și cote
- 21:45 Ligue 1: Lille vs Stade Brestois 29, analiză și cote
- 21:45 Serie A: AS Roma vs Genoa, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Valencia vs Athletic Club, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Estac Troyes vs Lens
Final: Estac Troyes 1 – 3 Lens
La pauză a fost 1 – 2.
Fazele importante
- 13′ gol, Adrien Monfray (Lens)
- 26′ gol, Timothee Nkada (Estac Troyes)
- 45′ gol, Odsonne Édouard (Lens)
- 55′ gol, Ruben Aguilar (Lens)
| Statistică | Estac Troyes – Lens |
|---|---|
| Posesie | 41% – 59% |
| Șuturi | 12 – 13 |
| Șuturi pe poartă | 5 – 3 |
| Cornere | 6 – 4 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Lens | 51.7% | 1.93 |
| Scor exact: 1-3 | 6.0% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 4 | peste 2.5 era 60.8% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 60.8% | modelul inclina spre da |




