Oțelul Galați vs FK Csíkszereda se joacă vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 18:00, pe Stadionul Oțelul din Galati, în etapa 12 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Oțelul Galați, cu o probabilitate de 56.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.69.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Oțelul Galați vs FK Csíkszereda: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | SuperLiga (România), etapa 12 |
| Data și ora | vineri, 16 octombrie 2026, ora 18:00 |
| Stadion | Stadionul Oțelul, Galati |
| Cote 1 / X / 2 | 1.67 / 3.7 / 4.8 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Oțelul Galați | 1.67 | 55.6% | 1.78 | 56.0% |
| Egal | 3.7 | 25.1% | 4.24 | 23.6% |
| FK Csíkszereda | 4.8 | 19.3% | 4.91 | 20.4% |
Marja operatorului pe această partidă este de 7.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Oțelul Galați | 56.0% | 1.78 |
| Egal | 23.6% | 4.24 |
| Victorie FK Csíkszereda | 20.4% | 4.91 |
| Șansă dublă 1X | 79.6% | 1.26 |
| Șansă dublă X2 | 44.0% | 2.27 |
| Șansă dublă 12 | 76.4% | 1.31 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 74.9% | 1.33 |
| Sub 1.5 goluri | 25.1% | 3.99 |
| Peste 2.5 goluri | 50.3% | 1.99 |
| Sub 2.5 goluri | 49.7% | 2.01 |
| Peste 3.5 goluri | 28.3% | 3.53 |
| Sub 3.5 goluri | 71.7% | 1.4 |
| Ambele echipe înscriu | 50.5% | 1.98 |
| Gol în prima repriză | 70.2% | 1.43 |
Modelul împarte cele 2.69 goluri așteptate în 1.74 pentru Oțelul Galați și 0.95 pentru FK Csíkszereda.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 50.5%, piața 50.4%, deci o diferență de 0.1 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-0 | 11.8% | 8.45 |
| 1-1 | 11.2% | 8.91 |
| 2-0 | 10.3% | 9.71 |
| 2-1 | 9.8% | 10.25 |
| 0-0 | 6.8% | 14.7 |
| 0-1 | 6.4% | 15.51 |
Cel mai probabil scor este 1-0, dar cu doar 11.8%.
Istoricul întâlnirilor: Oțelul Galați vs FK Csíkszereda
Cele două echipe s-au întâlnit de 6 ori în meciurile înregistrate, cu 3 victorii pentru Oțelul Galați, 2 pentru FK Csíkszereda și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.83 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 14.03.2026 | Oțelul Galați – FK Csíkszereda | 2 – 3 | Liga I |
| 26.01.2026 | Oțelul Galați – FK Csíkszereda | 3 – 0 | Liga I |
| 02.12.2025 | FK Csíkszereda – Oțelul Galați | 1 – 2 | Cupa României |
| 01.09.2025 | FK Csíkszereda – Oțelul Galați | 1 – 1 | Liga I |
| 30.10.2024 | FK Csíkszereda – Oțelul Galați | 2 – 1 | Cupa României |
| 03.03.2023 | Oțelul Galați – FK Csíkszereda | 1 – 0 | Liga II |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Oțelul Galați | III | 0-0-3 | 0 | 2-7 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.3 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 58.3% | 1.71 |
| Peste 9.0 cornere | 45.2% | 2.21 |
| Peste 10.0 cornere | 33.0% | 3.03 |
| Peste 11.0 cornere | 22.7% | 4.4 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.8 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.5 cartonașe | 69.8% | 1.43 |
| Peste 4.5 cartonașe | 51.5% | 1.94 |
| Peste 5.5 cartonașe | 34.0% | 2.94 |
| Peste 6.5 cartonașe | 20.2% | 4.94 |
Întrebări frecvente despre Oțelul Galați vs FK Csíkszereda
La ce oră se joacă Oțelul Galați vs FK Csíkszereda?
Partida Oțelul Galați vs FK Csíkszereda începe vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 18:00, pe Stadionul Oțelul din Galati.
Cine este favorit la Oțelul Galați vs FK Csíkszereda?
După eliminarea marjei din cote, Oțelul Galați are cea mai mare probabilitate, 56.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 23.6% și 20.4%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.69 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 50.3%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 50.5%.
Dați ponturi la Oțelul Galați vs FK Csíkszereda?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 21:00 Eredivisie: Heerenveen vs Excelsior, analiză și cote
- 21:30 Bundesliga: Eintracht Frankfurt vs 1. FC Köln, analiză și cote
- 21:45 Ligue 1: Le Mans vs Toulouse, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Frosinone vs Sassuolo, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Levante, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Oțelul Galați vs FK Csíkszereda
Final: Oțelul Galați 1 – 1 FK Csíkszereda
La pauză a fost 1 – 0.
Fazele importante
- 23′ gol, Rafael Brito (Oţelul)
- 52′ gol, Nino Kukovec (Csikszereda)
- 73′ red card, Dusan Vukovic (Csikszereda)
- 77′ red card, Nino Kukovec (Csikszereda)
| Statistică | Oțelul Galați – FK Csíkszereda |
|---|---|
| Posesie | 63% – 37% |
| Șuturi | 29 – 14 |
| Șuturi pe poartă | 12 – 6 |
| Cornere | 10 – 2 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: egalul | 23.6% | 4.24 |
| Scor exact: 1-1 | 11.2% | locul 2 in top |
| Total goluri: 2 | peste 2.5 era 50.3% | s-a jucat sub 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 50.5% | modelul inclina spre da |




