Peste/sub 2.5247✓122✗din 369 de meciuri
  • Rezultat final227 din 369 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri247 din 369 nimerite
  • Ambele echipe înscriu211 din 369 nimerite

Heerenveen vs Excelsior: analiză, cote și probabilități (16.10.2026)

Heerenveen vs Excelsior, 16 octombrie 2026 ora 21:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Heerenveen vs Excelsior se joacă vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 21:00, pe Abe Lenstra Stadion din Heerenveen, în etapa 9 din Eredivisie. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Heerenveen, cu o probabilitate de 60.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.40.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Heerenveen vs Excelsior: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEredivisie (Țările de Jos), etapa 9
Data și oravineri, 16 octombrie 2026, ora 21:00
StadionAbe Lenstra Stadion, Heerenveen
Cote 1 / X / 21.62 / 4.4 / 5.5
Heerenveen vs Excelsior: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Heerenveen vs Excelsior. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Heerenveen1.6260.1%1.6460.8%
Egal4.422.1%5.0519.8%
Excelsior5.517.7%5.1619.4%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Heerenveen60.8%1.64
Egal19.8%5.05
Victorie Excelsior19.4%5.16
Șansă dublă 1X80.6%1.24
Șansă dublă X239.2%2.55
Șansă dublă 1280.2%1.25

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Heerenveen vs Excelsior: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Heerenveen vs Excelsior. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri85.3%1.17
Sub 1.5 goluri14.7%6.82
Peste 2.5 goluri66.1%1.51
Sub 2.5 goluri33.9%2.95
Peste 3.5 goluri44.2%2.26
Sub 3.5 goluri55.8%1.79
Ambele echipe înscriu61.8%1.62
Gol în prima repriză78.4%1.28

Modelul împarte cele 3.40 goluri așteptate în 2.22 pentru Heerenveen și 1.18 pentru Excelsior.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 61.8%, piața 63.4%, deci o diferență de 1.6 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
2-19.7%10.31
1-18.7%11.44
2-08.2%12.2
1-07.4%13.53
3-17.2%13.94
3-06.1%16.49

Cel mai probabil scor este 2-1, dar cu doar 9.7%.

Istoricul întâlnirilor: Heerenveen vs Excelsior

Cele două echipe s-au întâlnit de 23 ori în meciurile înregistrate, cu 14 victorii pentru Heerenveen, 6 pentru Excelsior și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.04 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
07.03.2026Excelsior – Heerenveen1 – 2Eredivisie
04.10.2025Heerenveen – Excelsior2 – 1Eredivisie
19.01.2024Excelsior – Heerenveen3 – 0Eredivisie
23.09.2023Heerenveen – Excelsior0 – 3Eredivisie
13.05.2023Heerenveen – Excelsior0 – 0Eredivisie
05.11.2022Excelsior – Heerenveen0 – 1Eredivisie

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
HeerenveenIVE1-1-144-2
ExcelsiorEIE0-2-125-6

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.0 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere66.6%1.5
Peste 9.5 cornere54.1%1.85
Peste 10.5 cornere41.6%2.41
Peste 11.5 cornere30.2%3.31

Cartonașe

Din linia de 3.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.1 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 cartonașe81.5%1.23
Peste 2.5 cartonașe59.9%1.67
Peste 3.5 cartonașe37.5%2.67
Peste 4.5 cartonașe20.2%4.96

Întrebări frecvente despre Heerenveen vs Excelsior

La ce oră se joacă Heerenveen vs Excelsior?

Partida Heerenveen vs Excelsior începe vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 21:00, pe Abe Lenstra Stadion din Heerenveen.

Cine este favorit la Heerenveen vs Excelsior?

După eliminarea marjei din cote, Heerenveen are cea mai mare probabilitate, 60.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 19.8% și 19.4%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.40 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 66.1%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 61.8%.

Dați ponturi la Heerenveen vs Excelsior?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Heerenveen vs Excelsior

Final: Heerenveen 4 – 0 Excelsior

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 11′ gol, Dylan Vente (Heerenveen)
  • 54′ gol, Oliver Johansen Braude (Heerenveen)
  • 84′ gol, Luca Oyen (Heerenveen)
  • 88′ gol, Jacob Trenskow (Heerenveen)
StatisticăHeerenveen – Excelsior
Posesie52% – 48%
Șuturi14 – 5
Șuturi pe poartă7 – 1
Cornere4 – 1

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Heerenveen60.8%1.64
Scor exact: 4-03.4%in afara primelor 6
Total goluri: 4peste 2.5 era 66.1%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: nu61.8%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *