Lommel United vs Club Brugge KV: analiză, cote și probabilități (04.09.2026)

Lommel United vs Club Brugge KV, 4 septembrie 2026 ora 21:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lommel United vs Club Brugge KV se joacă vineri, 4 septembrie 2026, de la ora 21:45, pe Soevereinstadion din Lommel, în etapa 5 din Pro League. Mai jos găsești cotele partidei curățate de marja operatorului, probabilitățile calculate pentru rezultat, goluri, cornere și cartonașe, precum și scorurile cele mai plauzibile. Toate cifrele provin dintr-un model statistic, nu dintr-o intuiție.

Pe scurt, piața înclină spre Club Brugge KV, cu o probabilitate de 73.3% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.75. Detaliile, însă, contează mai mult decât concluzia, așa că le luăm pe rând.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lommel United vs Club Brugge KV: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițiePro League (Belgia), etapa 5
Data și oravineri, 4 septembrie 2026, ora 21:45
StadionSoevereinstadion, Lommel
Cote 1 / X / 28.75 / 6.2 / 1.33
Lommel United vs Club Brugge KV: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lommel United vs Club Brugge KV. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lommel United8.7511.1%8.6411.6%
Egal6.215.7%6.615.1%
Club Brugge KV1.3373.2%1.3673.3%

Cotele afișate nu însumează niciodată 100%. Diferența, în cazul de față 2.7%, este partea reținută de operator indiferent cine câștigă. De aceea coloana „probabilitate reală” arată altfel decât simpla împărțire a unu la cotă: din ea am scos deja marja. Cu cât procentul acesta e mai mic, cu atât prețul este mai corect pentru jucător.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lommel United11.6%8.64
Egal15.1%6.6
Victorie Club Brugge KV73.3%1.36
Șansă dublă 1X26.7%3.74
Șansă dublă X288.4%1.13
Șansă dublă 1284.9%1.18

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Lommel United vs Club Brugge KV: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lommel United vs Club Brugge KV. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri88.8%1.13
Sub 1.5 goluri11.2%8.96
Peste 2.5 goluri72.3%1.38
Sub 2.5 goluri27.7%3.61
Peste 3.5 goluri51.7%1.94
Sub 3.5 goluri48.3%2.07
Ambele echipe înscriu59.8%1.67
Gol în prima repriză81.5%1.23

Modelul împarte cele 3.75 goluri așteptate în 1.02 pentru Lommel United și 2.73 pentru Club Brugge KV. Din această împărțire ies automat toate pragurile de mai sus, pentru că ele descriu aceeași distribuție privită din unghiuri diferite.

Merită o verificare: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.8%, iar cotele pieței, curățate de marjă, indică 59.6%. Diferența este de 0.2 puncte procentuale. Contează pentru că această piață nu a fost folosită la construirea modelului, deci reprezintă un test independent al calculului.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-28.9%11.19
0-28.8%11.43
1-38.1%12.29
0-38.0%12.55
1-16.5%15.27
0-16.4%15.6

Cel mai probabil scor este 1-2, dar cu doar 8.9%. Este util de reținut că într-un meci de fotbal nici cel mai probabil scor nu depășește de obicei pragul de 13%. Prin urmare, forma întregii distribuții spune mai mult decât vârful ei.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.8 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.5 cornere63.6%1.57
Peste 10.5 cornere51.5%1.94
Peste 11.5 cornere39.6%2.53
Peste 12.5 cornere28.8%3.47

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.3 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.0 cartonașe63.4%1.58
Peste 3.0 cartonașe41.2%2.42
Peste 4.0 cartonașe23.2%4.32
Peste 5.0 cartonașe11.3%8.83

Ce poate schimba calculul

  • Absențele anunțate în ultima oră, mai ales în atac sau în poarta echipei favorite.
  • Programul încărcat: o echipă venită după un meci european are alt randament.
  • Vremea. Ploaia și vântul reduc de obicei numărul de goluri și cresc numărul de faze fixe.
  • Miza. Un antrenor care are nevoie de un punct joacă altfel decât unul care are nevoie de trei.
  • Arbitrul, în special pentru piețele de cartonașe, unde stilul contează enorm.

Modelul nu vede niciunul dintre aceste lucruri. El descrie ce crede piața în momentul în care au fost citite cotele, adică o fotografie, nu o prezicere.

Întrebări frecvente despre Lommel United vs Club Brugge KV

La ce oră se joacă Lommel United vs Club Brugge KV?

Partida Lommel United vs Club Brugge KV începe vineri, 4 septembrie 2026, de la ora 21:45, pe Soevereinstadion din Lommel.

Cine este favorit la Lommel United vs Club Brugge KV?

După eliminarea marjei din cote, Club Brugge KV are cea mai mare probabilitate, 73.3%. Pentru comparație, celelalte două variante au 15.1% și 11.6%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.75 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 72.3%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.8%.

Ce înseamnă „cotă corectă” din tabele?

Este cota care ar corespunde exact probabilității calculate, adică unu împărțit la probabilitate, fără nicio marjă adăugată. Comparând-o cu cota afișată vezi cât reține operatorul pe fiecare piață.

Dați ponturi la Lommel United vs Club Brugge KV?

Nu. Expert Pariuri nu vinde ponturi și nu publică bilete. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei, plus metoda de calcul, ca să poți decide singur. Estimările sunt informative, fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar persoanelor de peste 18 ani.

Ce este și ce nu este această analiză

Nu vei găsi aici un pont și nici un bilet gata făcut. Nu îți spunem pe ce să pariezi, pentru că nimeni nu are cum să știe. Ce facem în schimb este să luăm cotele reale ale partidei, să scoatem din ele marja casei și să îți arătăm probabilitățile care rămân, împreună cu metoda prin care am ajuns la ele. Cifrele sunt verificabile, iar calculul este explicat mai jos, ca să îl poți reface singur.

Expert Pariuri este un site de știri și analize sportive. Nu vindem ponturi, nu vindem bilete și nu îți cerem bani pentru nimic din ce citești aici. Dacă vrei să înveți să citești singur o piață de pariuri, pornește de la ghidul de strategii de pariere. Analizele celorlalte partide sunt în toate analizele de meci, iar restul actualităților în secțiunea de știri.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Cum au fost calculate cifrele

Pornim de la cotele reale ale partidei și le scoatem marja operatorului. Din liniile de peste și sub goluri deducem totalul așteptat, iar din piața 1X2 aflăm cum se împarte acest total între cele două echipe. Cu cele două valori construim distribuția tuturor scorurilor posibile, iar restul piețelor se obțin însumând zonele potrivite din ea. Astfel, toate procentele din articol sunt coerente între ele, pentru că vin din același calcul.

Cum s-a terminat Lommel United vs Club Brugge KV

Final: Lommel United 0 – 1 Club Brugge KV

La pauză a fost 0 – 1.

Fazele importante

  • 45′ gol, Timothy Eyoma (Club Brugge KV)
StatisticăLommel United – Club Brugge KV
Posesie48% – 52%
Șuturi7 – 13
Șuturi pe poartă2 – 3
Cornere2 – 9

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Club Brugge KV73.3%1.36
Scor exact: 0-16.4%locul 6 in top
Total goluri: 1peste 2.5 era 72.3%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: nu59.8%modelul inclina spre da

18+ și joc responsabil

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *