Peste/sub 2.5255✓133✗din 388 de meciuri
  • Rezultat final237 din 388 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri255 din 388 nimerite
  • Ambele echipe înscriu221 din 388 nimerite

Estac Troyes vs Lens: analiză, cote și probabilități (17.10.2026)

Estac Troyes vs Lens, 17 octombrie 2026 ora 21:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Estac Troyes vs Lens se joacă sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade de l’Aube din Troyes, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Lens, cu o probabilitate de 51.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.14.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Estac Troyes vs Lens: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 7
Data și orasâmbătă, 17 octombrie 2026, ora 21:45
StadionStade de l’Aube, Troyes
Cote 1 / X / 23.8 / 4.0 / 1.85
Estac Troyes vs Lens: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Estac Troyes vs Lens. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Estac Troyes3.825.0%3.8925.7%
Egal4.023.7%4.4422.5%
Lens1.8551.3%1.9351.7%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.4%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Estac Troyes25.7%3.89
Egal22.5%4.44
Victorie Lens51.7%1.93
Șansă dublă 1X48.3%2.07
Șansă dublă X274.3%1.35
Șansă dublă 1277.5%1.29

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Estac Troyes vs Lens: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Estac Troyes vs Lens. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri82.1%1.22
Sub 1.5 goluri17.9%5.6
Peste 2.5 goluri60.8%1.64
Sub 2.5 goluri39.2%2.55
Peste 3.5 goluri38.5%2.6
Sub 3.5 goluri61.5%1.63
Ambele echipe înscriu60.8%1.64
Gol în prima repriză75.7%1.32

Modelul împarte cele 3.14 goluri așteptate în 1.27 pentru Estac Troyes și 1.88 pentru Lens.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 60.8%, piața 60.9%, deci o diferență de 0.0 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.2%9.76
1-29.6%10.39
0-18.1%12.36
0-27.6%13.16
2-16.5%15.42
2-26.1%16.41

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.2%.

Istoricul întâlnirilor: Estac Troyes vs Lens

Cele două echipe s-au întâlnit de 17 ori în meciurile înregistrate, cu 4 victorii pentru Estac Troyes, 10 pentru Lens și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.12 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
04.02.2026Estac Troyes – Lens2 – 4Coupe de France
28.01.2023Estac Troyes – Lens1 – 1Ligue 1
09.09.2022Lens – Estac Troyes1 – 0Ligue 1
14.05.2022Estac Troyes – Lens1 – 3Ligue 1
05.11.2021Lens – Estac Troyes4 – 0Ligue 1
04.02.2020Lens – Estac Troyes1 – 0Ligue 2

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LensIVIEV2-1-278-9

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 5 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.4 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere59.5%1.68
Peste 9.0 cornere46.4%2.16
Peste 10.0 cornere34.1%2.93
Peste 11.0 cornere23.6%4.23

Cartonașe

Din linia de 3.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.0 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe76.9%1.3
Peste 3.5 cartonașe57.6%1.74
Peste 4.5 cartonașe38.1%2.63
Peste 5.5 cartonașe22.2%4.5

Întrebări frecvente despre Estac Troyes vs Lens

La ce oră se joacă Estac Troyes vs Lens?

Partida Estac Troyes vs Lens începe sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade de l’Aube din Troyes.

Cine este favorit la Estac Troyes vs Lens?

După eliminarea marjei din cote, Lens are cea mai mare probabilitate, 51.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 25.7% și 22.5%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.14 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 60.8%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 60.8%.

Dați ponturi la Estac Troyes vs Lens?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Estac Troyes vs Lens

Final: Estac Troyes 1 – 3 Lens

La pauză a fost 1 – 2.

Fazele importante

  • 13′ gol, Adrien Monfray (Lens)
  • 26′ gol, Timothee Nkada (Estac Troyes)
  • 45′ gol, Odsonne Édouard (Lens)
  • 55′ gol, Ruben Aguilar (Lens)
StatisticăEstac Troyes – Lens
Posesie41% – 59%
Șuturi12 – 13
Șuturi pe poartă5 – 3
Cornere6 – 4

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: Lens51.7%1.93
Scor exact: 1-36.0%in afara primelor 6
Total goluri: 4peste 2.5 era 60.8%s-a jucat peste 2.5
Ambele au inscris: da60.8%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *