Peste/sub 2.5255✓133✗din 388 de meciuri
  • Rezultat final237 din 388 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri255 din 388 nimerite
  • Ambele echipe înscriu221 din 388 nimerite

Lille vs Stade Brestois 29: analiză, cote și probabilități (17.10.2026)

Lille vs Stade Brestois 29, 17 octombrie 2026 ora 21:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lille vs Stade Brestois 29 se joacă sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade Pierre-Mauroy din Lille, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Lille, cu o probabilitate de 51.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.91.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lille vs Stade Brestois 29: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 7
Data și orasâmbătă, 17 octombrie 2026, ora 21:45
StadionStade Pierre-Mauroy, Lille
Cote 1 / X / 21.85 / 3.75 / 4.0
Lille vs Stade Brestois 29: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lille vs Stade Brestois 29. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lille1.8551.1%1.9351.8%
Egal3.7525.2%4.2623.5%
Stade Brestois 294.023.6%4.0424.8%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lille51.8%1.93
Egal23.5%4.26
Victorie Stade Brestois 2924.8%4.04
Șansă dublă 1X75.2%1.33
Șansă dublă X248.2%2.07
Șansă dublă 1276.5%1.31

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Lille vs Stade Brestois 29: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lille vs Stade Brestois 29. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri78.6%1.27
Sub 1.5 goluri21.4%4.68
Peste 2.5 goluri55.6%1.8
Sub 2.5 goluri44.4%2.25
Peste 3.5 goluri33.2%3.01
Sub 3.5 goluri66.8%1.5
Ambele echipe înscriu56.5%1.77
Gol în prima repriză73.0%1.37

Modelul împarte cele 2.91 goluri așteptate în 1.76 pentru Lille și 1.15 pentru Stade Brestois 29.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.5%, piața 57.6%, deci o diferență de 1.1 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-111.0%9.07
2-19.7%10.3
1-09.6%10.39
2-08.5%11.81
1-26.3%15.82
0-16.3%15.96

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.0%.

Istoricul întâlnirilor: Lille vs Stade Brestois 29

Cele două echipe s-au întâlnit de 19 ori în meciurile înregistrate, cu 9 victorii pentru Lille, 4 pentru Stade Brestois 29 și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.47 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
14.02.2026Lille – Stade Brestois 291 – 1Ligue 1
17.08.2025Stade Brestois 29 – Lille3 – 3Ligue 1
10.05.2025Stade Brestois 29 – Lille2 – 0Ligue 1
06.12.2024Lille – Stade Brestois 293 – 1Ligue 1
17.03.2024Stade Brestois 29 – Lille1 – 1Ligue 1
22.10.2023Lille – Stade Brestois 291 – 0Ligue 1

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LilleIVIVI2-0-366-8
Stade Brestois 29VII1-0-236-4

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere62.9%1.59
Peste 9.0 cornere50.0%2.0
Peste 10.0 cornere37.6%2.66
Peste 11.0 cornere26.6%3.76

Cartonașe

Din linia de 3.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.4 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.0 cartonașe66.1%1.51
Peste 3.0 cartonașe44.3%2.26
Peste 4.0 cartonașe25.7%3.89
Peste 5.0 cartonașe13.0%7.68

Întrebări frecvente despre Lille vs Stade Brestois 29

La ce oră se joacă Lille vs Stade Brestois 29?

Partida Lille vs Stade Brestois 29 începe sâmbătă, 17 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade Pierre-Mauroy din Lille.

Cine este favorit la Lille vs Stade Brestois 29?

După eliminarea marjei din cote, Lille are cea mai mare probabilitate, 51.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 24.8% și 23.5%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.91 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.5%.

Dați ponturi la Lille vs Stade Brestois 29?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Lille vs Stade Brestois 29

Final: Lille 1 – 1 Stade Brestois 29

La pauză a fost 0 – 1.

Fazele importante

  • 6′ gol, Mama Baldé (Stade Brestois 29)
  • 64′ gol, Olivier Giroud (Lille)
StatisticăLille – Stade Brestois 29
Posesie67% – 33%
Șuturi17 – 8
Șuturi pe poartă5 – 2
Cornere5 – 2

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: egalul23.5%4.26
Scor exact: 1-111.0%locul 1 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 55.6%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: da56.5%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *