Frosinone vs Sassuolo se joacă vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe PSC Arena din Frosinone, în etapa 7 din Serie A. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Frosinone, cu o probabilitate de 39.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.38.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Frosinone vs Sassuolo: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Serie A (Italia), etapa 7 |
| Data și ora | vineri, 16 octombrie 2026, ora 21:45 |
| Stadion | PSC Arena, Frosinone |
| Cote 1 / X / 2 | 2.5 / 3.7 / 2.65 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Frosinone | 2.5 | 38.2% | 2.52 | 39.7% |
| Egal | 3.7 | 25.8% | 4.4 | 22.7% |
| Sassuolo | 2.65 | 36.0% | 2.66 | 37.6% |
Marja operatorului pe această partidă este de 4.8%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Frosinone | 39.7% | 2.52 |
| Egal | 22.7% | 4.4 |
| Victorie Sassuolo | 37.6% | 2.66 |
| Șansă dublă 1X | 62.4% | 1.6 |
| Șansă dublă X2 | 60.3% | 1.66 |
| Șansă dublă 12 | 77.3% | 1.29 |
Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 85.1% | 1.17 |
| Sub 1.5 goluri | 14.9% | 6.72 |
| Peste 2.5 goluri | 65.7% | 1.52 |
| Sub 2.5 goluri | 34.3% | 2.91 |
| Peste 3.5 goluri | 43.8% | 2.28 |
| Sub 3.5 goluri | 56.2% | 1.78 |
| Ambele echipe înscriu | 66.5% | 1.5 |
| Gol în prima repriză | 78.2% | 1.28 |
Modelul împarte cele 3.38 goluri așteptate în 1.72 pentru Frosinone și 1.67 pentru Sassuolo.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 66.5%, piața 67.8%, deci o diferență de 1.2 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 9.7% | 10.3 |
| 2-1 | 8.3% | 12.0 |
| 1-2 | 8.1% | 12.36 |
| 2-2 | 6.9% | 14.4 |
| 1-0 | 5.8% | 17.15 |
| 0-1 | 5.7% | 17.67 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 9.7%.
Istoricul întâlnirilor: Frosinone vs Sassuolo
Cele două echipe s-au întâlnit de 9 ori în meciurile înregistrate, cu 2 victorii pentru Frosinone, 4 pentru Sassuolo și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.67 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | Sassuolo – Frosinone | 1 – 1 | Coppa Italia |
| 13.05.2025 | Sassuolo – Frosinone | 0 – 1 | Serie B |
| 14.12.2024 | Frosinone – Sassuolo | 1 – 2 | Serie B |
| 09.03.2024 | Sassuolo – Frosinone | 1 – 0 | Serie A |
| 17.09.2023 | Frosinone – Sassuolo | 4 – 2 | Serie A |
| 05.05.2019 | Sassuolo – Frosinone | 2 – 2 | Serie A |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Frosinone | IVE | 1-1-1 | 4 | 3-4 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.3 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 9.0 cornere | 57.6% | 1.74 |
| Peste 10.0 cornere | 45.1% | 2.22 |
| Peste 11.0 cornere | 33.5% | 2.99 |
| Peste 12.0 cornere | 23.5% | 4.26 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.5 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 65.1% | 1.54 |
| Peste 4.0 cartonașe | 46.1% | 2.17 |
| Peste 5.0 cartonașe | 29.0% | 3.44 |
| Peste 6.0 cartonașe | 16.4% | 6.1 |
Întrebări frecvente despre Frosinone vs Sassuolo
La ce oră se joacă Frosinone vs Sassuolo?
Partida Frosinone vs Sassuolo începe vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe PSC Arena din Frosinone.
Cine este favorit la Frosinone vs Sassuolo?
După eliminarea marjei din cote, Frosinone are cea mai mare probabilitate, 39.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 37.6% și 22.7%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 3.38 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 65.7%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 66.5%.
Dați ponturi la Frosinone vs Sassuolo?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:00 SuperLiga: Oțelul Galați vs FK Csíkszereda, analiză și cote
- 21:00 Eredivisie: Heerenveen vs Excelsior, analiză și cote
- 21:30 Bundesliga: Eintracht Frankfurt vs 1. FC Köln, analiză și cote
- 21:45 Ligue 1: Le Mans vs Toulouse, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Levante, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Frosinone vs Sassuolo
Final: Frosinone 4 – 2 Sassuolo
La pauză a fost 3 – 2.
Fazele importante
- 9′ gol, Giacomo Calò (Frosinone)
- 15′ gol, Domenico Berardi (Sassuolo)
- 26′ gol, Antonio Raimondo (Frosinone)
- 30′ gol, Antonio Raimondo (Frosinone)
- 37′ gol, Kristian Thorstvedt (Sassuolo)
- 57′ gol, Antonio Raimondo (Frosinone)
| Statistică | Frosinone – Sassuolo |
|---|---|
| Posesie | 42% – 58% |
| Șuturi | 21 – 14 |
| Șuturi pe poartă | 10 – 6 |
| Cornere | 5 – 4 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Frosinone | 39.7% | 2.52 |
| Scor exact: 4-2 | 1.7% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 6 | peste 2.5 era 65.7% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: da | 66.5% | modelul inclina spre da |




